reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

No właśnie chcemy a pediatra uparcie twierdzi ze to po roku dopiero sie podaje [emoji85] ja to mam szczescie do tych lekarzy....





Sprawdzałam co 15 min i to była najwyższa temp, pózniej juz spadała i Minio był pogodny, zwalczył sam, obyło sie be leków. A nocka ładnie przespana. Ufff
To mu powiedz ze jak go będzie cos bolało to niech wezmie przeciwbólowe za rok .....
Idiota czy co ;) to jak zęby beda szly to tez nie ?
 
reklama
My mamy podac jak pojawi sie 38 st
Jak tam powrót do pracy i Twoj niby niejadek :)
też mamy takie zalecenia, ale nie po bexero.
Szykuję się powoli do powrotu za 2 tygodnie, Zosia adaptuje się w żłobku i płacze...
Pierwszy raz jak ją zostawiłam to wyszłam i beczałam, nie sądziłam, że to takie emocje.
Mam nadzieję, że się przekona. Na razie jest po 2 godziny, jutro ma zostać na drzemkę.
Mój niejadek jest nadal niejadkiem, je chlebek, chrupki, banana, placuszki oczywiście z bananami. Wszystko inne jest fu.
 
Tylko że kolki to chyba za wczesnie
U nas kolki pojawiły się około 3 tygodnia i minęły po kilku dniach jak zaczęłam podawać pribiotyk i jeszcze takie coś.Cierpliwosci życzę bo wiem jaki człowiek bezradny wtedy.I też był spokojny jak jadł i w dodatku też lapczywie.Na początku oczywiście myślałam że jest głodny i nienajada się moim mlekiem
Sąsiadki synek kolki ma od praktycznie 2 dnia życia do tej pory.Dzieci są różne życzę aby to nie było to
 
Ostatnia edycja:
Moja pediatra mowi, ze goraczka po szczepieniu to teraz rzadkosc.
U nas nigdy goraczki poszczepiennej nie bylo wiec mysle, ze nie warto podawac na zas.
ale nie w przypadku bexero, nie mam ulotki, ale z tego co mówił lekarz sam producent zaleca podanie leków przeciwbólowych/przeciwgorączkowych przed albo zaraz po szczepieniu. Po bexero często występuje gorączka.

U dzieci <2. roku życia bardzo często, bo aż w 69–79% przypadków, obserwuje się gorączkę, w tym u ≤1% z nich wynosi ona ≥40°C. U starszych dzieci i dorosłych gorączka występuje w 1–8% przypadków.22,26 W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia gorączki po podaniu szczepionki Bexsero pacjentowi można zalecić lek przeciwgorączkowy – paracetamol. W badaniach klinicznych potwierdzono bowiem, że paracetamol istotnie zmniejsza częstość występowania odczynów gorączkowych u niemowląt w pierwszych dniach po podaniu szczepionki, a jednocześnie nie wpływa na jej immunogenność.

Link do: Szczepionka przeciwko meningokokom grupy B – długo oczekiwana składowa kompleksowej profilaktyki inwazyjnej choroby meningo
 
ale nie w przypadku bexero, nie mam ulotki, ale z tego co mówił lekarz sam producent zaleca podanie leków przeciwbólowych/przeciwgorączkowych przed albo zaraz po szczepieniu. Po bexero często występuje gorączka.

U dzieci <2. roku życia bardzo często, bo aż w 69–79% przypadków, obserwuje się gorączkę, w tym u ≤1% z nich wynosi ona ≥40°C. U starszych dzieci i dorosłych gorączka występuje w 1–8% przypadków.22,26 W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia gorączki po podaniu szczepionki Bexsero pacjentowi można zalecić lek przeciwgorączkowy – paracetamol. W badaniach klinicznych potwierdzono bowiem, że paracetamol istotnie zmniejsza częstość występowania odczynów gorączkowych u niemowląt w pierwszych dniach po podaniu szczepionki, a jednocześnie nie wpływa na jej immunogenność.

Link do: Szczepionka przeciwko meningokokom grupy B – długo oczekiwana składowa kompleksowej profilaktyki inwazyjnej choroby meningo
Teraz we wrzesniu ide na 2 dawke bexero powiem by dał mi ulotke !!! Nie kazali mi dac ....w prawdzie goraczki nie miała ale napewno bolała ja noga trzymała ja w bezruchu .....
 
Chodziło mi o szczepionkę [emoji12] nimenrix na C
Czyli na C tez szczepie ok :)
Tak jak my u nas C jest refundowane B płatne .
Nam rozpisali meningokoki B w 6 mż potem minimum 2 miesiace odstepu następna dawka i 3 dawka przed 12 mż.A meningokoki C mam w kalendarzu 4 mż 12 mż i potem w 12 rż
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, przepraszam, ze sie tak wprosze [emoji4] mozna do Was dolaczyc? Bo rozumiem ze ten watek rowniez dla ciezarowek [emoji4] Jestem po ICSI w Novum, obecnie 12tc, odwazylam sie dzis tutaj napisac, bo przesiewowe pierwszego trymestru wyszly nam dzisiaj ok [emoji4]
No witaj kochana w koncu ktos powoli przechodzi na ta strone forum ;)
 
też mamy takie zalecenia, ale nie po bexero.
Szykuję się powoli do powrotu za 2 tygodnie, Zosia adaptuje się w żłobku i płacze...
Pierwszy raz jak ją zostawiłam to wyszłam i beczałam, nie sądziłam, że to takie emocje.
Mam nadzieję, że się przekona. Na razie jest po 2 godziny, jutro ma zostać na drzemkę.
Mój niejadek jest nadal niejadkiem, je chlebek, chrupki, banana, placuszki oczywiście z bananami. Wszystko inne jest fu.
Przedszkole mysle jest ciezszym przeżyciem dla mamy niz dziecka.
Moj grubas tez ostatnio przeszedł na diete .
120 kaszki na mm
120 owoca
200 obiadu
120 mm
80 mm
Ciasteczko orkiszowe i chlebek .
Chodź u nas jje wszystko nie wybrzydza ale ilosci sobie zmniejszyła
 
reklama
ale nie w przypadku bexero, nie mam ulotki, ale z tego co mówił lekarz sam producent zaleca podanie leków przeciwbólowych/przeciwgorączkowych przed albo zaraz po szczepieniu. Po bexero często występuje gorączka.

U dzieci <2. roku życia bardzo często, bo aż w 69–79% przypadków, obserwuje się gorączkę, w tym u ≤1% z nich wynosi ona ≥40°C. U starszych dzieci i dorosłych gorączka występuje w 1–8% przypadków.22,26 W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia gorączki po podaniu szczepionki Bexsero pacjentowi można zalecić lek przeciwgorączkowy – paracetamol. W badaniach klinicznych potwierdzono bowiem, że paracetamol istotnie zmniejsza częstość występowania odczynów gorączkowych u niemowląt w pierwszych dniach po podaniu szczepionki, a jednocześnie nie wpływa na jej immunogenność.

Link do: Szczepionka przeciwko meningokokom grupy B – długo oczekiwana składowa kompleksowej profilaktyki inwazyjnej choroby meningo
Bexero dopiero przed nami, za miesiac lub dwa.
 
Do góry