reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Mnie najbardziej przerazaja lekarze i chwile kiedy przy naturalnym porodzie sa problemy a oni i tak nie chca robic cc tylko wyciagaja kleszczowo dziecko...ktore moga okaleczyc juz do konca zycia...ja to sie tego boje i dlatego bym chciala miec cc...ale chciec to sobie moge :) chociaz cos TeQuila pisala ze po in vitro mamy prawo do cc...
 
reklama
Mnie najbardziej przerazaja lekarze i chwile kiedy przy naturalnym porodzie sa problemy a oni i tak nie chca robic cc tylko wyciagaja kleszczowo dziecko...ktore moga okaleczyc juz do konca zycia...ja to sie tego boje i dlatego bym chciala miec cc...ale chciec to sobie moge :) chociaz cos TeQuila pisala ze po in vitro mamy prawo do cc...
PIERWSZE SLYSZE żeby po in vitro było prawo do cc. ....
 
Mnie najbardziej przerazaja lekarze i chwile kiedy przy naturalnym porodzie sa problemy a oni i tak nie chca robic cc tylko wyciagaja kleszczowo dziecko...ktore moga okaleczyc juz do konca zycia...ja to sie tego boje i dlatego bym chciala miec cc...ale chciec to sobie moge :) chociaz cos TeQuila pisala ze po in vitro mamy prawo do cc...
Dokładnie, in vitro jest wskazaniem i każdy lekarz powinien uszanować wolę pacjentki o cc ale jak już zdążyliśmy się przekonać na przykładzie Martini nie każdy lekarz stosuje się do zaleceń ptg

Napisane na C6603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Rekomendacja PTG

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne traktuje ciążę po in vitro jako ciążę specjalnej troski. Zdwojona uwaga dotyczy nie tylko opieki perinatologicznej, ale także sposobu zakończenia takiej ciąży.

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne opracowało zbiór wskazań dotyczących postępowania medycznego w przypadku ciąży po zapłodnieniu in vitro. Rekomendacje dotyczą nie tylko sposobu rozwiązania ciąży, ale także opieki perinatologicznej, diagnostyki prenatalnej oraz badań, których częstotliwość w przypadku ciąży specjalnej troski – jak nazywana jest przez PTG ciąża po in vitro – może ulec zwiększeniu.

Według ogólnych danych, ciąża pary, która poddała się technikom wspomagania rozrodu, nie różni się niczym od ciąży naturalnej. PTG zwraca jednak uwagę na olbrzymie koszty, jakie przyszli rodzice musieli ponieść na swojej drodze do rodzicielstwa – chodzi tu nie tylko o sprawy finansowe, ale przede wszystkim lata wyczerpującego leczenia niepłodności i obciążenia natury psychicznej czy społecznej. To z tego względu zaleca się, by ciąża po in vitro była prowadzona ze szczególną uwagą. Zasada ostrożności dotyczy także porodu. Przyjmuje się, że cesarskim cięciem kończy się każda ciąża wielopłodowa, natomiast ciąża pojedyncza rozwiązywana jest zgodnie z sytuacją położniczą (co oznacza, że jeśli nie ma przeciwwskazań do porodu siłami natury, odbywa się on w sposób naturalny), ale z uwzględnieniem życzenia ciężarnej dotyczącego cesarskiego cięcia.



Napisane na C6603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z tym prawem do cc to kwestia szpitala. Warszawskie w wiekszosci maja to gdzies :) mysle ze sn z dobra polozna jest do przezycia. Ja rodzilam sn bez znieczulenia.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dokładnie, in vitro jest wskazaniem i każdy lekarz powinien uszanować wolę pacjentki o cc ale jak już zdążyliśmy się przekonać na przykładzie Martini nie każdy lekarz stosuje się do zaleceń ptg

Napisane na C6603 w aplikacji Forum BabyBoom
In vitro nie jest wskazaniem do cc! !! Skąd Wy dziewczyny bierzecie takie wiadomości? ? Każda z Nas ma prawo wyboru,to fakt ale kto Wam sprzedaje takie newsy?
 
reklama
Do góry