reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Nie mam wypisu bo wyszłam 1.05 więc wypis odbiorę od swojej lekarki dopiero na wizycie kontrolnej.
Dziękuję za wszystkie informacje, mi niestety po pierwszym poronieniu nie zalecono żadnych badań, a i teraz jedyne co to kariotyp
Przykro mi że i Ciebie to spotkało. Po łyżeczkowaniu nie powinnaś brać ciepłych kąpieli, ćwiczyć, dźwigać. Zaleca się diete lekkostrawną przez kilka dni przez znieczulenie. To wszystko powinnaś mieć na wypisie ze szpitala.
Co do seksu to zależy jak będziesz się czuła i jak długo krwawiła. U mnie oczyszczanie trwało aż 3 tygodnie.
Mi zalecali wizytę u ginekologa po 3 tygodniach, nie czekać na okres. Ja pierwszą miesiączkę dostałam po 6 tygodniach.
Trombofilie bym zbadała już teraz, możesz też zespół antyfosfolipidowy im szybciej tym lepiej, komórki nk, homocysteine, białka c i s, takie badania zlecił mi lekarz po pierwszym już poronieniu.
 
reklama
Nie mam wypisu bo wyszłam 1.05 więc wypis odbiorę od swojej lekarki dopiero na wizycie kontrolnej.
Dziękuję za wszystkie informacje, mi niestety po pierwszym poronieniu nie zalecono żadnych badań, a i teraz jedyne co to kariotyp
Mi też po pierwszym poronieniu nie zlecili badań.
Dużo lekarzy uważa to za przypadek i zazwyczaj to jest przypadek i większość kobiet donosi kolejną ciążę.
Ja drugą ciążę miałam biochemiczna. Dopiero po trzeciej ( poronienie zatrzymane) robiłam badania.

Ty masz dwa poronienia, więc trzeba szukać przyczyny.
 
Tak, mam plan tym razem znaleźć przyczynę i zapobiec kolejnej katastrofie. Ciężko tylko o lekarza, które wie co robi, ma pomysł i chęć diagnozy. Ciepło i serdeczność jaką daje mi moja ginekolog jest bardzo ważne, ale nie uratowało kolejnej ciąży i czuję, że ona nie wie co robić
Mi też po pierwszym poronieniu nie zlecili badań.
Dużo lekarzy uważa to za przypadek i zazwyczaj to jest przypadek i większość kobiet donosi kolejną ciążę.
Ja drugą ciążę miałam biochemiczna. Dopiero po trzeciej ( poronienie zatrzymane) robiłam badania.

Ty masz dwa poronienia, więc trzeba szukać przyczyny.
 
Tak, mam plan tym razem znaleźć przyczynę i zapobiec kolejnej katastrofie. Ciężko tylko o lekarza, które wie co robi, ma pomysł i chęć diagnozy. Ciepło i serdeczność jaką daje mi moja ginekolog jest bardzo ważne, ale nie uratowało kolejnej ciąży i czuję, że ona nie wie co robić
@Zazuu zamów pakiet na trombofilie w testdna
 
Tak, mam plan tym razem znaleźć przyczynę i zapobiec kolejnej katastrofie. Ciężko tylko o lekarza, które wie co robi, ma pomysł i chęć diagnozy. Ciepło i serdeczność jaką daje mi moja ginekolog jest bardzo ważne, ale nie uratowało kolejnej ciąży i czuję, że ona nie wie co robić
A skąd jestes? Może któraś z nas poleci dobrego lekarza
 
Z okolic Poznania
A skąd jestes? Może któraś z nas poleci dobrego lekarza
Tak, ale do 6 msc czas oczekiwania w kolejce. Już konsultowałam to z lekarką.
W klinice bocian wychodzi za nas dwoje 700 zł więc zrobimy to prywatnie bo szkoda nam czasu
@Zazuu po dwóch poronieniach kariotyp przysluguje na NFZ.
Taki mam plan [emoji3590]
@Zazuu zamów pakiet na trombofilie w testdna
 
Z okolic Poznania Tak, ale do 6 msc czas oczekiwania w kolejce. Już konsultowałam to z lekarką.
W klinice bocian wychodzi za nas dwoje 700 zł więc zrobimy to prywatnie bo szkoda nam czasuTaki mam plan [emoji3590]

O no to faktycznie jeśli macie możliwości. U nas się czeka ok 4 tyg plus wynik kilka tyg.
Hm.. ja nie z tych okolic,ale często się przewija nazwisko Brązert
 
Z okolic Poznania Tak, ale do 6 msc czas oczekiwania w kolejce. Już konsultowałam to z lekarką.
W klinice bocian wychodzi za nas dwoje 700 zł więc zrobimy to prywatnie bo szkoda nam czasuTaki mam plan [emoji3590]
No jeśli chodzi o kariotyp to racja, ja zapisałam się po drugim poronieniu w lutym na NFZ na wrzesien w Pzn 😪
Z kolei jak mówisz o lekarzu to czuje się jakbym słyszała o swoim, bije od niego ciepło i w ogóle ale tez mam wrażenie ze nie wie jak pomoc dalej 🧐 i zapisałam się właśnie do Pzn gina który się specjalizuje właśnie w roznych problemowych ciążach i do nas przyjeżdża raz w tyg, zobaczymy może on , mam ogromna nadzieje ze dowiem się czegoś nowego 🙂

i trzymam kciuki aby u Ciebie tez się wyjaśniło 🙂
 
reklama
Dziewczyny mam szybkie pytanie. Czy to jest ten słynny pik?
 

Załączniki

  • IMG_9406.jpg
    IMG_9406.jpg
    245,9 KB · Wyświetleń: 61
Do góry