reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Lenka masz racje oszczedzaj sie.Moja kolezanka miala to samo,wykryte w 6 miesiacu i od tego czasu lezala.Nie ma co ryzykowac,dzidzia najwazniejsza:tak:

Szyszka piekna wage Antos osiagnal!Zobaczysz jak sie urodzi,bedzie wygladal jak juz taki 2 miesieczny sliczny maluszek.Szykuj wieksze ciuszki.Ja caly czas trzymam kciuki:tak::-)
 
reklama
mi szyjka skrocila się w 26 tygodniu i mam zalozony szew aby uniknąć wczesnego porodu. od samego leżenia szyjka się nie wyciągnie. jeżeli szyjka się skraca to trzeba bezwzględnie leżeć. teraz jestem w 37 tyg i za dwa dni IDE na zdjęcie szwu. mimo zalozonego szwu okrężnego musialam caly czas się oszczędzać i bardzo dużo leżeć.
 
Lenkabar współczuję leżenia ale na pewno wszystko będzie dobrze. Ci nasi lekarze to naprawdę nie wiedzą jak to jest być w ciąży jak masz na cos ochotę to musisz to zjeść i już a że owoców Ci zabronił skandal!!!! ;)
Szyszka ale ten Antos uparciuch trzymamy kciuki.
 
Lenkabar no widzosz a u mnie nawet tej szyjki nie badają :( nie wiem czemu , chyba uważają to ze nie jest az takie ważnie.

Szyszka jejku taki wielki chłopak i nie chce wyjść ! No ja nie wiem trzeba mu napadać :)
 
Jogo u nas w Irlandii tez nie badaja i jest tu mnostwo przedwczesnych porodow.Moze to miec zwiazek.

Niepokorna gdzie sie podziewasz?Pewnie biegasz po sklepach:-)
Milego dnia:cool2:
 
Szyszka też się cieszę bo mogę odliczać czas i wiem co mnie czeka więc zaczęłam już małe zakupy z uwagi na to , że mogę trafić do szpitala . Mam nadzieję , że Antoś zdecyduje się ujrzeć świat z tej strony i nie będziesz musiała przechodzić tych wszystkich zabiegów . Trzymam kciuki aby do końca tygodnia był już z Tobą .
 
Lilka no właśnie- szew. Zła jestem na siebie, że nie zapytałam o niego, ale bardzo mnie zaskoczyła ta cala sytuacja :/ z tego co wiem, to często on właśnie umożliwia w miarę normalne funkcjonowanie.. Muszę koniecznie o niego poprosić na nast. wizycie. Tylko mój doktor jest tak uparty.. że zrobi i tak tylko to co będzie uważał. To się zakłada w szpitalu? Pod znieczuleniem?

Jogo dziwnie, że u Was nie badają szyjki, ale mam nadzieję, że u Ciebie nie ma takiej potrzeby i żadnego zagrożenia :)

Dziewczyny ze Szczecina, doszły mnie słuchy, że w Zdrojach bardzo niechętnie dają znieczulenie... to mnie bardzo zaniepoiło:/ Esiek Ty masz CC to jesteś bezpieczna, nie pamietam jak Madzia, ale ja być może jednak SN i bez znieczulenia sobie tego nie wyobrażam, ja u dentysty prawie mdleję
 
Ale duzo produkujecie ostatnio, fajnie sie czyta ale teraz musze nadrobic z odpisywaniem hihi:szok::-D

Szyszka - no Antos naprawde duzy chlopak - ale na swiat mu nie spieszno - ciezko tak czekac wiedzac ze juz by moglo byc po wszystkim no ale co zrobic - slyszalam ze chlopakom czesto niespieszno na ta strone - mam nadzieje ze juz za chwilke bedziesz tulic swojego syneczka.

Lenkabar - przykro mi ze z ta szyjka tak wyszlo ale sama wiesz ze dla dzidziusia wszystko i teraz musisz duzo odpoczywac... u mnie tak jak u Jogo wogole takiego badania nie robia, u mnie wogole badan malo co robia wiec ty chociaz jestes w tej sytuacji ze wiesz ze cos sie dzieje i mozesz dzialac.... no i sama widzisz ze wiecej dziewczyn sie z tym zmaga TY, ONA, Lolitka, Lilka odpoczywajcie, relaksujcie sie i nic sie nie martwcie bedzie dobrze - jak to mowia cieszcie sie odpoczywaniem bo pozniej bedziecie marzyc o takich chwilach relaksu;-)
Lolitka - no u ciebie to inna sytuacja bo musisz za drugim synkiem biegac ale postaraj sie troszke oszczedzac. Ciesze sie ze z synkiem w brzuszku wszystko dobrze mam nadzieje ze te lozysko sie podniesie i bedziesz rodzic naturalnie tak jak chcesz.

Labo75 - a ty jak sie czujesz?fajnie ze juz masz termin i wszystko ustalone trzymamy kciuki zeby wszystko poszlo zgodnie z planem. Widze ze zakupy zaczelas - najwyzszy czas hihi az sie nie chce wierzyc ze te nasze suwaczki tak mkna do przodu...

Esiek - i jak tam twoje gardlo juz lepiej? ta pogoda raz zimno raz cieplo tak kurna dziala, tez mam tak jakos caly czas nos i gardlo zawalone - mam nadzieje ze Ty juz lepiej sie czujesz... monitor juz przetestowalas - tez tak patrze na te Angel care bo tu w uk one sa popularne - chociaz powiem ze moja kumpela ma Philips Avent taki z kamerka i tez swietna sprawa..

Hope - nie wiem czy juz gratulowalam czy nie wiec jeszcze raz moje najszczersze gratulacje - bardzo sie ciesze ze w koncu i ty mozesz dolaczyc do tego ciezarowkowego grona - o ile pamietam ty tez jeszcze z tej starej ekipy jestes wiec tym bardziej moge napisac NO W KONCU :) Spokojnej ciazy zycze i samych cudownych wzruszen...

Bzibziok - ty tak pozno tu dolaczylas ze nie moge uwierzyc ze twoj suwaczek juz pokazuje polowkowe - gratuluje syneczka i wybranego imienia :) Co do widocznych ruchow - chyba to wlasnie jest najwspanialsze w calej ciazy - ja mam bardzo aktywnego synka i co chwila daje mi znac ze ma sie swietnie :)

Madzia76, Esiek - no to ja was pobije bo jestem jeszcze dalej niz wy a tez nie mam imienia dla synusia chyba JUNIOR zostanie hihi....mam kilka ktore mi sie podobaja ale ciezko mi sie zdecydowac ktore bedzie te wlasciwe... podobnie jak Esiek robimy testy na Juniorze na ktore imie zareaguje to wybierzemy ale cos nie dziala hihi

Peti - ladnie twoja Lucy juz wazy no ale zeby ja specjalnie budzic na usg - nic dziwnego ze miala skwaszona minke hihi - ;-) wszystkie kobietki taka maja jak sie je budzi hihi

Jogo - ja juz skurcze lydek mam od jakiegos czasu - straszne to jest bo nie dosc ze czlowiek instynktownie wyskakuje z lozka to jeszcze pozniej boli przez caly dzien - ja wezme przez 2 -3 dni magnez to przechodzi nie wiem czy cos innego pomaga.... ja za to dodatkowo mecze sie z krwawieniem z nosa zwlaszcza rano nie wiem skad to sie bierze moze mi czegos brakuje?

Minni - ty juz przygotowana, z praniem i prasowaniem sie uporalas - teraz tylko czekanie. Trzymam kciuki za dzisiejsza wizyte - mam nadzieje wszystko bedzie pieknie i ze bedziesz mogla jeszcze wrocic do domku na troche

Mowilyscie o szkole rodzenia - sama nie wiedzialam czy chodzic czy nie no ale akurat okazalo sie ze u nas szkola rodzenia w dni ktore chodze do pracy a ze w pracy maja obowiazek mnie zwolnic na ten czas i musza za to zaplacic wiec tym bardziej postanowilam skorzystac:) U nas to tylko 4 spotkania - ale powiem wam ze warto pojsc - wiadomo ze duzo rzeczy juz wiemy czytajac jakies czasopisma ale tam rowniez mozna sie duzo dowiedziec zwlaszcza o sytuacji w samym szpitalu jak to wszystko wyglada czego oczekiwac i wogole ja juz mam 3 spotkania za soba przede mna ostatnie... Madzia76 u ciebie to juz chyba jakas wypasiona ta szkola - 2,5 miesiaca to niezle was przeszkola - ale jak za darmo to tym bardziej warto pojsc...

Milego dnia mamuski - przepraszam ze nie wszystkim odpisalam obiecuje poprawe...
 
Ostatnia edycja:
Zuziu dobrze ze sie odezwalas,dobrze wiedziec ze wszystko dobrze u Ciebie:-)Ja tez mam te krwawienia z nosa od czasu do czasu i nie mam pojecia skad sie biora,chyba taki urok ciazy ;-)
 
reklama
Lenka co do znieczulenia to zazadaj kategorycznie.Powiedz ze masz bardzo niska tolerancje na bol i ze mdlejesz u dentysty.Moze cos pomoze.ja mysle ze w Polsce da sie wszystko zalatwic.Oni tez czekaja z podaniem epiduralu do odpowiedniego rozwarcia szyjki.Przy skurczach na poczatku mozna wziasc 2 tabletki paracetamolu,tak zaleca moj szpital.
Z drugiej strony Lenka porod nie jest taki straszny.Dle mnie najgorsze byly skurcze bo trwaly prawie 12 godzin.Sam porod ok.A jeszcze jak zalatwisz to znieczulenie to nic nie poczujesz nawet.:-)
 
Do góry