reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Mój Młody 29+5 ważył 1600 :) a 32+5 2100 :) pewnie do porodu będzie z 3600 😅 acard zostaje ze mną do 36 TC, a heparyna do połogu, więc co ten Twój lekarz wymyślił to pojęcia nie mam 🤷🏻‍♀️
Echhh skonsultowałam to z moim Dr z kliniki bo mam z nim dobry kontakt i w razie w mogę dzwonić i pisać.
Acard kazał brać do 34tc a neoparin do końca ciąży więc mysle ze tak zrobię.
Tylko muszę ogarnąć recepty na neoparin w razie w jakby nie chciał mi przepisać 🥺
 
reklama
Echhh skonsultowałam to z moim Dr z kliniki bo mam z nim dobry kontakt i w razie w mogę dzwonić i pisać.
Acard kazał brać do 34tc a neoparin do końca ciąży więc mysle ze tak zrobię.
Tylko muszę ogarnąć recepty na neoparin w razie w jakby nie chciał mi przepisać 🥺
A może spróbuj u rodzinnego i pokaż wyniki badań z trombofilii? U mnie ginekolog przy tych wynikach (pai w homozygocie, mthfr w hetero) powiedział, że nie ma opcji na odstawienie heparyny w trakcie ciąży 🤷🏻‍♀️
 
Echhh skonsultowałam to z moim Dr z kliniki bo mam z nim dobry kontakt i w razie w mogę dzwonić i pisać.
Acard kazał brać do 34tc a neoparin do końca ciąży więc mysle ze tak zrobię.
Tylko muszę ogarnąć recepty na neoparin w razie w jakby nie chciał mi przepisać 🥺

Ja mam pai i mthfr hetero i mam heparyne całą ciążę plus połóg. Jak ci lekarz nie przepisze to są e-przychodnie, które za 49zl wystawia ci receptę. Ja tak sobie załatwiłam heparyne zanim oficjalnie potwierdziłam ciążę, musiałam im tylko przedstawić wyniki świadczące o trombofili więc zalączyłam ten wynik z testu v-leiden. Ja korzystałam z telemedika ale tego jest dużo.
 
A powiedzcie mi proszę jak się czulyscie w ciągu tych ostatnich tygodni ciąży? Nam zostało ostatnie 6 tyg, ale szyjka skróciła się o półtora cm. Mamy się oszczędzać i przyjmować luteinę i nospe. Pojawiają się bóle okresowe, twardnienia brzucha jak za szybko wstaje, skurcze czasem też w zależności od dnia (w gorsze dni dochodzilam i do ok 10). W kroczu zaczynają się bóle, kłucia itp. czasem mam wrażenie, że już coś naciska albo jakbym miała kółek rozporowy 😅 to wszystko jest normalne w tych ostatnich tyg? Czy przy tej skracajacej szyjce ma mnie to martwić? :) Z tego wszystkiego powoli zaczynam szykować rzeczy do szpitala 😅
 
A powiedzcie mi proszę jak się czulyscie w ciągu tych ostatnich tygodni ciąży? Nam zostało ostatnie 6 tyg, ale szyjka skróciła się o półtora cm. Mamy się oszczędzać i przyjmować luteinę i nospe. Pojawiają się bóle okresowe, twardnienia brzucha jak za szybko wstaje, skurcze czasem też w zależności od dnia (w gorsze dni dochodzilam i do ok 10). W kroczu zaczynają się bóle, kłucia itp. czasem mam wrażenie, że już coś naciska albo jakbym miała kółek rozporowy 😅 to wszystko jest normalne w tych ostatnich tyg? Czy przy tej skracajacej szyjce ma mnie to martwić? :) Z tego wszystkiego powoli zaczynam szykować rzeczy do szpitala 😅
Tez tak mialam juz w 32 tyg szyjka mocno sie skróciła.Juz bliżej jak dalej a i na bank skorcze przepowiadające się zaczely
 
A Ty też coś musiałaś się oszczędzać z tego co kojarzę? Urodziłaś w terminie? Czy wcześniej? :)
Mi najbardziej dokuczaja te dusznosci - wtedy mi sie nawet ciemno przed oczami robi - bardzo tego ni elubie - ogolnie jestem zmeczona caly czas - ale nie mam zgagi i szyjka teez caly czas na 4 cm - teraz w pn bede miala wizyte to zobaczymy. Aha no ja juz dawno szybko nie wstaje wiec nie mam takiego problemu jak ty 😂 😂 😂 co do boli okresowych to mam je od poczatku ciazy do tej pory o roznym nasileniu.
 
A Ty też coś musiałaś się oszczędzać z tego co kojarzę? Urodziłaś w terminie? Czy wcześniej? :)
aha i wiesz co juz to pisalas ale my mamy dziciaczki prawie takiej samej wagi :biggrin2::biggrin2: to siwadczy o tym ze beda duze? Lekarz mi ostatnio powiedzial ze waga jest idealna ;) Ja jak sie urodzilam to wzylam 3020 a Łukasz 3400 to podobno niska waga ;) Za to moja tesciowa jak sie urodzila to wazyla ponad 5 kg 😂😂😂
 
@Kasiekt ja kupilam pieluszki muslinowe stuk 20 i terowe x 20 i tez nie bardzo wiem czym one sie roznia - te muslinowe sa kolorowe a tetrowe zwykle biale - no napewno cena sie mocno roznia ;) Myslisz ze powinam dokupic wiecej? Dziewczyny ile mialyscie tych pieluszek?
 
reklama
@Kasiekt ja kupilam pieluszki muslinowe stuk 20 i terowe x 20 i tez nie bardzo wiem czym one sie roznia - te muslinowe sa kolorowe a tetrowe zwykle biale - no napewno cena sie mocno roznia ;) Myslisz ze powinam dokupic wiecej? Dziewczyny ile mialyscie tych pieluszek?
Ja mialam polowe z tego i wystarczyło.
Polecam kupic ze dwie bambusowe na lato, super sa.
 
Do góry