reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Hej, wiem ze po poronieniu część badań trzeba zrobić do 6 tygodni. Czy komórki NK też? Badać ana1 czy ana2? Chce zbadać też pakiet trombofili z testdna. Czy w takim razie robić zespół antyfosfolipidowy też?
 
A powiedzcie mi kochane jak u Was wyglądały miesiączki po poronieniach ?? Boje się, że nie będą wyglądały jak poprzednio tzn. Wcześniej miałam regularnie i zawsze wiedziałam kiedy mam owulacje (bolał mnie jajnik, lekko plamiłam, płodny śluz). Teraz się boje, że nie będę potrafiła tego rozpoznać i nie wstrzelimy się w dni płodne 😬

Jak to u Was wyglądało?
Ja polecam badanie temperatury codziennie o tej samej porze i zapisywanie wyników w apce OvuFriend. Dzięki temu wiedziałam dużo wcześniej o ciąży

@mohaaa u mnie bez zmian . Jak coś się zmieni na pewno dam znać . A co tam u Ciebie?
Dobrze kojarzę, ze po nowym roku mąż miał mieć zabieg?
u nas Ok, aktualnie mam 18 tc, będzie Maksymilian :) wieczorami jak leżę w łóżku tak mnie smyra, ze mąż po przyłożeniu dłoni go czuje :) nadal nie wierze w to, ze się nam udało i jest wszystko dobrze. I trochę przeraża mnie to czy sobie poradzę z takim maleństwem
 
Ja polecam badanie temperatury codziennie o tej samej porze i zapisywanie wyników w apce OvuFriend. Dzięki temu wiedziałam dużo wcześniej o ciąży


Dobrze kojarzę, ze po nowym roku mąż miał mieć zabieg?
u nas Ok, aktualnie mam 18 tc, będzie Maksymilian :) wieczorami jak leżę w łóżku tak mnie smyra, ze mąż po przyłożeniu dłoni go czuje :) nadal nie wierze w to, ze się nam udało i jest wszystko dobrze. I trochę przeraża mnie to czy sobie poradzę z takim maleństwem

Zabieg może w marcu będzie dopiero. Na razie nie możemy sobie na to pozwolić ze względu na obowiązki


Cieszę się ,że u Ciebie wszystko dobrze ❤️ Maksio bardzo ładnie 🥰
 
Cześć dziewczyny dawno mnie tu nie było ale po 2 letnich staraniach od poronienia udało się i nadzieja znowu się pojawiła pojutrze zaczynam 7 tc. Oczywiście pani doktor musiała mnie nastraszyć ciąża pozamaciczną i zagrożeniem życia a maluch bardzo dobrze się rozwija trzymam kciuki za wszystkie kobietki które po poronieniu nadal się starają i za te które również oczekują maluszka w 2021 ❤️😘
 
Najlepiej robić samemu - zdecydowanie mniej boli ;) super i trzymam kciuki ;) daj znać jaki następny wynik
Zrobiłam betę po 48h i wyszło 96,49 mIU/ml! Uffff, przyrost o około 112%. Teraz tylko odliczanie do pierwszej wizyty z USG :). Dziękuję jeszcze raz za wasze radę, mega mnie upokoiłyście :)
 
Mój lekarz mówił że NK najlepiej do 6 tygodnia po poronieniu , w drugiej fazie cyklu.

Jeśli chodzi o badania to zależy jakie masz już ewentualnie leczenie wdrożone. Część wyników da Ci informację ale i tak będzie zabezpieczana np. akardem i heparyną. Przyjmujesz jakieś leki ?
Hej, wiem ze po poronieniu część badań trzeba zrobić do 6 tygodni. Czy komórki NK też? Badać ana1 czy ana2? Chce zbadać też pakiet trombofili z testdna. Czy w takim razie robić zespół antyfosfolipidowy też?
 
@Natasza27 tak zespół antyfosfolipidowy warto zbadać też i dobrze po 6 tyg od poronienia, bo czasami ujawnić się może tylko w ciązy i wtedy to będzie widać. Ana lepiej od razu 2, bo jeśli Ci wyjdzie w Ana1 coś to i tak będzie trzeba zbadać Ana2.
Komórki NK w II fazie cyklu.
 
reklama
Mój lekarz mówił że NK najlepiej do 6 tygodnia po poronieniu , w drugiej fazie cyklu.

Jeśli chodzi o badania to zależy jakie masz już ewentualnie leczenie wdrożone. Część wyników da Ci informację ale i tak będzie zabezpieczana np. akardem i heparyną. Przyjmujesz jakieś leki ?
W drugiej ciąży tylko acard i duphaston. Badań nie robilam w sumie żadnych. Pierwsza ciąża biochemiczna, druga puste jajo plodowe.
 
Do góry