reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

reklama
No niestety jest ochydne, ja musiałam dać bo miała całą buzie wysypaną wyglądała strasznie i bardzo szybko to mleko pomogło. Nie ma czegoś takiego że do wieku, ja nigdy nie dawałam tyle co na opakowaniu szłam stopniowo. Marcelina dopiero teraz pije 150ml i też nie zawsze wypije całe. Jak dobrze przybiera to jest ok ona wcale nie musi potrzeboać 180ml a to co na opakowaniu mm tl tylko umowne. Daj jej najpierw samego enfamila niech pozna smak innego niz cyc i wtedy drugie1miarka nutramigen i reszta enfamil. Tak bym spróbowała. To jest dla niej też nowa sytuacja na wszystko trzeba czasu. Pamietam jak chodziłam, spiewałam żeby nitramigen wypiła. Jeszcze na forach radzą glukozy dodać ale ja nie chciałam tego robić.

Wiesz co jej lepiej smakuje bebilon pepti. Zosi nie wysypuje już na buziaki tylko brzuszek pobolewa. A ostatnio jak mi wypiła bebilon nic jej nie było. Ani brzuszek jej nie dokuczał ani buźka nie była wysypana. A dzisiaj po tym emfamil i nitramigenie w nocy strasznie pierdziala i się wiercila. Trudne to strasznie. Bo ja już, tak jak pisałam, wprowadzam jej jogurty, kefiry i śmietanę o po moim nic jej nie jest.
 
Dziewczyny a jeszcze was zapytam o sen u dziecka. Mam tak, ze jak mała śpi ro vo troche chodzę i sprawdzam czy oddycha, tracam ja.... chyba przesadzam czy słusznie ze sprawdzam? Cieżko mi nawet spac po nocach, co troche zaglądam do kołyski..
Też sprawdzam ale trącam bardzo rzadko [emoji6]
 
A ja mam pytanie odnośnie ściągania i przechowywania mleka. Dokarmiam Biankę moim mlekiem, ale z cycka. Już dawno nie ściągałam i nie wiem ile tego jest, ale podejrzewam, że niewiele. Koleżanka doradziła mi, że skoro moim się nie najad i zawsze muszę dać mm to mogę te resztki z piersi ściągnąć i zamrozić i w razie jakiejś choroby podać bo jest to ponoć idealny antybiotyk. Nie ściągne na raz całego pojemnika, będę musiała to robić na raty. Więc czy mogę najpierw to mleko przechowywać w lodówce a dopiero jak nazbieram odpowiednią ilość to zamrozić?
Myślę że możesz na przykład z 3 dob do lodówki dawać a potem dać do jednej butelki i do zamrażarki.
 
Wiesz co jej lepiej smakuje bebilon pepti. Zosi nie wysypuje już na buziaki tylko brzuszek pobolewa. A ostatnio jak mi wypiła bebilon nic jej nie było. Ani brzuszek jej nie dokuczał ani buźka nie była wysypana. A dzisiaj po tym emfamil i nitramigenie w nocy strasznie pierdziala i się wiercila. Trudne to strasznie. Bo ja już, tak jak pisałam, wprowadzam jej jogurty, kefiry i śmietanę o po moim nic jej nie jest.
Bebilon pepti jest lepszy w smaku jak jej pasuje to dawaj to. Niestety dzieciaczek musi przyzwyknąć do innegk mleka i trzeba troche popodawać wiem co mówie bo u nas ryk był od początku i kombinowałam zmieniałam mleko co 2-3dni co było bez sensu bo jeszcze gorszą rewolucje jej fundowałam. Rozumie, że ciężko Ci zrezygnować z kp ale z czasem będzie lepiej. Zresztą sama wiesz co dla Twojego dziecka najlepsze.
 
Moj Hubek teraz spi tak. Nogi gole, okryte tylko cienkim kocykiem. Dzecku sprawdza sie temp. Na karku. Jesli jesr cieply to ok, jesli mokry to jest ubrany za cieplo a najgorsza sprawa jest przegrzewanie dziecka.
Dziewczyny a mam pytanie czy kladzievie spać dziecki na brzuchu? Hubcio ma ponad 5 tygodni, rano mocno płakał i maz go dal na brzuszek izasnal. Ja sie boje troche ale jemu to bardzo odpoeiada
Ale maleńki i ma takie długie rzęsy czy mi się wydaje??:-) dziewczyny moje jak tak śpią to ja raczej staram się zaglądać do nich co jakiś czas ;-)
 
reklama
Nie, chce ściągać do skończonego pol roku Zosi, teraz ma dokładnie 4 miesiące i 12 dni. Ale chce jej wprowadzić bo ja jestem na diecie bezmlecznej, lekko jej wprowadzam, ale to jogurty i kefiry gdzieś tam w sosie czy zupie trochę śmietany. Ostatnio miałam kryzys i ściągałam tylko po 50 ml. Neonatolog kazała mi wprowadzać nutramigen lub bebilon pepti. A ona tak tym pluje. Na fb dziewczyny ni podpowiedziałby żeby nutramigen mieszać z innym mlekiem i tak robię z tym, ze ona dalej nie chce tego jeść [emoji85][emoji22]
Kurde to trochę słabo... A z mlekiem mamy można mieszać? Może w ten sposób spróbować?
 
Do góry