reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Kairko a gdzie ewentualnie będziesz leczyć Lenkę? Masz namiary na dobrych specjalistów? Jak by co to mogę pogadać z lekarką mojego młodego, czy leczą takie przypadki w Śląskim Centrum Chorób Serca u Religi w Zabrzu. Z tym, że nie wiem kiedy dokładnie będę mieć wizytę, bo czekamy na rezonans, który był miesiąc zepsuty! Jak by co, to daj znać. Buźka

Kłaczku jak tam Twój naleśnik? Dalej wariuje? Mój M dostanie od kolegi jakieś namiary na dobrego lekarza w Katowicach, podobno dobry specjalista i na dokładkę z powołania. Chcemy do niego pojechać, może coś wymyśli ciekawego.

Pozdrowionka dla wszystkich :)
 
reklama
cześć gwiazdeczki.....

mam troche urwanie głowy w pracy...a i w domu...jakoś dużo zajęć...więc przepraszam, że Was zaniedbuje,,,,,

a ja odliczam dni do staranek...ale to leci....jak cudnie...

kasia - no ludzie to czasami nie mają za grosz taktu....ja też często się spotykam z przejawami głupoty...i pytaniami w stylu "kiedy będzie dzidzius", albo stwierdzenia, że mamy czas! kur.....wa ja mam 30 lat, Mąż 33....chcemy dwoje dzieciaków....my nie MAMY CZASU!
Zjola - co to za lekarz?.....bo ja w okręgu Katowic to znam ich juz wielu....ciekawe, który ma takie opinie?

buziaki dla Was wszystkich....
 
Karolciu kochana, dobrze że się pojawiasz od czasu do czasu. Nie znam na razie nazwiska tego lekarza. Mój M zagadał się z kolegą z pracy, że mamy takie problemy i okazało się, że on miał podobne a teraz dzięki pomocy tegoż właśnie lekarza jego żona na dniach będzie rodzić. Jak da namiar, to napiszę do Ciebie, żebyś mi powiedziała czy gra warta świeczki. Mam od Ciebie cały czas namiar na tą lekarkę genetyka z Zabrza ale jeszcze do niej nie dotarłam. Widzę, że mój M dopiero teraz dojrzał do następnych prób i wcześniej nie chciałam naciskać, żeby się nie wycofał. Wolę, żebyśmy się razem przebadali a nie tylko ja, bo coś czuję pismo nosem, że wina może jednak leżeć po jego stronie. Zresztą to samo powiedział mój gin.
Pozdrowionka i owocnych boboseksów już wkrótce!
 
Zjola- Dziękuje kochana wszystko już mam pozałatwiane.Tylko kierunek Zabrze w moim przekonaniu a dla dorosłych polecam jeszcze Ochojec, Współpracownicy z pracy pozałatwiali czasem praca w służbie zdrowia do czegoś się przydaje:) więc za 2 tygodnie mam wizytę państwowo u super lekarza ale i Tak mam 18 jeszcze wizytę w GCZMiDz w Ligocie gdzie i tak się pokażę:).
 
Linnea, to nie jest maly dyskomfort. Przede wszystkim, szklanka wody przed jedzeniem, poza tym zaaplikuj sobie solidna porcje blonnika - chleb z grubego przemialu, dodatkowo otreby (moga byc owocowe - jadalniejsze sa), dopakuj warzywami. Z herbatkami nie jestem pewna, ale nie ryzykowalabym. Rozwalniajaco dzialaja suszone sliwki. Generalnie, szukaj produktow bogatych w blonnik.
Ewcia, niekoniecznie. Wariacja wykresu faktycznie spktakularna, ale pierwsza faza tez byla spektakularnie... plaska. Dolek spozniony o 2 dni przypomina "psia kupke inaczej" na wielkim trawniku, u stop pagorka - po dolku, tempka powoli ale poszla w gore. Teraz mam 22 d.c - prawidlowo, zgodnie z norma, @ za tydzien. Biorac pod uwage to przesuniecie imitacji dolka. Sie zobaczy. Bede wiedziec, jak na 2 dni przed @ tempka nie zacznie zjezdzac - utrzymujaca sie swiadczy o tym ze tam juz kto inny rzadzi.
Kaira, jest mi przykro, ale z drugiej strony, wazne ze mala jest. Reszta sie ulozy.
Zjola, to juz nie jest nalesnik! Temu odbilo i zyje wlasnym zyciem. Roznice po 2 kreski to ja rozumiem, ale 3-4?? To jest uosobienie nalesniczego buntu!
Kasia, Ty piszesz o ulotkach zakladow kamieniarskich?? To znajdujesz za tabliczka na grobie synka? Przeciez ja bym sobie podzwonila lub wrecz sie przeszla i ktos by wlasna ulotke zjadal na moich oczach. Hieny pier...e! Przeciez to sq... synstwo najczystszej masci - taki zaklad jak sie chce to sie znajdzie, a nie zeby ludziom po grobach (jeszcze swiezych w dodatku) taki "dekor" klasc.
 
Kochane czy, któraś z Was będąc w ciąży korzystała z zasiłku(świadczenia) rehabilitacyjnego? Zabraknie mi dni, ponieważ po śmierci córeczki byłam na zwolnieniu i to zwolnienie z tym zwolnieniem na którym jestem sumuje się. Do pracy nie chcę już wrócić, wiem, ze po porodzie i tak nie bedzie tam dla mnie miejsca. A dziś moja szefowa zażyczyła sobie, żebym przywiozła jej na piśmie od lekarza, że jestem w ciąży. Nie wierzy mi...
A tak w ogóle dziękuję Wam za wszystkie przemiłe słowa, jesteście kochane, z Wami jest cudownie, nie to co w mojej miejscowości, ciągle jestem traktowana jak obiekt i wytykana palcami"to jej zmarło dziecko"Czuję się ta jakbym popełniła straszliwą zbrodnię, a ja tylko tak bardzo chciałam być mamą.
 
Zjola , no pieknie wyliczyłaś , ja byłabym nawet za - gorzej jest z producentem plemników... jeszcze jest nie przejednany, czekam aż mu się odmieni
Ale Was dużo w 12-15 tyg ciąży , niezły wysyp sie szykuje :)

U mnie w pracy smutno , zginęła w wypadku samochodowym moja kierowniczka , mloda dziewczyna ...brak słów ...
 
Poroniona Tak, mam regularne cykle miesiączkowe, no powiedzmy między 28 a 30dni maksymalnie. Ale nie mam owulacji. Nie znam się na tym, ale tak właśnie jest. NIe czuję w 2 połowie cyklu i tuż przed miesiączką obolałych piersi, napięcia, opuchnięcia. Tylko nagle przychodzi krwawienie. Już tak miała kiedyś przed ciążą. I wyprowadziłam się lekami, ale teraz chciałabym samoistnie. Bo lekarze twierdzą, że to z powodów fizjologicznych czyli stresów, przeżyć po poronieniu itd. A nie np. z powodu niedoczynności tarczycy. Więc tak sobie czekam. Jak stracę cierpliwość znowu się podleczę, ale narazie nie chce.
 
hej babeczki!
Mart, nie wiem czy mozna miec @ przy bezowulacyjnych cyklach bez stymulacji(np. duphastonem pod koniec cyklu)
U mnie cykl bez owulacji nigdy nie konczyl sie @ (a zwlaszcza regularną).
Jesli po prostu nie zauwazasz objawow owulacji to wcale nie znaczy ze jej nie masz.
bez owulki nie moze dojsc do prawidłowego wzrostu progesteronu, co nie zmieni endometrium i nie wywola w rezultacie @

klaczek
- dlaczego pessar? bo w poprzedniej ciązy moja szyjka była sprawcą przedwczesnego porodu, zaśniad odkryto razem z łożyskami. o ironio moja slaba szyjka uratowala mi tyłek.
moja siostra urodzila dwa razy w 22tc zanim jej szwy zalozyli, to bylo kilkanascie lat temu, obawiam sie ze mam to samo co ona

asia1987- nie martw sie owulką, cięzko ją namierzyc, w ostatnim cyklu wydawalo mi sie ze mialam ja w 17dc az nagle 2 dni przed spodziewna@ odkrylam dziwny sluz, własciwie nie ja tylko mąż prz seksie marudzil ze ma za duzy poslizg i mu za mokro no i wyszlo, ze zaszlam w ciąze, zresztą dzięki pomocy kłaczka, ktora swoje blizniaki tez zmajstrowala w okolicy @.
Nie przejmuj sie wiec objjawami i regularnie męża wykorzystuj a będzie ok

poroniona- trzymam kciuki za wizyte
buziaki!
 
reklama
Emy, tak, mozna miec normalna @ przy cyklach bezowulacyjnych. W zasadzie Mart ma silne objawy podczas cyklu, nie zawsze tak jest. Mnie np. zadne takie historie jak pobolewanie piersi, opuchniecie, czy napiecie przed miesiaczka nie dotycza - owszem, mam wahania wagi w czasie cyklu, ale nie idzie za tym jakies puchniecie palcow czy cos takiego. Generalnie gdyby nie @, nie wiedzialabym ze mam macice. Natomiast swego czasu pytalam gina o ten temat, powiedzial ze cykle bezowulacyjne zdarzaja sie kozdej kobiecie, z wiekiem czesciej i sa niezauwazalne w normalnym trybie o ile kobieta nie mierzy tempki badz nie ma wlasnie silnych objawow zwiazanych z hormonami.
Co do pessara - rozumiem. Jakby to powiedziec - odobno da sie z tym zyc. Jakis czas oczywiscie.;-) Grunt zeby bylo ok.
 
Do góry