reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Cześć dziewczyny,
jestem po poronieniu samoistnym,za moment miną 2 tygodnie,a wczoraj wyszły mi pozytywne testy owulacyjne! Do tego piękny śluz.
Ostatnie usg miałam 3.07 i widoczny był pęcherzyk 17,5 mm, ale też marne endometrium bo dopiero co oczyściła się macica. Beta hcg z wczoraj 20 miU/ml, ciągle spada i jak widzę niewiele zostało.Ginekolog pozwolił działać, a ja siedzę i zastanawiam się jakie są szanse: po pierwsze o ile w ogóle endometrium ruszyło(to możliwe?) to co w przypadku starań teraz w momencie kiedy jeszcze w organizmie utrzymuje się minimalna ilość bety?
Za jakieś kilka dni pewnie się unormuje, ale czy to w czymś przeszkadza ? Czy ktoś się orientuje bo mam mętlik w głowie:>

Wiadomość
Coraz częściej są głosy żeby nie czekać 🙂 mało tego doczytałam się, że w badanej grupie ok. 700 par aż 78% tych którzy nie czekali 3 miesięcy cieszyło się potomstwem, a w przypadku czekających więcej niż 3 miesiące (6 miesięcy, rok) tylko 28% 🤷 Jeśli zajdziesz w ciążę to organizm powinien to ogarnąć. Nie ma dowodów na to, że taka ciąża jest bardziej zagrożona 🙂 często lekarze zabezpieczają się przed pozostałościami endometrium, które powinny się usunąć przy pierwszej @ ale nie ma reguły 🙂 mi lekarz kazał czekać i czekałam ale z bólem serca 😂
 
reklama
Hej dziewczyny,
Byłam dziś w 6+4 na USG. Jest zarodek, widziałam jak bije [emoji173]. Crl 3,3 mm.
Tylko pęcherzyk ma 10 mm. Nie wiem czy nie za mało. Lekarz kazał przyjść z wynikami badań krwi za 2 tygodnie i wtedy założymy kartę ciąży jak wszystko będzie dobrze. Zobacz załącznik 1291712
Dzień dobry maluszku 😍 rośnij zdrowo 😁
 
Znasz przyczynę, to jest już serio bardzo dużo. Wybierz sobie dobrego lekarza, opowiedz mu swoją historię z ciazami. W takich przypadkach chyba właśnie zakłada się krążek, pesser czy jak to tam zwą i udaje się donosić ciążę.
U mnie też początkowo myśleli że to niewydolność szyjki a to okazało że poród się zacząl a z szyjka wszystko ok było.

Teoretycznie plemniki mogą żyć do 5 dni ale powiem wiem : to nie tak łatwo zajść więc spokojnie.
Mam wynik cytologii, niestety zapalenie szyjki, jutro idę po antybiotyk. Umówiłam wizytę u endokrynologa bo jest podejrzenie tarczycy, więc jeszcze długa droga przede mną.
 
KatJak , Aaksamitka, dzięki dziewczyny ! Co się stało już się nie odstanie ;) Tak, ja jestem gotowa. Dlatego też czekałam na samoistne poronienie żeby nie zwlekać. Ciążaa pozamaciczna to coś czego ogromnie się boję, a teraz po poronieniu strach będzie dodatkowo spotęgowany. Myślę,że na pewne rzeczy nie mamy wpływu.Staram się myśleć, że będzie dobrze...
 
Dziewczyny mam pytanko, ponieważ pierwszy raz w życiu robię testy owu dlatego nie wiem czy dobrze rozumuje, czy test z wczoraj mogę uznać za pozytyw? I przez ile dni zazwyczaj robicie testy owu, czy te 5dni wystarczy czy jeszcze kontynuować? 🙂
 

Załączniki

  • 59FB2689-F04A-4A22-8B64-7AD9B47816E4.jpeg
    59FB2689-F04A-4A22-8B64-7AD9B47816E4.jpeg
    1,9 MB · Wyświetleń: 63
Za 5min owulacja niestety żadnych boli jajnikow, ciągnięcia... szkoda
cykl chyba stracony. W ubieglym miesiącu faktycznie czułam,ze coś się dzieje teraz nic...
Tak na to patrzeć nie możesz. Ja 2 ostatnie cykle piękne skoki temperatury, dużo śluzu płodnego, ból jajnika... No czułam ta owulację, progesteron też bardzo wysoki i co ciąży nie było. Aha ale testy owulacyjne wychodzily mi cały czas negatywne więc zakładam że owu nie było.
Teraz byłam u gina w pon. Na kontroli i mówi że dużo śluzu płodnego, endometrium świadczy że owu tuż tuż, pęcherzyk jest i mamy działac. Oczywiście działamy ale ja kompletnie nie czuje tej owu. Mimo że testy owu wyszły pozytywne, skok temp. Był przed owu a nie po owu, zero bólu brzucha, tylko w nocy obudziło mnie takie kłucie z lewej strony ale to bardziej brzuch niż jajnik, a po południu miałam ślady śluzu z krwią na wkładce, teraz już czysto. Też nigdy tak nie miałam, także nie tracimy nadziei 😁
Dziewczyny mam pytanko, ponieważ pierwszy raz w życiu robię testy owu dlatego nie wiem czy dobrze rozumuje, czy test z wczoraj mogę uznać za pozytyw? I przez ile dni zazwyczaj robicie testy owu, czy te 5dni wystarczy czy jeszcze kontynuować? 🙂
Według mnie też z 06.07 pozytywny 😊 ja wykonuje testy od momentu jak apka pokaże mi dni płodne, zazwyczaj koło 10 dnia cyklu. Cykle mam 28 dniowe, przeważnie. Testy wykonuje różnie : jak mi się pokaże pozytywny test to jeszcze wykonuje póki zaś nie wyjdzie negatywny( choć powinno wykonywać się tylko do pierwszego pozytywnego testu) a jak cały czas wychodzą negatywy bo i tak się zdążyło, to wykonuje mniej więcej do 19 DC albo do czasu aż skończy mi się śluz płodny. Mam nadzieję że rozjaśniłam trochę sytuację 🤣
 
Tak na to patrzeć nie możesz. Ja 2 ostatnie cykle piękne skoki temperatury, dużo śluzu płodnego, ból jajnika... No czułam ta owulację, progesteron też bardzo wysoki i co ciąży nie było. Aha ale testy owulacyjne wychodzily mi cały czas negatywne więc zakładam że owu nie było.
Teraz byłam u gina w pon. Na kontroli i mówi że dużo śluzu płodnego, endometrium świadczy że owu tuż tuż, pęcherzyk jest i mamy działac. Oczywiście działamy ale ja kompletnie nie czuje tej owu. Mimo że testy owu wyszły pozytywne, skok temp. Był przed owu a nie po owu, zero bólu brzucha, tylko w nocy obudziło mnie takie kłucie z lewej strony ale to bardziej brzuch niż jajnik, a po południu miałam ślady śluzu z krwią na wkładce, teraz już czysto. Też nigdy tak nie miałam, także nie tracimy nadziei 😁

Według mnie też z 06.07 pozytywny 😊 ja wykonuje testy od momentu jak apka pokaże mi dni płodne, zazwyczaj koło 10 dnia cyklu. Cykle mam 28 dniowe, przeważnie. Testy wykonuje różnie : jak mi się pokaże pozytywny test to jeszcze wykonuje póki zaś nie wyjdzie negatywny( choć powinno wykonywać się tylko do pierwszego pozytywnego testu) a jak cały czas wychodzą negatywy bo i tak się zdążyło, to wykonuje mniej więcej do 19 DC albo do czasu aż skończy mi się śluz płodny. Mam nadzieję że rozjaśniłam trochę sytuację 🤣
No to ja tak właśnie zaczelam, jak apka zaczela pokazywać płodne od 9dc i w sumie z apka się pokryło w miarę bo na dziś pokazuje dzień owu 😜 a cykle mam zazwyczaj 25-27dniowe, tylko się właśnie zastanawiałam czy to wystarczy do pozytywy czy jeszcze dalej, ale jak już kreska dziś zajaśniała to raczej dam spokój 😁 teraz najgorsze czekanie do terminu @ 😜
 
reklama
W zeszłym mcu wyglądało jakbym miała płodne całą połowę cyklu xD cały czas Mega śluz.. działaliśmy z mężem ale niestety.. z tym, że podejrzewam, że to nie był stricte cykl normalny, bo po poronieniu.. teraz mam pierwsza @ i to raczej taka dziwną.. zaczęło się od 3 dniowego różowego śluzu, później zaczęło pokrwawiac normalnie, wczoraj Mega ultra skrzepy, a dziś rano nic :O w sumie jakby policzyć od pierwszego plamienia to wychodzi 5-6 dni.. zobaczymy co przyniesie ten cykl.. zaopatrzyłam się w testy owulacyjne..
 
Do góry