reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Kobiety rodzą naturalnie dzieci i zachodzą szybko w ciążę, i mają dzieci z jednego roku. Dla mnie jeśli po poronieniu wszystkie wyniki są ok (morfologia, krzepnięcie, tsh itp.), nie ma infekcji i kobieta jest gotowa to dlaczego nie. Sama nie czekałam i nie żałuję. Stwierdziłam, że jak mają być komplikacje to będą, macica po pierwszej miesiączce jest "zagojona", nie widzę sensu w czekaniu.
Tak pewnie ja też się z tym zgadzam. Też gdzieś czytałam że jeśli przyszła miesiączką tzn. że organizm już wrócił na właściwie tory i można się starać. Ja nie tyle co posłuchałam Lekarza z tym czekaniem ale też chciałam wszystkie sprawy zdrowotne pozałatwiać, USG brzucha po wyrostku, wyrwanie siódemki bo miała tam jakiś stan zaplany, szczepienie... Także teraz już jestem gotowa i zdrowa😁
 
reklama
Właśnie chodzi o to że homocysteine badałam tylko przed ciążą a teraz nie każe mi jej badać, w ogóle tego nie rozumiem i przestaje już ufać komukolwiek.
Wiem że żeby zbadać powinnam odstawić suplementy ale nie wiem czy w ciąży mogę.
Do badania homocysteiny nie odstawia się suplementów. Jedynie do badania stężenia kwasu i b12
 
Do badania homocysteiny nie odstawia się suplementów. Jedynie do badania stężenia kwasu i b12
O dziękuję za odpowiedź. Myślałam inaczej. Zbadam sobie tą homocysteine bo nie daje mi to spokoju.
A jeżeli do badania kwasu należy odstawić to czy stanie się coś jak przez dwa dni przestanę suplementowac? 🤔
 
O dziękuję za odpowiedź. Myślałam inaczej. Zbadam sobie tą homocysteine bo nie daje mi to spokoju.
A jeżeli do badania kwasu należy odstawić to czy stanie się coś jak przez dwa dni przestanę suplementowac? [emoji848]
Wydaje mi się że nie ma sensu robić teraz kwasu, podczas ciąży i tak masz zwiększone zapotrzebowanie Ja do 28 tygodnia cały czas brałam 800, wszystko z Maksem ok. Ale nawet gdybyś na 2 dni odstawiła, to biorąc kwas jakiś dłuższy czas jesteś wystarcząco nasycona. Nie martw sie
 
Wydaje mi się że nie ma sensu robić teraz kwasu, podczas ciąży i tak masz zwiększone zapotrzebowanie Ja do 28 tygodnia cały czas brałam 800, wszystko z Maksem ok. Ale nawet gdybyś na 2 dni odstawiła, to biorąc kwas jakiś dłuższy czas jesteś wystarcząco nasycona. Nie martw sie
Dziękuję. Masz rację. Tylko ja się martwię że biorę go za dużo (5 mg zwykłego i tyle samo zmetylowanego ) ale nie pozostaje mi nic innego jak trzymać się zaleceń.
 
A gadałaś poziom kwasu ? Ja miałam dużo zbyt dużo po 5.mg syntetyka. Badalam kwas foliowy i kwas foliowy w erytrocytach (vitalabo wysyła próbkę do Francji i się czeka ok 20 dni ale to jedyny miarodajny wynik). I później dietetyk mi pomagał się tego pozbyć choć mało spadło. Ale homocysteina w normie. Tylko nadmiar kwasu foliowego jest niestety szkodliwy dla dziecka.
Dziękuję. Masz rację. Tylko ja się martwię że biorę go za dużo (5 mg zwykłego i tyle samo zmetylowanego ) ale nie pozostaje mi nic innego jak trzymać się zaleceń.
 
A gadałaś poziom kwasu ? Ja miałam dużo zbyt dużo po 5.mg syntetyka. Badalam kwas foliowy i kwas foliowy w erytrocytach (vitalabo wysyła próbkę do Francji i się czeka ok 20 dni ale to jedyny miarodajny wynik). I później dietetyk mi pomagał się tego pozbyć choć mało spadło. Ale homocysteina w normie. Tylko nadmiar kwasu foliowego jest niestety szkodliwy dla dziecka.
Właśnie badałam tylko przed ciążą to miałam w normie.
Jak zapytałam tej mojej immunolog to powiedziała że powinnam mieć kwas przy górnej granicy. Wiem że jest specjalistą ale przestaje jej ufać.
Skontaktowałam się z tą Twoją dietetyk, powiedziała że się odezwie. Może ona coś mi pomoże bo już tracę rozum.
 
Naszła mnie refleksja dzisiaj w nocy żeby zbadać sobie hormony, żaden z lekarzy nigdy mi tego nie zlecił a może coś właśnie tam nie gra. Na pewno chce zbadać tsh, kortyzol, progesteron, estradiol i prolaktyne. Coś jeszcze byście odrzuciły i w którym dniu cyklu najlepiej je wykonać?
 
reklama
Do góry