reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Cześć Dziewczyny [emoji2320]
Jakiś czas temu trochę się tu udzielałam.
Może niektóre z Was wiedzą, że poroniłam po raz 4 [emoji17] Aż ciężko uwierzyć, że dzieje się to naprawdę. Powoli dochodzę do sobie, choć bez terapii się nie obejdzie.

Czy wiecie jaki czas powinien minąć od poronienia, żeby zrobić wymazy z pochwy m.in. chlamydia, ureaplasma, mycoplasma?
O nie :( Miałam nadzieję, że już się uda! Który to był tydzień? Jeśli dostałaś w szpitalu antybiotyk, to lepiej poczekać z wymazem. A jak nie, to czas od poronienia nie ma znaczenia (bylebyś jakoś obficie nie krwawił).
 
Jak skomentujecie poniższe pod kątem zespołu antyfosfolipidowego?

P/c p. Kardiolipinie igG<2
P/c p. Kardiolipinie igM<2
P/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgG <2.00
P/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgM 10,47 RU/ml
LA1 (dRVVT) 36,6 sek
PTT-LA (APTT sens. LA) 38,7 sek
Wynik ujemny

Jak zwykle z góry dziękuję
 
Jak skomentujecie poniższe pod kątem zespołu antyfosfolipidowego?

P/c p. Kardiolipinie igGP/c p. Kardiolipinie igMP/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgG P/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgM 10,47 RU/ml
LA1 (dRVVT) 36,6 sek
PTT-LA (APTT sens. LA) 38,7 sek
Wynik ujemny

Jak zwykle z góry dziękuję

Jesli to 10,47 jest w normie (norma do 26?), to nic w tych wynikach nie na złego.
 
O nie :( Miałam nadzieję, że już się uda! Który to był tydzień? Jeśli dostałaś w szpitalu antybiotyk, to lepiej poczekać z wymazem. A jak nie, to czas od poronienia nie ma znaczenia (bylebyś jakoś obficie nie krwawił).
Dzięki, też miałam taką nadzieję. 😔 Leczenie miałam dobre a i tak nie pomogło. To był równo skończony 9tc jak byłam na wizycie. Lekarz powiedział, że serduszko przestało bić dosłownie chwilę wcześniej, bo maluch wielkością odpowiadał wiekowi ciąży 😔

Jest jeszcze kilka badań których nie robiliśmy i właśnie chce te wymazy zrobić. Do tego zrobimy allo mlr i kiry z hla-c. Nie wiem tylko czy cokolwiek nam jeszcze pomoże skoro immunoglobuliny nie podziałały. Chyba że przyczyna była w genetyce. Czekamy na wyniki z materiału po poronieniu.
 
Dzięki, też miałam taką nadzieję. [emoji17] Leczenie miałam dobre a i tak nie pomogło. To był równo skończony 9tc jak byłam na wizycie. Lekarz powiedział, że serduszko przestało bić dosłownie chwilę wcześniej, bo maluch wielkością odpowiadał wiekowi ciąży [emoji17]

Jest jeszcze kilka badań których nie robiliśmy i właśnie chce te wymazy zrobić. Do tego zrobimy allo mlr i kiry z hla-c. Nie wiem tylko czy cokolwiek nam jeszcze pomoże skoro immunoglobuliny nie podziałały. Chyba że przyczyna była w genetyce. Czekamy na wyniki z materiału po poronieniu.
A intralipid brałaś?
 
A intralipid brałaś?
Tak brałam. W trzeciej ciąży którą poroniłam brałam kilka razy zanim zaszłam w ciążę i w ciąży co 2 tygodnie. W ostatniej ciąży zdążyłam wziąć raz i od razu zaszłam w ciążę potem w 4tc dostałam immunoglobuliny. W obu ciążach do tego oczywiście clexane i acard, w ostatniej też duphaston.
Zastanawiam się czy nie powinnam mieć tego duphastonu lub luteiny więcej ( brałam 2x1) bo progesteron był niski. Raz jak badałam było 16 a potem spadło do 12, później już nie badałam bo nie chciałam się denerwować, dostałam duphaston.
 
Tak brałam. W trzeciej ciąży którą poroniłam brałam kilka razy zanim zaszłam w ciążę i w ciąży co 2 tygodnie. W ostatniej ciąży zdążyłam wziąć raz i od razu zaszłam w ciążę potem w 4tc dostałam immunoglobuliny. W obu ciążach do tego oczywiście clexane i acard, w ostatniej też duphaston.
Zastanawiam się czy nie powinnam mieć tego duphastonu lub luteiny więcej ( brałam 2x1) bo progesteron był niski. Raz jak badałam było 16 a potem spadło do 12, później już nie badałam bo nie chciałam się denerwować, dostałam duphaston.
Może rzeczywiście była wada i dlatego ten prog taki niski... Przykro mi, nam nadzieję, że lekarz coś wymyśli dla Ciebie skutecznego.
 
reklama
Jesli to 10,47 jest w normie (norma do 26?), to nic w tych wynikach nie na złego.
Dziękuję bardzo. Tak, 10.47 to wynik negatywny

@Gondzi_a niezmiernie mi przykro, że po raz kolejny to przeżyłaś. Ze sposobu w jakim się udzielasz wydaje mi się, że jesteś bardzo silną kobietą. Życzę Ci abyś znalazła przyczynę i aby przeszłość była na zawsze przeszłością i nastąpił lepszy czas dla Ciebie i Twojego męża!
 
Do góry