reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
Jeżeli już cytologia to ta" nowa " płynna. Klasyczna często fauszuje wyniki.
Według badań, przeprowadzonych przez Asian Pacific Journal of Cancer Prevention na 1206 kobietach, które miały porównać klasyczną cytologię i cytologię płynną, ta druga okazała się mieć większą czułość, większą swoistość i większą dokładność, natomiast cytologia konwencjonalna, odnosząc się do rezultatów badań, daje więcej wyników fałszywie dodatnich oraz więcej wyników fałszywie ujemnych niż nowa metoda wykorzystująca podłoże płynne.
Przy zastosowaniu cytologii jednowarstwowej możliwe jest również wykonanie dodatkowych badań, używając tej samej próbki, pozwalających na wykrycie takich bakterii jak Chlamydia trachomatis, czy wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) i wirusa opryszczki (HSV).
Wskazania do wykonania LBC są takie same jak wskazania do wykonania klasycznej cytologii. Oznacza to, że badanie powinno być wykonywane regularnie, w ustalonych z lekarzem ginekologiem, odstępach czasu. Badanie nie powinno być wykonywane podczas miesiączki, najchętniej jest ono przeprowadzane między dziesiątym, a dwudziestym dniem cyklu. Do LBC należy przygotować się w taki sam sposób, jak do cytologii klasycznej, to znaczy, że cztery dni przed należy powstrzymać się od używania tamponów, czy leków dopochwowych, a przed samym badaniem nie należy współżyć.
Nawet nie wiedziałam że są różne rodzaje cytologii:oops:. I teraz tak próbuję sobie przypomnieć jaką miałam robioną i nie potrafię:p.
 
Z tymi alergiami to ja już nie ogarniam... z testów wyszło, że nie jest uczulona na mleko :confused: ani jego poszczególne składniki. Ma alergie kontaktowa na roztocza tylko to wyszło. Zero alergii pokarmowych i wziewnych. Ogólnie byłam w szoku. Jedyne co no to rzeczywiście, ma stwierdzone azs i wrażliwą skórę. A tak wyglądało moje dziecko w poniedziałek rano, które nie jest na nic uczulone...:huh:Zobacz załącznik 943025
Wiesz u nas testy tez nie wyszły a prowokacja juz tak. Negatywne testy nie wykluczaja alergii w tym wieku.
 
Pamiętam jak pisałaś o tych pobudkach a teraz taka zmiana az pozytywnie zazdroszcze :D wcześniej nie wierzyłam w te skoki rozwojowe ale po kolejnej nocy z pobudka co 30-40 minut bez powodu wchodzę i czytam i wszytko się zgadza wiek i umiejętności tylko się już boję przyszłego skoku który może trwać nawet parę tygodni :o

Nic nie jest pewne, może zaraz znów będzie się tak budzić haha :-D już nic nie biorę za pewnik
 
Dziewczyny ja mam do was takie pytanie: wczoraj byłam na tej cytologii i lekarz mi powiedział że robienie cytologii gdy karmi się piersią zupełnie mija się z celem i wynik może nie być Miarodajny:errr: poza tym pytał czy już miałam okres i był zaskoczony że u mnie już jest po drugiej miesiączce:o czy masz jakieś informacje na ten temat?

Już druga? Ja ciągle nic i mąż się śmieje, żebym zrobiła test, bo może wpadka haha
 
Nic nie jest pewne, może zaraz znów będzie się tak budzić haha :-D już nic nie biorę za pewnik
Ja już też nic nie planuje.. bo później i tak nic z tego a tylko dużo nerwów ze nic nie da się zaplanować... biorę dzień i noc taką jaka jest... chociaż dzisiaj już zwatpiłam w nocy w swoje siły fizyczne i psychiczne więc dobrze ze akurat mąż wrócił , to przynajmniej miałam świadomość że nie śpimy razem ,a nie ze ja nie śpię a on słodko śpi w trasie - " tylko 8 godzin "- cytuję jego słowa 8-) ile ma Twoja malutka?
 
reklama
Ja już też nic nie planuje.. bo później i tak nic z tego a tylko dużo nerwów ze nic nie da się zaplanować... biorę dzień i noc taką jaka jest... chociaż dzisiaj już zwatpiłam w nocy w swoje siły fizyczne i psychiczne więc dobrze ze akurat mąż wrócił , to przynajmniej miałam świadomość że nie śpimy razem ,a nie ze ja nie śpię a on słodko śpi w trasie - " tylko 8 godzin "- cytuję jego słowa 8-) ile ma Twoja malutka?

21.02 będzie 5 miesięcy :-)
 
Do góry