reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Genna och ty biedna z tym jedzeniem.... Ja całe szczęście mogę jeść wszystko, jedynie śmietana na mnie źle działa i mnie mdli po niej oraz 3 razy zwymiotowałam. Jedynie teraz ta biegunka...

A do mnie przyszła wkońcu paczka dla mnie i dla Soni, miała być w czwartek ale kurier do dupy i dopiero teraz przywiózł:angry: Już coraz mniej zostało ale i tak lista długa, teraz muszę powiedzieć teściowi i tacie że na początku listopada muszą dać kasę na wózek, bo już czas.


Dziewczyny które są na podobnym etapie jak ja czy wy czujecie już kopnięcia prawie pod zebrami?? Bo moja zaraz bedzie trafiac w zebra, chyba cos za szybko.


Szczerbatka niestety coraz czesciej szłysze o chorobach nerek u płodów...:wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
reklama
szczerbatka miejmy nadzieję ze nerka malutkiego zacznie prawidłowo pracowac i będzie wszystko dobrze.

Dziewczyny my do pewnego momentu tz. ja i Lenkabar (bo mamy tego samego lekarz) miałysmy usg też co wizytę, ale potem doktor się zbuntował i powiedział że jeśli wszytsko jest ok to nie ma potrzeby robienia usg, bo nie jest udowodnione że usg szkodzi ale nie jest też udowodnione że nie szkodzi i tyle gadki było z doktorem. Swoją drogą pytałam mamy ile razy miała ze mną usg i powiedziała mi że czegoś takiego wtedy wogóle nie było. Mi dzisiaj też nie zależy już na usg bo Marcelka bryka cały czas ale wcześniej to fisiowałam i leciałam do innego lekarza.

Lenka ja tam czujecie się razem z Filipem?

Co do rozstepów to ja też nie mam ani jednego ale to dokłądnie zalezy od predyspozycji do nich, nie powiem że nie używam kremów bo dzień w dzień wmasowuję sobie tonę tego specyfiku w bebzolek i nie tylko. Ja akurat od poczatku ciąży używam krem ziaja na przemiennie ze zwykłą oliwką bambino dla dzieci.
 
Ja niestety rozstepy miałam przed ciąża i teraz tez juz sie troche pojawia ale mam nadzieje ze beda tylko tam gdzie juz sa tzn zewnetrzna czesc uda i boczki a nie wejdą na brzuch... Niestety to rodzinne mama i babcia tez maja.
 
Emilia jak w 12 tc po usg lekarz mi powiedział, że następne usg dopiero w 20 to myślałam, że oszaleje :-) W kółko myślałam tylko o tych 8 tygodniach bez widoku Piotrusia. W 16 tc się przewróciłam i pojechałam na to usg. Pózniej miałam wyrzuty sumienia, że moze gdybym tak nie myślała o tym usg, to bym sie nie przewróciła :-)

Olusia dziękuje.

Esiek też mam taką nadzieje.
W uk przysługują tylko 2 usg jesli wszystko jest w porządku, wlasnie koło 12 i 20 tyg. Dlatego chodze dodatkowo prywatnie.
 
Bziumelka ja czuje ruchy pod pepkiem. Apropo rozstępów to jeszcze nie mam, ale pewnie przyjdzie na to czas. Ale mam z okresu dojrzewania na pupie, udach i boczkach z tylu bardziej. Na szczęście sa stare, cienkie i białe wiec bardzo słabo widoczne. Ale jesli pojawia sie nowe to nie bede załamana bo jakos liczę sie z tym, a brzucha i tak nie mam zamiaru nikomu pokazywać.
 
Emilka moje rozstepy też są już takie "zagojone" i też się liczyłam z tym że będą ale chce w miare je zredukować.... kurde ja to juz dawno czuję ruchy nad pepkiem, nawet mąż kładzie reke wysoko i czuje nawalanko:-)
 
Ewelina, to kamień z serca !

Dziewczyny, też bym juz chciała poczuc ruchy maluszka. teraz bede miec ciezki okres bo wizyte mam dopiero 5 listopada. Tak długo to ja jeszcze nie czekałam na podglądanko maluszka. I ani go teraz nie widze i jeszcze nie czuje.


Genna, Ty masz te swoje kłaczki a ja niby kłaczków tylko kilka ale też jesc nie moge ! Mdłosci dalej mnie męczą do tego chyba mi sie jakis refuks wytwozył czy coś. Normalnie cofa mi si edo gardła. A najbardziej zauważyłam że po mięsie. A dzis sie połasiłam na wątróbkę kurzą i teraz "choruje". Tak mi sie odbija że musze sie ratowac pepsi !


Dziewczyny
tez macie taki problem po mięsie? Czy tylko ja taka prozwięrzęca jestem ???

Jutro ide do genetyka odebrać wyniki prenatalnych. I od razu pytane do Was.... któraś miała wysokie białko PAAPA na poziomie ponad 9. NIe jest to MOM tylko wynik z labo.Według mnie jest to jakies 3,4 MOM. Wiem że jak jest za niskie to jest zle a nigdzie nie moge znalezdz jak wysoko.
 
Co do wizyt to do 18 tyg miałam USG na każdej bo trzeba było ta nieszczęsna wolna przestrzeń obserwować. Teraz jak nic się nie dzieje i czuję ruchy jakoś troszkę spokojniej ;)

Wracamy ze szkoły rodzenia. Jestem zadowolona ;) jest nas 7 par bo 8 nie dostała. Położna bardzo miła i wesoła. Super atmosfera. Słuchaliśmy bicia serca naszych dzieci (tatusiowie zamierzali głowica serduszka). Wszystko omówione co będziemy robić i o czym rozmawiać na kolejnych spotkaniach i będzie spotkanie z ordynatorem szpitala i neonatologiem. Ogólnie pierwsze spotkanie bardzo pozytywnie ;)
 
reklama
Do góry