reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny jestem po wizycie u nowej gin w klinice. No CUDNA jest :) jak badania pod koniec miesiąca wyjdą ok a histo-pat po histeroskopii będzie zadowalający to w maju transfer :) Czy któraś z Was jest na encortonie? Bo gin stwierdziła że covid mógł mieć wpływ i na ciążę i na moje limfocyty i chce wdrożyć encorton żeby immunologię wyciszyć. Któraś ma 'niedajboże' jakieś efekty uboczne po nim?
Super!!!! Teraz trzymam kciuki za dobre wyniki.

Dziewczyny biorę femibion 0 plus compleks wit z grupy B metylowane i tam też jest kwas foliowy czy to nie za dużo?
 
reklama
Dx
Ja brałam więcej magne b6 forte. Do tego sposób z chlorkiem magnezu (czyli oliwa magnezowa) jest mi znany, polecam, można też wcierac w pachwiny. Moja ginekolog była też w ciąży i dała mi zielone światło na magnez. Na forum czytałam, że komuś lekarz powiedział, że może źle działać na napięcie u dziecka, ale już nie da się zweryfikować, co tamten lekarz miał na myśli i czy forumka dobrze zrozumiała. Jak masz skurcze nogi, to może dorzuc Aspargin? Z drugiej strony twardnienie brzucha to subiektywne odczucie. Ty już chyba jesteś wysoko w ciąży, może zrobiliby Ci KTG?
Według USG dziś kończę 30tc. Zadzwonię do lekarza i zobaczę co powie.
 
Hej. Ja miałam tylko 1 poronienie w 12 tc. Ale od 15 cykli nie mogę zajść w ciążę. Do tej pory myślałam że problemem są niepękające pęcherzyki brałam zastrzyki na pęknięcie które według mojej Pani doktor poprzedniej nie zawsze coś dawały. Pani doktor po roku rozłożyła ręce. Poszłam do kliniki i tam Pan doktor stwierdził że owu wygląda dobrze. Że pęcherzyk sam pękł i progesteron wskazuje na to że owu była. Miałam na jesieni histeroskopię, teraz miałam drożność. Chodzę do hematologa. Dwa razy przeciwciała jedne dodatnie a trzeci raz ujemne więc diagnozuje mi zespół antyfosfolipidowy. Doktor z kliniki stwierdził że do starań mam za duże komórki NK i że ANA 2 dodatnie więc żebym skonsultowała się z Doktorem Paśnikiem.
Ten dokładnie mnie przepytał i stwierdził że musi nas przebadać bo może być problem na etapie zagnieżdżania się( nie wiem czy dobrze to nazwałam). Chciał też wykluczyć jakieś problemy związane z tym jak te komórki NK reagują na plemniki partnera? Opowiadał dużo. Czułam się jakby mówił po chińsku. Starał się mi to wytłumaczyć ale te specjalistyczne nazwy potrafią wprowadzić zamieszanie.
Znalazłam pragon i to badanie nazywało się tak jak napisałaś.

To idziesz jak burza!!! Z takim nastawieniem na pewno niedługo będziesz w ciąży!

Ja też zrobiłam te wszystkie badania, ale poroniłam 2 razy i od roku po poronieniu juz nie zaskoczyło.

Badania pomogły mi tyle, że wiem, ale narazie się nie udaje, jestem przygotowana, mam plan leczenia na ciążę ale dalej staramy się zacięcie [emoji846]

Powoli szykuje się na in vitro, bo nie mam już siły na dalsze starania.
 
Dziewczyny jestem po wizycie u nowej gin w klinice. No CUDNA jest :) jak badania pod koniec miesiąca wyjdą ok a histo-pat po histeroskopii będzie zadowalający to w maju transfer :) Czy któraś z Was jest na encortonie? Bo gin stwierdziła że covid mógł mieć wpływ i na ciążę i na moje limfocyty i chce wdrożyć encorton żeby immunologię wyciszyć. Któraś ma 'niedajboże' jakieś efekty uboczne po nim?
Ja będę brała Encorton od kolejnego cyklu. Mam wysokie NK, cytokiny zapalne duże i anty tg tarczycowe.
Pisałam z kilkoma dziewczynami , które brały spora dawkę i nie narzekaly na skutki uboczne.
 
A mi akurat podjęzykowa smakowała [emoji28][emoji85]
O mamo 🤮🤮🤮 🤣🤣

Dziewczyny jestem po wizycie u nowej gin w klinice. No CUDNA jest :) jak badania pod koniec miesiąca wyjdą ok a histo-pat po histeroskopii będzie zadowalający to w maju transfer :) Czy któraś z Was jest na encortonie? Bo gin stwierdziła że covid mógł mieć wpływ i na ciążę i na moje limfocyty i chce wdrożyć encorton żeby immunologię wyciszyć. Któraś ma 'niedajboże' jakieś efekty uboczne po nim?
Ja brałam w poprzedniej ciąży i w tej teraz tez. Wszystko było okej ;)

Dx
Według USG dziś kończę 30tc. Zadzwonię do lekarza i zobaczę co powie.
Nawet nie wiesz jak się cieszę że u ciebie wszytko okej :* ile waży już twój maluch?
 
Ale jesteś już pod dobrą opieką 😘
Mówisz że problem na etapie zagnieżdżania ? To może podobnie jak u mnie tylko że ja zachodze w ciążę ale zaraz je tracę, są to ciążę biochemiczne.
Teraz chodzę do prof. Jerzak, która zaraz po Pasniku była polecana na forach.
Ona mi zleciła tylko cytokiny, nie mam jeszcze wyniku ale byłam zaskoczona że nie zleciła NK.
Mam malutkie miano ANA1, mutacje MTHFR i było podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego bo raz wyszły dodatnie ale po kolejnym poronieniu robiłam i były już ujemne.
Jakie miałaś komórki NK?
No możliwe że mamy podobnie. Ja znalazłam paragon tam jest opisane jakie badania mi zlecił. Oprócz tego dwa badania mojemu chłopakowi.
Pan Doktor bardzo mnie przepytał co już badałam, jakie zabiegi były. No i po otrzymaniu wyników mam się na telekonsultację z nim umówić.
 

Załączniki

  • 5820BF50-E6EC-4594-A17A-9DD7BB166BEC.jpeg
    5820BF50-E6EC-4594-A17A-9DD7BB166BEC.jpeg
    1,8 MB · Wyświetleń: 64
Tak [emoji4] Holidiet [emoji4]

Już padło uzasadnienie. Magnez przez skórę się wchłania [emoji4]
A w jakim celu moczy się w tym stopy ? Wiem że moja bratowa to robiła ale nie pamiętam po co.
Czy Ty może jesteś pod opieką HoliDiet ( nie wiem czy dobrze nazwę napisałam ;)) z tego co czytam masz bardzo podobne zalecenia co moja bratowa i tak mnie zaciekawiło :) m.in. to moczenie stop.
 
reklama
Do góry