reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Martaczi, to nie dostalas takiego raportu z usg? Chodzisz do invikty? Do ktorego lekarza? Oni szybciej ci to moga obliczyc, tylko musisz sie z lekarzem skontaktowac jesli to invikta....i do gina tez cie tam moga wcisnac jesli tam chodzisz i do genetyka tez. Zawsze mozna pojechac i na korytarzu lekarza zlapac.mja tak kilka razy robilam i inne kobiety tez. Nie ma co czekac tak dlugo
bo sie zamartwisz!
 
reklama
no dziwne to właśnie tym bardziej, że Fusun była niedawno u tego samego dr i on jej wszystko mówił, że jest ok a mi powiedziała, że dopiero genetyk mi na wszystkie pytania odpowie i tam dowiem się wszytskiego:-(tym bardziej się martwię, że jest coś nie tak bo te wyniki też podwyższone te wolne beta masakra nawet nie wiem co to oznacza!
boję się, że jest coś nie tak i nie chiał mówić i najpierw chciał zobaczyć wyniki krwi żeby mnie nie stresować też sądzę, że gdyby było ok to by mówił, że przezierność ok że coś tam też dobrze a on nic:-(
w pon 27 idę do swojego prowadzącego zobaczę co on powie
 
elleni - przyznam się że nie mam pojęcia jak zakłada się ten suwaczek :zawstydzona/y:

Zakładasz suwaczek na jakimś portalu suwaczkowym (np babyboom) i na końcu jak już zaprojektujesz suwaczek to generuje ci kod suwaczka, kopiujesz go, wchodzisz na forum w swój profil w zakładkę "sygnaturka" i tam wklejasz ten kod, zapisujesz i gotowe:-)
 
Martaczi, Milagors ma rację. Skontaktuj się z Invictą, może uda im się przełożyć wizytę na wcześniejszy termin, a jeśli nie to poproś o "wciśnięcie" gdzieś między pacjentami. Może udałoby Ci się na jutro umówić? Ja byłam tydzień temu w sobotę i przyjechałam pół godziny za szybko i zostałam przyjęta wcześniej. Nie wiem czy ktoś nie przyszedł, czy zwyczajnie nie miała full pacjentów. W każdym razie tydzień temu nie byłoby żadnego problemu żeby przyjęła dodatkową osobę.
 
Martaczi mam nadzieje ze uda ci sie załatwić wcześniejsza wizytę i ze wszystko dobrze a tylko lekarz niepotrzebnie cię zaniepokoił .
marzenka kochana powiedz mi czy jak leżałas z tym krwiakiem to miałas jeszcze jakieś brudzenia? Ja wstałam wczoraj ma jakieś 3 h i dziś na 3 ale tylko pochodzilam po mieszkaniu i mam brudzenie a było juz z tydz dobrze. Kurczę boje sie czy to ten krwiak czy cos sie dzieje złego. Przecież ja juz leżę od 11 czyli jutro 2 tyg. Usg mam w poniedziałek i musze cierpliwie czekać :(
 
Martaczi spróbuj wcześniej iść na wizytę, nawet gdzie indziej, bo nie powinnaś się stresować, a na pewno wszystko jest w porządku, za co bardzo bardzo trzymam kciuki &&&&
 
Martaczi:ja jestem po usg prenatalnym. Lekarz w trakcie usg wszystko mi tłumaczył, powiedział że jest dobrze.Odebrałam dzisiaj wyniki testu Pappa, jakoś mało z tego rozumiem. Wynik wolne B-hcg - 75 UI/I co odpowiada 2,25 MoM, Pappa 2,42 IUI/I co odpowiada 1,235 Mom. Nie ma przy tym opisu jakie są normy itp. Ciężko cokolwiek z tego wyczytać.
Orientujecie sie może dziewczyny czy te wyniki są ok?

Proszę również o dopisanie mnie do kalendarza TP na 30 lipca :)
 
Minni a gdzie robiłaś badania?
ja też nic z tego nie rozumiem co znaczy że odpowiada MoM?

Osoczowe białko ciążowe (PAPP-A)
3.130_IU/l
Wartość referencyjna:Kobiety w ciąży:11 tydzień (mediana): 1.337 12 tydzień (mediana): 1.919 13 tydzień (mediana): 2.926 14 tydzień (mediana): 4.358 metoda: ECLIA analizator: Cobas e411 - Roche
Wolne beta HCG
123.30_IU/l
Wartość referencyjna:Kobiety w ciąży:11 tydzień (mediana): 49.9 12 tydzień (mediana): 40.6 13 tydzień (mediana): 33.6 14 tydzień (mediana): 28.8 metoda: ECLIA analizator: Cobas e411 - Roche

a jaka przezierność karkowa?
wiedziałam, że tak będzie, że będę się stresować bo lekarz nie potrafi ust do mnie otworzyć i tak zawsze jest przyjeżdzam do domu i wtedy zaczyna się szaleństwo bo nawet nie wiem dokładnie jaka jest przezierność!!!
w poniedziałek idę na usg
 
Ostatnia edycja:
Martaczi: badania robiłam w Multi-Med.
Przezierność karkowa (NT): 1,30 mm
Wymiar dwuciemieniowy (BPD):20,9mm
Długość kości udowej (FL) : 10,4mm.
Nie mam pojęcia co to jest to MoM.
W poniedziałek mam wizyte u lekarza prowadzącego, który kierował mnie na te badania, więc na pewno mi wytłumaczy co i jak.
 
reklama
A co do tego, czy mówić czy nie mówić. Ja nie wyobrażam sobie sytuacji, że siedzę z moim dzieckiem i przeprowadzam poważną rozmowę na temat metody jego poczęcia. Jeśli moje dziecko się kiedyś dowie, to raczej w wyniku jakiejś naturalnej sytuacji, np. wróci ze szkoły i powie: 'Mamo, a Jaś mówi, że jest z in vitro. Co to znaczy i czy ja też jestem z in vitro?'. Wtedy wytłumaczę mojemu dziecku o co chodzi i powiem jak to było w jego przypadku. Ale inaczej - po co? Nie ma to chyba sensu, tak jak nie ma sensu tłumaczenie dziecku, że powstało w pozycji takiej czy innej, albo czy było planowane czy nie:)

Dokładnie, właśnie o to mi chodziło :-) ale jakoś lepiej ubrałaś to w słowa.

martaczi ja niestety nie pomogę:-(, ale trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze.

Jogo u mnie to plamienie było dobrym znakiem, bo krwiak się oczyszczał. Trwało to ponad 2 tygodnie, później tydzień spokój i na następnej wizycie dziada już nie było:tak:. Leż ładnie i się nie stresuj, są wielkie szanse, że jest już malutki i lada chwila się wchłonie.

U mnie kiszka, cukry rosną, a lekarka potwierdziła uczulenie na drugą insulinę, co jest mega rzadkie:wściekła/y:. Teraz kłuję się w schaby nad biodrami, a raczej w skórę, bo tak wychudłam, że nawet tłuszczu tam nie ma. I w poniedziałek znowu wizyta, już zaliczam 2 wizyty tygodniowo... Chyba dbają o moją kondycję;-). Jak to nie pomoże, to już nie wiem co mi dadzą grrr. Niech te tygodnie szybko lecą:happy2:.
 
Do góry