reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Myślę, że nie, bo przepisują to tez chirurdzy, kardiolodzy, ortopedzi itd. Ale jak się ma tylko mutacje i poronienie w historii, to lekarz nie wypisze, że daje na nogę w gipsie ;) Wydaje mi się, że ktoś tu kiedyś pisał, że ma refundacje wypisana od genetyka albo immunologa. Są też "odważni" ginekolodzy. Naprawdę wszystko zależy od lekarza, czy boi się kontroli z NFZ. Jest tu forumka, która ma mutacje czynnika V Leiden i kilku specjalistów jej powiedziało, że jej się nie należy heparyna. Przecież Ty sama jesteś zbywana - jakbyś miała lekarza, który chce Ci to przepisać, to już Twój wynik na APS by mu wystarczył.


@MamaLama To masz super internistę (albo ewidentnie złe wyniki krwi).
Rodzinny powiedział, ze jeśli wyniki wyjdą złe te z dna na trombofilie to heparynę wypisze. Jednak teraz do przyszłego piątku będę czekać
 
reklama
Dziewczyny jakie macie doświadczenia z testydna?
Ja muszę niestety wysłać kolejna próbkę do labo testydna, ponieważ za mało materiału genetycznego 🤷‍♀️ 3h zero pokarmów, płynów itd... teraz po 3tyg wiadomość, ze jednak nie udało się pobrać. Najpierw zwlekali, ze 5 dni opóźnienia teraz, ze za mało materiału...
Jestem rozgoryczona powiem szczerze. Patyczkami z minutę krążyłam po policzku. Stosowałam się do ulotki 100%
U mnie nie było żadnych problemów :) ale pewnie czasem się zdarzają i trafiło na ciebie akurat.

Kurde teraz mam takie brazowe brudzenie, nigdy tak przed okresem nie miałam. Jak mi się rozkręca okres to jakos bardzo dziwnie i bardzo wolno

Ale dobrze że coś przepisała, raz dwa i Endo zgrubieje 😊
Ja coś czuję że to będzie ciaza ;)

No to ja miałam 6mm Endo 2 albo 3 dni przed owu i powiedział że wynik ok, a przed okresem zaraz miałam 13 mm. I teraz się zastanawiam czy to moje Endo jest ok bo mi kiedyś gin właśnie przepisal duphaston i w tym cyklu co brałam to zaszłam
Duphaston nie ma nic wspólnego z grubością endo :)

Czekam na wyniki na trombofilie. Dziewczyny help
Jeśli wyjdzie za 5dni pozytyw to czy może mi rodzinny wypisać na 100% heparynę?
Na wyniki będę czekać z testydna do przyszłego tygodnia d
Wypisać może każdy lekarz, ale musisz znaleźć takiego który to zrobi. A bez jakichkolwiek wyników badań może być ciężko, chyba że po znajomości.
 
A ja was witam dzisiaj w nowym cyklu, @ przylazla 🙄 i jednocześnie ostatnim póki co, bo wypowiedzenie do 30.07 i jeszcze nie wiadomo co dalej. Tak wiec wiadomo, bez mojej pracy - musimy niestety urwać temat starań na nie wiadomo ile 😪 Po drodze czekają nas genetyczne i inne badania, może coś jeszcze dowiemy się akurat w tym czasie przestoju, zobaczymy.. póki co trzymam za Was pozostałe wszystkie kciuki, oby udało się jak najszybciej osiągnąć szczęście i oby jak najmniej tych nie powodzen się pojawiało ✊🏼✊🏼😘 pewnie sporadycznie będę do Was zaglądać, ale narazie trzeba się skupić na nowej pracy, trzymajcie się
 
Dziewczyny ile po poronieniu czekałyście na miesiączkę? Czy beta musi spaść do 0? U mnie od początku spada ładnie, ale od wartości ok 50 mIU/ml ponad 2 tyg. temu wlecze sie teraz niesamowicie. Każdego dnia z utęsknieniem wypatruję miesiączki bo chcę zacząć starania ;( :( Beta z wczoraj 4,5mIU/ml :(
 
Dziewczyny ile po poronieniu czekałyście na miesiączkę? Czy beta musi spaść do 0? U mnie od początku spada ładnie, ale od wartości ok 50 mIU/ml ponad 2 tyg. temu wlecze sie teraz niesamowicie. Każdego dnia z utęsknieniem wypatruję miesiączki bo chcę zacząć starania ;( :( Beta z wczoraj 4,5mIU/ml :(
Nie musi spasc do 0. Przy takiej becie jak masz śmiało może już przyjść :) a kiedy? To niestety kwestia indywidualna i nikt tego nie wie :(
 
Dziewczyny ile po poronieniu czekałyście na miesiączkę? Czy beta musi spaść do 0? U mnie od początku spada ładnie, ale od wartości ok 50 mIU/ml ponad 2 tyg. temu wlecze sie teraz niesamowicie. Każdego dnia z utęsknieniem wypatruję miesiączki bo chcę zacząć starania ;( :( Beta z wczoraj 4,5mIU/ml :(
Tydzień po pierwszej miesiączce po poronieniu beta wynosiła lekko ponad 8. Po kolejnym tygodniu 5 z kawałkiem. Pierwsza miesiączka była u mnie 3tyg od łyżeczkowania i była mega skąpa. Kolejna już normalna. Zaszłam w czwartym cyklu. Zadbaj teraz o siebie, jedz wartościowo, pij świeżo wyciskane soki, świeże warzywa, suplementuj foliany i olej wiesiołka, gimnastykuj się. Starania to nie tylko seks. Zadbaj też o partnera, o jego nawyki i tryb życia. Trzymam kciuki🤞
 
Dziewczyny ile po poronieniu czekałyście na miesiączkę? Czy beta musi spaść do 0? U mnie od początku spada ładnie, ale od wartości ok 50 mIU/ml ponad 2 tyg. temu wlecze sie teraz niesamowicie. Każdego dnia z utęsknieniem wypatruję miesiączki bo chcę zacząć starania ;( :( Beta z wczoraj 4,5mIU/ml :(
Z tego co mi lekarz tłumaczył nie musi spaść do 0 i ja tez nie miałam całkowicie 0 jak przyszła. A pierwsze miesiączki po poronieniu przychodzą różnie, ja oba razy akurat miałam tak po 4tygodniach, ale u każdej inaczej. Lekarz mi mówił ze jakby po 8tyg nie było to mam się zgłosić 🙂
 
Dziewczyny czy któraś leczy się w Gynocentrum w Łodzi u profMalinowskiego?
Nie mogę się dodzwonić, czy wiecie czy maja urlop może?:)
 
reklama
Dziękuję za odp. Ja nie miałam łyżeczkowania, zdecydowałam się poczekać i się udało. Chyba dlatego jestem taak zniecierpliwiona..
Rozumiem, że jeśli progesteron (już po owulacji) też spada to jest szansa, że już niedługo? 7dpo był 15, wczoraj już 3 ng/ml.
Smaily, staram się naprawdę. Przyjmuję metylowany folian i witaminy, zabrałam się za ćwiczenia chociaż pogoda nie daje żyć :> Mąż zdecydowanie prowadzi się zdrowiej niż ja więc to ja muszę "nadrabiać".
 
Do góry