reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Matylda: synek jeszcze tylko na mleku ale pod koniec tygodnia ruszamy z marchewka:) juz sie doczekac nie moge

Madmax: ja od 12 tygodnia juz ciazowe spodnie nosilam. Nie przelozylo sie to na koncowe tycie czy wyglad bo potem mi brzuch wolnirj rosl. W sumie utylam prawie 12 kg a w 3 tygodnie po porodzie mislam wage sprzed ciazy. Teraz na minusie 3kg. Wiec die nie martw: czasem brzuszek szybciej wychodzi i tyle. Dbaj tylko o siebie
 
reklama
lolitko a mi sie gdzies o uszy obilo,zeby najpierw kaszki wprowadzic,a za tydzien dwa warzywa,obiadki i na koncu owoce,bo sa slodkie i moga maluszka zniechecic do warzyw. Ja wprowadzilam najpierw kaszke i dlatego,ze maly niedojadal i za malo przybieral na wadze.Mial wtedy jakos niecale 6 miesiecy:tak: Teraz pochlania wszystko:-D

Magdusia powodzenia :tak:

Co do witamin,to bralam moze z miesiac,dwa.Lekarz powiedzial,ze wystarczy sie zdrowo odzywiac i tak wlasnie robilam :tak:



Pozdrawiam:happy:
 
Ostatnia edycja:
To i ja sie wtrace. Ja witaminki biore do tej pory plus osobno i zarazem dodatkowo zelazo i kwas foliowy. Takie zalecenia dostalam przy blizniakach. No i jeszcze aspirynke biore ale to nie witaminka.
Madmax - mnie na poczatku tez malo przybralo bo do 5 miesiaca to mialam jakoes 4 kg na plusie. Ale spodnie zaczelam wieksze nosic szybko bo juz w 4 miesiacu. Obecnie mam juz 10kg na plusie (ze dwa to chyba moje stopy waza :-) )
Magdusia - powodzenia i daj znac po wszystkim.
Karamel - jesli dobrze kojarze jestes z UKj rowniez mialam problem z zaparciami lekarz kazal brac Lactulose Solution kupisz to w aptece bez recepty. Nie biore codziennie ale przynajmniej sie zalatwiam
 
Ostatnia edycja:
Ale się rozpisałyście, super :-)
Czyli widać ile osób tyle opinii codo witaminek, ja biorę bo mnie od warzyw odrzuciło, ale apetyty powoli wraca końcówka 1 trymestru to jeszcze pomyślę. Jak dziś 11t2d i mam jeszcze 16 dawek progesteronu, więc trochę jeszcze muszę go brać. lekarze się lepiej znają to ich słucham.

Tuva, ale fajnie, że znalazłaś czas by tu wpaść, a książke Twoją znam na wylot. Tylko jak ci kwalifikowana pielęgniarka takei coś powie, a musze naprostować że to nie była moja położna, ona dzowniła na nastepny dzień do mnie i przepraszała za tamtą.

Madmax powiem ci jak dla mnie to ja bym bardzo chciała żeby juz po mnie było widać! Ja przytyłam 1kg a jestem w 3 m-cu, a ty pod swoim serduszkiem nosisz dwójkę ;-)

N właśnie dziewczynki kiedy u Was pojawił się brzuszek. Ja już marzę aby kupywać ciuchy ciążowe, bo teraz przynajmniej tak do tego USG 28ego września jest tak dziwnie. Wiem że jestem w ciąży ale że po mnie tak nie widać to mi się czasem głupie wątpliwości włączają. Choć wiem, że np mojej mamie brzuszek wyskoczył dopiero na zakończenie 4 m-ca wcześniej ani trochę.

Magdusia, już niedługo maleńśtwo z Tobą będzie trzymam kciuki. A ja tak sobie myśle że czasem wydaje się że dziecko przenoszone a może ta data nie do końca dobrze wyliczona np do zagnieżdzenia dochodzi później, sama nie wiem. Trzymam kciuki za Was.

Aniołeczku wpadaj częściej, choć na zdanie lub dwa.

A u mnie raz boli i się boję raz nie boli i piersi czasem przestają boleć, wtedy tez włącza się lampka alarmowa. Normalnie jak ja nie zwariuje do tego USG. Jeszcze 9 dni.

Pozdrawiam wszystkie kobietki i ich pociechy
 
Zosiu - ja już kupiłam pierwsze spodnie ciążowe - co prawda przez internet i czekam na dostawę, ale w moich normalnych trochę mi ciasno, bo się taka kuleczka na brzuchu zrobiła. Ja z kolei nie mam żadnych objawów (.)(.), oprócz tego że urosły ;-) ale brzucholek dokazuje. Ja biorę witaminy prenatal i kwas foliowy, ale przy dwójeczce potrzeba więcej :-) chociaż warzyw i owoców też sporo jem - gorzej z mięchem.
 
Kotek: no w danii jest jak w norwegii. Tu tez kaza sie wstrzymywac z owocami . Ma to sens i ja poczekam z tym chwile. Warzywa najpierw choc kaszki tez by moga
 
Zosia - nie boj sie nie zwariujesz. To kormalne ze raz objawy sa silniejsze innym razem ich nie ma. Nie znaczy to ze cos zlego sie dzieje. Co do brzuszka to ja ogolnie naleze do tych wiekszych kobitek i u mnie chlopaki tak sie poukladali ze dopiero od kilku tygodni widac ze to ciaza wczesniej to wzdecie bylo. Teraz fajnir ze w koncu mam brzuch ale z dnia na dzien przeszkadza coraz bardziej :-):-):-):-) wiec spokojnie jeszcze ci wyskoczy.
 
Witajcie dziewczęta!!!!
Ja znowu o witaminach- skoro zazywacie zestaw witamin i minerałów,to dlaczego jeszcze dodatkowo zazywacie inne. Ja sprawdzalam na opakowaniu i tam są podane dawki procentowo, np. kwasu foliowego jest 200% dziennego spożycia,a poza tym tez witaminy i minerały przyjmujemy z pokarmem. Ja zakupilam Pregnacare ale tylko z tego względu,ze jest w składzie żelazo, a powinnam je brać,tylko ze większa dawkę. Sama ja zmniejszylam,bo mam okropne zatwierdzenia. A muszę brać to zelastwo,bo mam problemy z krwinkami. Jak pójdę do lekarza,to mu sie poskarżę:-).
Spodnie już mi obciskaja brzuch,a to dlatego,ze mam takie wzięcia. Zamówiłam już sobie ciazowe spodnie,tylko po to,żeby było mi wygodnie.
Codziennie myśle o małżeństwie,które rośnie we mnie i martwię sie- ale to naturalna rzecz. Nauczyłam sie słuchać własnego ciała,bo ono mi mówi co dzieje sie źle. Każda kobieta jest indywidualna i każda przeżywa ciaze na swój sposób. Przestałam już grzebać w internecie,bo dostawałam szału. Momentalnie miewalam wszystkie najgorsze objawy:-).
Za wszystkie dziewczyny w ciazy i te,które już urodziły i za ich dzieciaczki modlę sie codziennie i wierze,ze wszystko będzie dobrze.
A jeśli chodzi o jedzenie,to na zmianę jem zupę pomidorową,ogorkową i ziemniaki z kefirem lub maślanką plus dużo owoców.
I ciagle czekam na list ze szpitala z terminem kolejnego USG. Widzę,ze mają czas:-)
Sciskam Was wszystkie mocno!!!!!
 
karamel - ja tez biorę ten zestaw Pregnacare, ale mimo to lekarz kazał brać dodatkowo kwas foliowy i żelazo. Stwierdzil ze przy blizniakach bede tego potrzebowala. No to biorę.
To nie masz jeszcze wyznaczonego terminu na usg??? Ja jak zadzwonilam do kliniki powiedziec ze testy wychodza pozytywne to od razu mi wyznaczyli termin. Pierwszy scan mialam miec wiec w klinice gdzie podchodzilam do ivf, a pozniej normalnie w szpitalu co termin mialam od midwifki. Z tym ze ja juz szybciej mialam scan pierwszy bo plamilam.
A co do malenstwa to prawda jest co mowisz kazda z nas ciaze przechodzi inaczej, wiec wazne by sluchac wlasnego organizmu, ktory na pewno zakomunikuje ci jesli cos bedzie nie tak.
 
reklama
Karamel: zgadzam sie z toba co do witamin. Tez bralam tylko 1 tabletke multi bo tam juz wsio bylo. Mysle ze tylko przy ciazy blizniaczej nie zaszkodzi wziasc dodatkowy kwas foliowy
 
Do góry