reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Hej, wiem ze po poronieniu część badań trzeba zrobić do 6 tygodni. Czy komórki NK też? Badać ana1 czy ana2? Chce zbadać też pakiet trombofili z testdna. Czy w takim razie robić zespół antyfosfolipidowy też?
 
A powiedzcie mi kochane jak u Was wyglądały miesiączki po poronieniach ?? Boje się, że nie będą wyglądały jak poprzednio tzn. Wcześniej miałam regularnie i zawsze wiedziałam kiedy mam owulacje (bolał mnie jajnik, lekko plamiłam, płodny śluz). Teraz się boje, że nie będę potrafiła tego rozpoznać i nie wstrzelimy się w dni płodne 😬

Jak to u Was wyglądało?
Ja polecam badanie temperatury codziennie o tej samej porze i zapisywanie wyników w apce OvuFriend. Dzięki temu wiedziałam dużo wcześniej o ciąży

@mohaaa u mnie bez zmian . Jak coś się zmieni na pewno dam znać . A co tam u Ciebie?
Dobrze kojarzę, ze po nowym roku mąż miał mieć zabieg?
u nas Ok, aktualnie mam 18 tc, będzie Maksymilian :) wieczorami jak leżę w łóżku tak mnie smyra, ze mąż po przyłożeniu dłoni go czuje :) nadal nie wierze w to, ze się nam udało i jest wszystko dobrze. I trochę przeraża mnie to czy sobie poradzę z takim maleństwem
 
Ja polecam badanie temperatury codziennie o tej samej porze i zapisywanie wyników w apce OvuFriend. Dzięki temu wiedziałam dużo wcześniej o ciąży


Dobrze kojarzę, ze po nowym roku mąż miał mieć zabieg?
u nas Ok, aktualnie mam 18 tc, będzie Maksymilian :) wieczorami jak leżę w łóżku tak mnie smyra, ze mąż po przyłożeniu dłoni go czuje :) nadal nie wierze w to, ze się nam udało i jest wszystko dobrze. I trochę przeraża mnie to czy sobie poradzę z takim maleństwem

Zabieg może w marcu będzie dopiero. Na razie nie możemy sobie na to pozwolić ze względu na obowiązki


Cieszę się ,że u Ciebie wszystko dobrze ❤️ Maksio bardzo ładnie 🥰
 
Cześć dziewczyny dawno mnie tu nie było ale po 2 letnich staraniach od poronienia udało się i nadzieja znowu się pojawiła pojutrze zaczynam 7 tc. Oczywiście pani doktor musiała mnie nastraszyć ciąża pozamaciczną i zagrożeniem życia a maluch bardzo dobrze się rozwija trzymam kciuki za wszystkie kobietki które po poronieniu nadal się starają i za te które również oczekują maluszka w 2021 ❤️😘
 
Najlepiej robić samemu - zdecydowanie mniej boli ;) super i trzymam kciuki ;) daj znać jaki następny wynik
Zrobiłam betę po 48h i wyszło 96,49 mIU/ml! Uffff, przyrost o około 112%. Teraz tylko odliczanie do pierwszej wizyty z USG :). Dziękuję jeszcze raz za wasze radę, mega mnie upokoiłyście :)
 
Mój lekarz mówił że NK najlepiej do 6 tygodnia po poronieniu , w drugiej fazie cyklu.

Jeśli chodzi o badania to zależy jakie masz już ewentualnie leczenie wdrożone. Część wyników da Ci informację ale i tak będzie zabezpieczana np. akardem i heparyną. Przyjmujesz jakieś leki ?
Hej, wiem ze po poronieniu część badań trzeba zrobić do 6 tygodni. Czy komórki NK też? Badać ana1 czy ana2? Chce zbadać też pakiet trombofili z testdna. Czy w takim razie robić zespół antyfosfolipidowy też?
 
@Natasza27 tak zespół antyfosfolipidowy warto zbadać też i dobrze po 6 tyg od poronienia, bo czasami ujawnić się może tylko w ciązy i wtedy to będzie widać. Ana lepiej od razu 2, bo jeśli Ci wyjdzie w Ana1 coś to i tak będzie trzeba zbadać Ana2.
Komórki NK w II fazie cyklu.
 
reklama
Mój lekarz mówił że NK najlepiej do 6 tygodnia po poronieniu , w drugiej fazie cyklu.

Jeśli chodzi o badania to zależy jakie masz już ewentualnie leczenie wdrożone. Część wyników da Ci informację ale i tak będzie zabezpieczana np. akardem i heparyną. Przyjmujesz jakieś leki ?
W drugiej ciąży tylko acard i duphaston. Badań nie robilam w sumie żadnych. Pierwsza ciąża biochemiczna, druga puste jajo plodowe.
 
Do góry