reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Lolitko - to jak ja na ostatnich badaniach miałam ft4 0,96 (norma dla II trymestru 0,8-1,3) i dodatkowa TT4 13,18 - norma 4,8-12,7? Już sama nie wiem - wolne t4 trochę niskie, a całkowite t4 ponad normę. Z resztą zobaczymy co z dzisiejszymi wynikami.
 
reklama
Lilonka: calkowite t4 nie jest az tak wazne, tylko ft4. Masz troche niskie ale jesli bierzesz euthyrox to wsio ok
 
Lilonka: calkowite t4 nie jest az tak wazne, tylko ft4. Masz troche niskie ale jesli bierzesz euthyrox to wsio ok

No właśnie nie biorę nic - bo nigdy nie miałam żadnych problemów z tarczycą. Przed transferem miałam tsh 1,33. W 8tc jak robiłam badania tsh spadło do 0,01, a ft4 wzrosło do 1,91, potem w 14 tc tsh było 0,02 a ft4 1,2, a w 20 tc tsh 1,02 a ft4 0,94.
Endokrynolog kazała mi robić dodatkowo tt4, bo właśnie od grudnia to ft4 jest w tych dolnych granicach.
Euthyrox jest chyba na niedoczynność tarczycy? A ja miałam podejrzenie nadczynności.
 
Poza tym robiłam anty-tpo, anty--tg i przeciwciała p. receptorom TSH i wszystko bardzo niziutkie i usg tarczycy - tam też wsio ok. Martwi mnie trochę to niskie ft4, ale trzeba brać poprawkę na dwójkę wyciągającą ze mnie ;-)
 
Hej Dziewczyny

Odebrałam wyniki badań:

TSH 0,155 (spadło z 2,43) - wg normy za mało, spadło po zwiększeniu dawki euthyrox 88 na 100
FT4 19 ( wzrosło z 18,46) - wg normy mogłoby być troszkę niższe ok.17-18
we krwi mam za dużo: leukocytów, neutrocytów i monocytów, reszta w normie.

Co myślicie o tych wynikach?
 
Madzialenak ja tez wczoraj odebralam wyniki i tez mam za duzo leukocytow. Podobno w ciazy to normalka. A ile masz? Musze powtorzyc badania tarczycy i moczu...
 
Kate
leukocytów mam 12,02 (norma 4,3 - 10),
progesteronu mam 61,8 (biorę 3x 3 luteiny dopochwowo, norma 1 trymestr 16,4 - 49, 2trymestr 19,7 - 52, 3 trymestr 25,3-93).

A jak jest u Ciebie?
 
reklama
ja mam leukocytow 12,40 ale to podobno normalne, ze w ciazy jest podwyzszony, progesteron mam 49,23 wiec jak u mnie to super. TSh 0,31, neutrocyty 9,9
 
Do góry