reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

KOBIETKA22 Tak masz racje ze farmakologia tuz przed cykem starn jest bardzo zla opcja. Gdy dowiedzielismy sie o ciazy tuz po odstawianiu anty wpadlismy w panike. Tym bardziej ze tydzien po owulacji chorowalam, bralam leki na przeziebienie i furagine. A potem wiesc o ciazy i wielki strach, czy fasolka bedzie sie dobrze rozwijac. Usg w 7tc dalo mi nadzieje ze jest ok bo serduszko pieknie pikalo :-) no niestety w 10tc juz byla cisza :-( przy czy wielkosc zarodka wskazywala ze doslownie 1-2 dni przed Usg przestalo sie rozwijac. Ach te meczace mysli, ze moze bym jakos temu zaradzila jakbym byla te 2 dni wczesniej na Usg. Tak naprawde na razie sa tylko podejrzenia odklejajcego sie lozyska i konfliktu serologicznego. Ale i tak z wynikiem histopatologicznym chce pochodzic po lekarzach. Moze ktos znajdzie odpowiedz na ta zagadke co sie moglo wydarzyc a co wazniejsze jak temu zapobiec nastepnym razem. Teraz bardzo chcialabym kolejnej ciazy. Choc ta trzecia byla przypadkowa ale juz oswoilismy sie z mysla o wiekszej rodzinie. Mam nadzieje ze maz sie nie wycofa bo wiem ze ma tez cala mase obaw. Tak czy inaczej chce postawic na nature - naturalne cykle i antykoncepcji dziekuje. Co ma byc to bedzie.
 
reklama
Nimiffi polecam w Krakowie dr Tomasza Homę. On prowadził moją ciąże z Oliwką:tak: świetny specjalista! Niestety przyjmuję tylko prywatnie.Nie wiem jak teraz z cenami bo ostatni raz byłam u niego ponad rok temu. Przyjmuję na Felińskiego 20A.
 
Dorcia a z tym zaśniadem jak wygląda sytuacja? Zielona jestem w tym temacie, musisz brać jakieś leki? Pół roku do długo i się człowiekowi odechciewa jak pragnie maleństwa. Mam nadzieję, że ten czas szybko Ci zleci i opanujesz sytuację z tym wstrętnym zaśniadem.

Lumia witaj, światełko dla aniołka
[*].W sprawie anty nie pomogę, ale dziewczyny na pewno coś doradzą:-) Teraz na pewno jest Ci ciężko, ale czas najlepiej leczy rany i już niedługo będzie lepiej. Co do tego duphastonu, nie obwiniaj się, pewnych spraw nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Trzeba wierzyć, że następnym razem będzie dobrze.

Kobietka, ja badałam sobie tsh po poronieniu i miałam 2,62. Mój gin stwierdził, że to za wysoko (choc twierdzi, że to nie była przyczyna poronienia) i trzeba się skonsultować z endo. Tak też zrobiłam i dostałam letrox 50, biorę 1/2 tab. Nie wiem jaki teraz mam poziom tsh, muszę zbadać, ale od kilku dni czuję się kijowo, na nic nie mam siły i martwią mnie dodatkowe kilogramy bo na nie jeszcze przyjdzie czas w ciąży:-)
 
Nimfii obawiam się że większość lekarzy powie ci że najczęstszą przyczyną poronień w pierwszym trymestrze ciąży są wady genetyczne (około 60%), błędy przy podziałach komórek itp i nic się z tym nie da zrobić, trzeba wierzyć że następnym razem wszystko będzie dobrze, oczywiście mogą też być inne przyczyny ale żeby je odkryć musiałabyś zrobić szereg badań, jakie dokładnie możesz poczytać na wątku badania po poronieniu, ale i tak nie musi z nich nic wyjść... możliwe że odstawienie tabletek miało jakiś wpływ na utratę ciąży, ja osobiście uważam że antykoncepcja hormonalna może tylko zaszkodzić, ale to są tylko przypuszczenia, żadne badania raczej nie potwierdzą tego, żaden lekarz też nie ci tego nie powie bo z drugiej strony przepisywanie tabletek dla lekarzy to jest biznes (oni widzą tylko zalety), firmy farmaceutyczne bardzo zabiegają o to żeby mieć pewny zbyt...
postanowiłaś mieć aż 3 mc celibatu?? chyba przesadzasz, seks nie jest szkodliwy ;) nie martw się na zapas, macica i szyjka macicy po łyżeczkowaniu na prawdę szybko się regenerują, można się starać o kolejną ciążę nawet po pierwszej @ od #, tylko wiadomo że to indywidualna sprawa każdej z nas bo trzeba jeszcze być gotowym psychicznie, przeżyć żałobę i odpowiedzieć sobie na pytanie czy jestem gotowa w razie jakby sytuacja miała się powtórzyć...


lumia bardzo mi przykro :(( (*) dla Aniołka światełko... tak jak napisałam wyżej nie jestem zwolenniczką tabletek antykoncepcyjnych ale nie będę kwestionować decyzji twoje lekarza sama nie będąc lekarzem, może skonsultuj się z kimś innym, jakimś dobrym specjalistą? oczywiście że mając pco można mieć dzieci :) mamy tu na forum wiele takich przykładów, może wypowiedzą się bardziej doświadczone w tym temacie dziewczyny, mi się tylko wydaje że słabe efekty przynosiło twoje leczenie skoro nadal miałaś bardzo długie cykle i nie wiedziałaś co się dzieje, kiedy owulacja, kiedy @... ale nie obwiniaj się że to przez twoją niewiedzę fasolka zginęła, coś nie zagrało ale nie wiadomo co... przytulam mocno, wiem że nie ma słów które pocieszą...


onemoretime co słychać???


dorcia pamiętamy :)) jak samopoczucie? mam nadzieję że szybko zleci ci czas oczekiwania na kolejne starania, maże poświęć się teraz jakiemuś hobby ;))


karola za usg &&&&&& :)
 
EDYTA89 takie bylo zalecenie lekarza aby odczekac min 3msc po lyzeczkowaniu, ze starankami. Widze ze co lekarz to inne opinie ma. Natomiast moj maz aktualnie pracuje za granica wiec i tak nie bedze go widziec najblizsze miesiace. Jakby to odemnie zalezalo to bym sie starala juz od razu :-)
 
Kwiatuszek robiłam jeszcze ft3, ft4 i anty TPO - wszystko w normie. anty TG nie robiłam, myślisz że ma to sens, o czym może świadczyć? Kurcze irytuje mnie to, że człowiek do wszystkiego musi sam dochodzić i kombinować. Od tego powinni być lekarze, ale chyba nie ma sensu na to liczyć. Moja gin i tak uważała, że nie ma sensu robić tych badań. A jednak wyszło, że to tsh nie halo jest.
 
Mozesz zrobić dla spokojnego sumienia. Może świadczyć o hasimoto. Ja go mam. I dlatego uczulam wszystkie dziewczyny. Niestety, musimy sobie same radzić z badaniami. Lekarze nie chcą kierować na badania po 1 poronieniu. Ja o tych badaniach dowiedzialam się od FRYZJERKI! Moja siostra się wygadała że poronilam i ta jak byłam u n iej poradziła mi żebym sobie to zbadała bo samo tsh nie jest miarodajne.
 
reklama
nimfii ok już rozumiem o co ci chodziło, myślałam że jak napisałaś że celibat na 3 mc to, że całkowicie rezygnujecie ze współżycia ze względu na przebyty zabieg a tobie chodziło tylko o staranie się o dzidzi :)) bo co do współżycia to nie potrzeba tak długo czekać, tylko jeżeli nie chcesz zajść w ciążę to unikajcie dni płodnych, w tym celu polecam zacząć obserwacje śluzu i temperatury czyli npr (naturalne planowanie rodziny) jeżeli definitywnie rzucasz antykoncepcję to ci się przyda wiedza o npr :)
 
Do góry