reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Lilonka: ja nie robilam ani badan z moczu ani krwi. Spokojnie
Co di progesteronu: odstawilam ok 11 tygodnia


A moj synek jest na etapie obracania z pleckow na brzuszko. I zaczyna powoli pupe do raczkowania podnosic. Ciekawe kiedy ruszy do przodu...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lilonka ja tez nie mialam zadnych badan. W 12 tygodniu zalozyli mi karte ciazy i zrobili krew,zeby potwierdzic. Potem co jakis czas robilam mocz i to wszystko.

Lolitko moj synek tez zaczal przekrecac sie jak skonczyl 5 miesiecy.Bylo to pod koniec maja,pamietam bo wtedy akurat bylam w Polsce.W lipcu natomiast zaczal raczkowac,wiec miedzy przekrecaniem sie z pleckow na brzuszek a raczkowaniem minelo jakies 2 miesiace:tak: Zaczal raczkowac tez w Polsce,bo akurat bylismy na urlopie ;-) Teraz juz staje przy meblach i chodzi sam z jezdzikiem,ale jak go do niego postawie.Zaczyna sie juz puszczac,narazie tylko jedna raczka,ale probuje. Jesli nie masz jezdzika,to naprawde polecam.Moj maluch bardzo lubi sie nim bawic.Jak uczyl sie na czterech to jezdzik lezal na podlodze,a jak juz zaczal sie podnosic,to doprawilam koleczka i teraz sobie pcha samemu.Swieci,gra,ma duzo zabawek wbudowanych,pianinko.Fajna sprawa :tak:
 
Lilonka: mnie moja ginka (którą uwielbiam i zupełnie jej ufam) kazała zrobić następujące badania w 8/9 tygodniu:
Coombs
morfologia
mocz
cukier
WR
TSH
Toxoplazmoza IgG i IgM (jeśli w którymś parametrze wyjdzie wynik + to jeszcze Awidność, żeby wiedzieć czy można mnie leczyć)
HIV
HCV
grupa krwi
ja mam jeszcze trochę czasu, ale Ty możesz sobie dla własnego spokoju sama zrobić te badania, albo iść do lekarza pierwszego kontaktu i niech da Ci skierowanie na to, na co może, żeby za wszystko znowu nie płacić samemu (przecież z ogromnymi kosztami, które poniosłyśmy do tej pory państwo nam nie pomagało :/)
 
lilonka- ja miałam w 12 tyg. badania ogólne krwi, moczu, vaserman, tsh i wsio ale mi je zlecił mój gin.
A co do duphastonu ja jeszcze cały czas biore po 3x dziennie i gin na razie kazał mi tak brać, no to się go słucham ale mam nadzieje, że za niedługo będzie mi zmniejszać dawkę a oprócz tego biorę akard, femibion, magnez z wit B6 i tyle.
 
Dziewczynki właśnie odebrałam wyniki badań prenatalnych z krwi:
Wolne B-hcg 53,68 IU/I odpowiada 0,771 MoM
Papp-A 5,100 IU/I odpowiada 0,867 MoM

a wizyta dopiero 24 wrzesinia, czy ktoś wie?
 
Madmax: musza ci okreslic ryzyko. Liczby same w sobie nic nie mowia. Musza byc zestawione kompleksowo z innymi danymi i podane jako jedna wartosc
 
Kretowinka - ja większość tych badań miałam przed inv - tj toxo, wr, hiv, wzw, grupę krwi - to wszystko robiliśmy w lipcu, bo był to warunek przystąpienia do procedury. Teraz i w klinice i położna dziś w przychodni powiedziała, że nie ma potrzeby tego powtarzać. Nie wiedziałam co to ten Coombs - ale już internet mi odpowiedział. Ja ma RH+, więc mi niepotrzebne.
Madmax - jeszcze nie doszłam do tego etapu, więc nie pomogę
 
no to chyba rzeczywiscie nie musisz teraz ich powtarzac, czyli wyluzuj sie i zamiast wydawac na badania kup cos dla siebie :-) niedlugo juz Twoje potrzeby beda gdzies na koncu dlugiej listy :-p
 
reklama
Do góry