reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

To też nie do końca jest siedzenie w domu jeśli w ogóle tak można nazwać zajmowanie się dzieckiem😅😉 , nie czekam na sponsora, caly czas coś robię żeby zarobić i nie żyć z oszczędności, każdy ma inne możliwości i trzeba to wyśrodkować.
No w Holandii taka praca na czarno szybko zostaje namierzona i sowicie „nagrodzona” odpowiednim podatkiem albo karą. Jeśli ma się pracodawcę nie można wykonywać innych prac zarobkowych
 
reklama
To też nie do końca jest siedzenie w domu jeśli w ogóle tak można nazwać zajmowanie się dzieckiem😅😉 , nie czekam na sponsora, caly czas coś robię żeby zarobić i nie żyć z oszczędności, każdy ma inne możliwości i trzeba to wyśrodkować.
Ja tylko chciałam Wam powiedzieć że można byc na urlopie wychowawczym i nie trzeba być uciemięrzoną narzekającą matką Polką , można się tym cieszyć i mieć z tego radość. Wiadomo finanse są ważne i to priorytet.
No w Holandii taka praca na czarno szybko zostaje namierzona i sowicie „nagrodzona” odpowiednim podatkiem albo karą. Jeśli ma się pracodawcę nie można wykonywać innych prac zarobkowych
O matko i córko nie pracuje na czarno 🤣 pracodawca wie co robię. Nawet w pracy mam podpisana umowę o zakazie konkurencji
 
Ja tylko chciałam Wam powiedzieć że można byc na urlopie wychowawczym i nie trzeba być uciemięrzoną narzekającą matką Polką , można się tym cieszyć i mieć z tego radość. Wiadomo finanse są ważne i to priorytet.

O matko i córko nie pracuje na czarno 🤣 pracodawca wie co robię. Nawet w pracy mam podpisana umowę o zakazie konkurencji
hahahaha No to jesteś na wychowawczym bezpłatnym czy nie, bo to jest forma dorobku
 
A ja świadomie i z własnego wyboru jestem na wychowawczym juz pół roku i nie wykluczam byc trzy lata z tym ze do przedszkola to już posle jak skonczy 3 lata, żłobkowi powiedziałam stanowcze nie . Nie po to starałam się tyle lat o dziecko żeby oddać je do placówki na cały dzień w tym wieku. Zatrudniona jestem na stałe, nie boję się że mnie zwolnią a nawet gdyby to trudno. Z synem jeżdżę na zajęcia z własnej woli na rytmikę żeby miał kontakt z dziećmi i poznał trochę takiego życia, jeździłam też na sensoplastykę, zakupiłam też książkę dla przedszkolanek i mam kontakt z kuzynką która pracuje w przedszkolu która podsuwa mi pomysły na zajęcia i jak mam czas to się tak bawimy 😊
Jakby co to nie namawiam ani do zostania w domu ani do pójścia do pracy to każda z nas musi czuc jak będzie najlepiej dla nas i naszego dziecka😉
jasne, kazdy ma prawo do swojej decyzji. Ale ja powtarzam - 3 latek siedzacy z mama w domu, nie rozwija sie tak samo jak 3 latek wsrod rowiesnikow.
3 latki u nas ida do szkoly i na pierwszy rzut oka widac te, ktore do zlobkow nie chodzily i przychodza z domu.
 
Ja tylko chciałam Wam powiedzieć że można byc na urlopie wychowawczym i nie trzeba być uciemięrzoną narzekającą matką Polką , można się tym cieszyć i mieć z tego radość. Wiadomo finanse są ważne i to priorytet.

O matko i córko nie pracuje na czarno 🤣 pracodawca wie co robię. Nawet w pracy mam podpisana umowę o zakazie konkurencji
hmm chyba sie nie zrozumialysmy jednak. Kto pisal o uciemiezonej matce Polce? Rozmawialysmy o zlobku. To raz.
Dwa - my oboje z mezem pracujemy w logistyce, muismy byc w pracy w dzien, nie moge usiac do roboty o 22h00, dziadkow tu nie mamy wiec sila rzeczy - dzieci musza byc w placowkach jesli mamy pracowac. Zycie z jednej pensji w gre nie wchodzi. Zwlaszcza, ze edukacja moich dzieci to dla mnie priorytet, jest prywatna czyli kosztowna, ktos na to zarobic musi.
 
jasne, kazdy ma prawo do swojej decyzji. Ale ja powtarzam - 3 latek siedzacy z mama w domu, nie rozwija sie tak samo jak 3 latek wsrod rowiesnikow.
3 latki u nas ida do szkoly i na pierwszy rzut oka widac te, ktore do zlobkow nie chodzily i przychodza z domu.
Tak dlatego jeżdżę z nim na zajęcia ja się śmieje ze jeździmy się uspołecznić bo chcę żeby jak już pójdzie do przedszkola (tak jak pisałam po skończeniu 3 lat) miał już jakieś rozeznanie , żeby nie był to dla niego aż taki wielki szok. Według mnie głównie chodzi o takie relacje z dziećmi z panią bo resztę jestem w stanie go nauczyc na tym etapie.
 
hmm chyba sie nie zrozumialysmy jednak. Kto pisal o uciemiezonej matce Polce? Rozmawialysmy o zlobku. To raz.
Dwa - my oboje z mezem pracujemy w logistyce, muismy byc w pracy w dzien, nie moge usiac do roboty o 22h00, dziadkow tu nie mamy wiec sila rzeczy - dzieci musza byc w placowkach jesli mamy pracowac. Zycie z jednej pensji w gre nie wchodzi. Zwlaszcza, ze edukacja moich dzieci to dla mnie priorytet, jest prywatna czyli kosztowna, ktos na to zarobic musi.
Ha ha no ja napisałam o uciemiezonej matce polce w sensie ze jestem w domu ,nie wróciłam do pracy a się tak nie czuję. Nie oceniam innych wyborów, powiedziałam wam o sobie😃
 
hahahaha No to jesteś na wychowawczym bezpłatnym czy nie, bo to jest forma dorobku
Tak ,tak jestem na bezpłatnym urlopie wychowawczym nie wzięłaś pod uwagę że można np. mieć nieruchomość, wykazywać ją wszedzie gdzie każą 😜i normalnie się z tego nie utrzymasz ale łącząc to z wychowywaniem dziecka już jest ok. 😜
 
Ha ha no ja napisałam o uciemiezonej matce polce w sensie ze jestem w domu ,nie wróciłam do pracy a się tak nie czuję. Nie oceniam innych wyborów, powiedziałam wam o sobie😃
Ja bym chciała siedzieć w domu z małym bo mi się zaczęło to w końcu podobać😜. No ale niestety byłoby baaardzo ciężko z jednej pensji, więc nie ma wyjścia 😑
 
reklama
hahahaha No to jesteś na wychowawczym bezpłatnym czy nie, bo to jest forma dorobku
Na urlopie wychowawczym można pracować
Ustaw – 55 – Poz. 1510
2022-07-20
Art. 1862
. § 1. W czasie urlopu wychowawczego pracownik ma prawo podjąć pracę zarobkową u dotychczasowego
lub innego pracodawcy albo inną działalność, a także naukę lub szkolenie, jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania
osobistej opieki nad dzieckiem.
§ 2. W razie ustalenia, że pracownik trwale zaprzestał sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, pracodawca
wzywa pracownika do stawienia się do pracy w terminie przez siebie wskazanym, nie później jednak niż w ciągu 30 dni od
dnia powzięcia takiej wiadomości i nie wcześniej niż po upływie 3 dni od dnia wezwania.
§ 3. (uchylony)
 
Do góry