reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Kochane ja już po badaniach 😉 Marysia rośnie sobie grzecznie. Ułożona pośladkowo narazie. Lekarz dalej się dziwi ze pracuje No ale mysle ze do czasu gdy rozpoczyna się zajecia w szkole rodzenia mogę spokojnie pracować. Później uciekam i poświęcam sobie 2 miesiące na odpoczynek i kompletowanie wyprawki ❤️❤️
Wózek przyszedł i jest przecudowny ❤️❤️❤️ Uwierzycie ze kupiłam wózek nawet nie idąc do sklepu??? Na zdjęciach mi się spodobał i trochę poczytałam o zaletach 😂 ale nie żałuje bo ma wszystko co tylko chciałam i na ten moment dla mnie idealny ale zobaczymy jak będzie podczas użytkowania.
Jak któraś z Was już ma furę to pochwalcie się chętnie bym pooglądała❤️
A pochwal sie swoja bo ja jedren na etapie poszukiwzn🙂
 
reklama
A powiedzcie czy wasz lekarz wiedząc że jesteście po in vitro tj. znając dokładną datę zapłodnienia dawał wam skierowanie do szpitala na wyznaczony termin porodu czy czekał jeszcze dwa tygodnie na rozwój akcji tak jak przy naturalnych poczeciach? mam tu na myśli ciąże bez żadnych powikłań będących wskazaniem do szybszego rozwiazania😉

Ja urodzilam w 41t2d. Dostałam skierowanie do szpitala od swojego lekarza prowadzącego, ze wskazaniem żeby się zgłosić jak będę 7 dni po terminie i jeszcze maluszek nie będzie chciał wychodzić. To jest chyba standard w większości szpitali, że wtedy trafia się na obserwację. Codziennie jest badanie wód plodowych, usg, kilka razy dziennie ktg. U mnie pytali czy chce wywoływać czy chce poczekać, chciałam poczekać. Jedyne co mi zalecili to ćwiczenia ze szpitalnym fizjoterapeuta, które pomagają wywołać poród ale nie wiem co to za ćwiczenia, bo miałam się na nie zgłosić następnego dnia rano a w nocy urodzilam 😉
Termin porodu z ivf jest o tyle wygodny, że nikt nie kwestionuje daty porodu jak często bywa z OM tylko wszyscy się jej trzymają 😉
 
Zreszta sama mowi ze byla tepa i nic nie czytala, nic nie wiedziala i tak jej to na dobre wyszlo ;)
Wiecie co to zależy tylko od porodu i od tego jak każda z nas to przechodzi bo u mnie np po pierwszym porodzie o współżyciu zapomniałam na 3 miesiące a nawet ten 2 raz po byl bardzo ostrożny.Po drugim porodzie mogłam juz i mialam chęć po.3 tygodniach ale jednak przeczekałam bo się bałam.Czy porod naturalny czy cc kazda inaczej przechodzi i możemy jedynie sobie porównywać.Bazylka nie mysl tyle o porodzie i sie go nie bój.Ja mialam wręcz odwrotnie nie balam się wręcz nie mogłam się doczekac
 
Cześć dziewczynki dzisiaj odebrałam badanie Combsa i nie wykryto przeciwciał wiec mogę liczyć na immunoglobuline ?? Czy to jest wlew jak kroplówka czy zastrzyk?
Wczoraj czułam wyraźniejsze „bąbelki” i jestem już spokojniejsza i przeszczęśliwa ❤️❤️❤️ Dzisiaj kurier przywiezie wózek ❤️❤️ Ale ja w pracy do 18 wiec nawet nie zobaczę i wędruje na strych 😂 na 19 mam wizytę i beee podglądać małą wojowniczkę nasza ❤️❤️
Coraz częściej dokucza mi kręgosłup, ścinają mnie normalnie skurcze między łopatkami i w pośladki 🥺
Ja też mam krew rh- . W pierwszej ciąży dostałam zastrzyk ok. 28 tc. Po porodzie okazało się, ze córka też ma rh - i nie dostałam już długiego zastrzyku. W drugiej ciąży zrobiłam badania genetyczne z krwi, mozna było wybrac dodatkową opcję badania czynnika rh dziecka. Badanie wykazało rh - u drugiej córki, zastrzyku juz nie miałam. Po porodzie badanie krwi potwierdziło, że córka też ma rh- i nie dostałam immunoglobuliny.
 
[emoji848][emoji848][emoji848]
Czemu immunoglobuline? Jak nie masz przeciwcial to znaczy, ze wyszla negatywna i nic sie z tym nie robi. Tylko w przypadku pozytywnego wyniku sa dalsze dzialania jesli sie nie myle.
Jest odwrotnie. Immunoglobulinę podaje się jesli nie ma przeciwciał, zeby się nie wytworzyły po ewentualnym kontakcie z krwią dziecka ( w trakcie ciąży i po porodzie, jeżeli dziecko będzie rh plus). Jak się ma już przeciwciała, a dziecko ma rh plus to może dojść do konfliktu serologicznego.
 
Ja też mam krew rh- . W pierwszej ciąży dostałam zastrzyk ok. 28 tc. Po porodzie okazało się, ze córka też ma rh - i nie dostałam już długiego zastrzyku. W drugiej ciąży zrobiłam badania genetyczne z krwi, mozna było wybrac dodatkową opcję badania czynnika rh dziecka. Badanie wykazało rh - u drugiej córki, zastrzyku juz nie miałam. Po porodzie badanie krwi potwierdziło, że córka też ma rh- i nie dostałam immunoglobuliny.
Ja mialam zastrzyk po porodzie tuż i na początku 2 ciąży obrazu.W jednej i drugiej ciąży wyznaczali dziecku grupę krwi.
 
reklama
Do góry