reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny wiem, że zadam teraz najgłupsze pytanie w życiu. Jestem po usg i prawdopodobnie to ciąża pozamaciczna. Dostałam skierowanie do szpitala. Nic mnie nie boli. Cały czas tylko plamie. Czy ja musze juz dzisiaj iść do tego szpitala?
Czy mogę poczekać do soboty jeżeli nie będzie mnie nic boleć?
Kurde przykro mi :( ja Ci powiem że też przeszłam CP zdiagnozowana ok 8 tygodnia, pęcherzyk widoczny w jajowodzie ale u mnie beta już była spadkowa więc lekarz pozwolił poczekać w domu na samoistne oczyszczenie. I tak też się stało. Myślę jednak że lepiej jak się zgłosisz chociażby na jakąś obserwacje dwudniowa. Nie daj Boże żeby coś Ci pękło i nastąpił krwotok. Moze być jak
u mnie że przestanie się rozwijać i samo pójdzie ale myślę że miałam dużo szczęścia.
 
reklama
Reumatolog Ci to powiedział z flexiparinem i przeciwlozyskowymi?
Mój ginekolog, powiedział, że od testu pozytywnego ten lek, jeszcze mam powtórzyć zespol antyfosfolipidowy, u reumatologa bylam dzisiaj i mam powtórzyć badania, ale powiedzial, że jego p/c przeciw antygenom łożyska nie interesują tylko ana i to też kazal mi powtórzyć ;)
 
Mój ginekolog, powiedział, że od testu pozytywnego ten lek, jeszcze mam powtórzyć zespol antyfosfolipidowy, u reumatologa bylam dzisiaj i mam powtórzyć badania, ale powiedzial, że jego p/c przeciw antygenom łożyska nie interesują tylko ana i to też kazal mi powtórzyć ;)
A do immunologa idziesz? Pewnie jest jakiś sens w heparynie przy APA, ale czy to nie będzie za mało?
 
Dziewczyny wiem, że zadam teraz najgłupsze pytanie w życiu. Jestem po usg i prawdopodobnie to ciąża pozamaciczna. Dostałam skierowanie do szpitala. Nic mnie nie boli. Cały czas tylko plamie. Czy ja musze juz dzisiaj iść do tego szpitala?
Czy mogę poczekać do soboty jeżeli nie będzie mnie nic boleć?
Tak mi przykro 😔 Dziewczyny już dużo napisały. Trzymaj się ❤️
Będę robić genetyczne i badanie płci. Bo procedura jest taka, że żeby pochować muszę dostać kartę zgonu/martwego urodzenia z którą póżniej będę szła do UST żeby zarejestrować i wtedy zgłosić się po zasiłek pogrzebowy. Żeby dostać tą kartę ze szpitala muszę na własny koszt zrobić badanie płci. Tak przynajmniej wyczytałam. No i bloczki mogę wypożyczyć dopiero po badaniu hispat ehhh.
Tak tak ja te procedury wszystkie znam, zastanawiam się tylko dlaczego nie miałaś zabezpieczonego materiału w soli fizjologicznej do badań genetycznych? Nie wszystkie badania genetyczne da się zrobić z bloczku. Czy już wiesz gdzie będziesz robić te badania? U mnie było tak, że podczas zabiegu zabezpieczyli dla mnie materiał w soli fizjologicznej i ja to oddałam do badań genetycznych nie muszę czekać aż szpital zrobi swoje, tymbardziej że tak jak wspomniałam nie wszystkie badania da się zrobic z bloczku.
Szczerze... przed 6 udana ciaza (bo miałam 1 syna i 4 poronienia) zmieniłam lekarza :) teraz jestem w ciąży niespodzianki number 7 🥰
Na jakim etapie miałaś poronienia? Czy we wszystkich ciążach brałaś encorton czy tylko w tych które się udały? I te suplementy brałaś na własną rękę czy lekarz przepisał?
 
@aspekt mam wrażenie, że mój ginekolog czeka na wszystkie wyniki badań, dopiero będzie mówił co i jak. Za każdym razem jak go pytam to odpowiada, że nie mamy wszystkich wyników i on chce mieć komplet. Jedynie co to powiedzial, że na ten moment na pewno będzie ten lek fraxiparin z racji przeciwciał a resztę musi mieć wyniki. Teraz biorę femibion 0 i folik ;) kazał to brać.
 
@aspekt mam wrażenie, że mój ginekolog czeka na wszystkie wyniki badań, dopiero będzie mówił co i jak. Za każdym razem jak go pytam to odpowiada, że nie mamy wszystkich wyników i on chce mieć komplet. Jedynie co to powiedzial, że na ten moment na pewno będzie ten lek fraxiparin z racji przeciwciał a resztę musi mieć wyniki. Teraz biorę femibion 0 i folik ;) kazał to brać.
Na zespół antyfosfolipidowy jak najbardziej fraxiparine. Ale na łożyskowe spodziewlabym się, że gin zaproponuje steryd (a przy pandemii boją się wypisywac). Może rzeczywiście potrzebuje czasu i dodatkowych wyników,żeby przemyśleć.
 
reklama
Do góry