reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Witajcie.
Miesiąc temu poroniłam 2-gi raz i lekarz prowadzący wysłał nas do genetyka.
Ktoś miał podobnie?
Interesuje mnie czy w razie jakiegoś konfliktu który mógł powodować poronienia udało się urodzić zdrowe dziecko...

Pierwsze poronienie było brak rozwoju w 5 tyg ciąży obumarcie płodu i wyszedł zaśniad groniasty niepełny.
Po drugim było bez zaśniadu (co cieszy jak na tą sytuację) ale nie znamy przyczyny w 8 tygodniu.

Będę wdzięczna za jakieś rady, podpowiedzi itp
Witaj :* może nie do końca pomogę bo dziecka jeszcze nie udało mi się urodzić ale również jestem po dwóch poronieniach. Czy w ogóle robiłaś jakieś badania? Poczynając od podstawowych, które tutaj z dziewczynami robimy w pierwszej kolejności: panel tarczycowy, toksoplazmoza, cytomegalia, glukoza. Następnie jeśli mowa o konfliktach to jaką grupę krwi masz Ty a jaką partner/mąż? Badań jest na prawdę bardzo dużo. Genetyk jak najbardziej wskazany,ja własnie dziś idę na badanie kariotypow u siebie i męża. Napiszę Ci jakie ja robiłam badania po poronieniu i tutaj pewnie większość dziewczyn również: te o których napisałam wyżej oczywiście plus: zespół antyfosfolipidowy, pakiet trombofili, krzywa cukrowa i glukozowa, phrolaktyna, przeciwciała ANA, przeciwciała przeciw antygenom łożyska, homocysteina, białko c i s, przeciwciała przeciwplemnikowe, mąż badania nasienia rozszerzone i p/c przeciwplemnikowe. Do tego ureaplasma, mycoplasma i chlamydia(tego ostatniego ja nie robiłam ale warto zrobić). Oraz badanie genetyczne płodu po poronieniu. Mam do zrobienia jeszcze fenotyp NK, B12 i pewnie coś by się jeszcze znalazło to dziewczyny mogą podpowiedzieć.
Rozumiem że nie masz jeszcze dzieci? Jak długo musicie starać się o ciążę ?
 
@Martha86 witaj kochana dziękuję za kciuki :) na razie nie ma starań może niebawem ruszymy :)
Powtórz betę nawet dziś jeśli wzrasta to już coś będzie wiadomo. Ile jesteś po owulce? Beta wychodzi ok 10dni po :)
 
@Martha86 witaj kochana dziękuję za kciuki :) na razie nie ma starań może niebawem ruszymy :)
Powtórz betę nawet dziś jeśli wzrasta to już coś będzie wiadomo. Ile jesteś po owulce? Beta wychodzi ok 10dni po :)
Wiesz jakoś utkwiłaś mi w głowie i bardzo często myślę co tam u Ciebie:)
No to super, że w końcu zaczynasz i naprawdę mega wielkie kciuki za owocne starania i oby szczęśliwie za pierwszym razem... Tyle przeszłaś, że teraz to już tylko lepiej będzie:)
Oczywiście pozostałym dziewczynom nie mniej kibicuję, każdą tu obecna przeszła piekło, i wierzę naprawdę że się uda każdej z Was no i mi oczywiście:D
Tak by wychodziło, że jestem 10 dni po owu i od tamtego czasu mam piersi jakby pełniejsze i tak mnie drą czy jak by to nazwać... Ciężko określić... Ta beta mnie rozbiła... Bo tak się nie nastawiałam na wyższą niż 1 a tu takie ooo... Będę cierpliwa i wytrzymam do jutra, bo dziś nakłamałam pani w Diagnozie, że potrzebny mi wynik bo do szpitala na oddział idę, bo nie chciała mi wydać, że niby net jej szwankował i kazała jutro przyjść. Dlatego się wstrzymam bo przecież na oddziale jestem:p
 
Albo polecę tak o 15.00:p już tej Pani nie będzie... No też niecierpliwa jestem. Oby był przyrost tylko jaki miałby być po 24 godzinach?
 
Kurde o pecherzu to ja coś pisalam, bo sikam jak wariatka ledwo wyjdę z kibla A już czuje parcie na pęcherz. Dziewczyny pisały żeby pić wode itp hmmm A ja chyba A pisałam że może to jakaś infekcja ? [emoji16][emoji16] haha nie pamiętam jak to było ale coś Ci dobrze switalo jednak [emoji16][emoji16]
A co do srody to dasz radę bądź cierpliwa i dzielna A zobaczysz będzie wszystko super na wizycie [emoji8][emoji8][emoji8] Ale jak przyjdzie mój czas to będę pisała jak Ty hahaha A Ty może mnie pocieszysz wtedy ? [emoji6][emoji6]
No widzisz, czyli nie do końca jestem stracona :p bo coś tam pamietam:p
Dziękuje za słowa otuchy i również postaram się pocieszyć ciebie w miarę możliwości ;) bo kto jak nie my na tym forum rozumiemy najlepiej co każda z nas przechodzi, jaki stres związany jest z każda wizyta...nawet rodzona siostra tego do końca nie zrozumie, bo tego nie przeszła...
Także proszę o mocne kciuki za jutrzejsza wizytę ☺️✊✊
 
No widzisz, czyli nie do końca jestem stracona [emoji14] bo coś tam pamietam:p
Dziękuje za słowa otuchy i również postaram się pocieszyć ciebie w miarę możliwości ;) bo kto jak nie my na tym forum rozumiemy najlepiej co każda z nas przechodzi, jaki stres związany jest z każda wizyta...nawet rodzona siostra tego do końca nie zrozumie, bo tego nie przeszła...
Także proszę o mocne kciuki za jutrzejsza wizytę [emoji3526][emoji110][emoji110]
Kciuki zaciśnięte [emoji4][emoji4][emoji109][emoji109]
 
reklama
Jak tam dziewczęta u Was?
Takaja123 jak staranka? Trzymam kciuki;)

A teraz zapytam Was co o tym sądzicie. Słuchajcie okres powinnam dostać 6 lipca. Mój cykl trwa 28 dni owulkę miałam 20, 21 lipca... Termin okresu jeszcze mie nadszedł, ale zrobiłam betę i wynik jest 4,3 czy on przed okresem może wzrosnąć? Od tak sobie? Dodam, że już mi zeszło po poronieniu. Czy możliwe jest aby coś się działo? Bo kompletnie zgłupiałam:( no i robiłam betę wczoraj, wynik dziś... Kiedy teraz ją powtórzyć? Jutro czy dziś?

Nie chce ci podcinac skrzydeł... Ale do 5 uznaje się wynik za negatywny. Idź i sprawdź, ale 10dpo powinno być więcej.. Przyrost najlepiejpm 48h od pobrania powtórzyć ;)
 
Do góry