reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Alala1 Tak - dzisiejszy dzień też może być płodny. A raczej na pewno będzie, bo przecież od owulacji jeszcze przez jakiś czas może dojść do zapłodnienia.
 
reklama
@Charlotte21
@gigi_
Dzieci często mają problemy z brzuszkiem i nie koniecznie jest to kółka. Z probiotykami bym uważała, choć lekarze bardzo lubią je przypisywać. Jest na nie moda. Na początek lepiej wdrożyć delicol. To enzym, który pomaga trawić mleko. Bo to laktoza lub białko mleka jest często przyczyną bólów brzuszka. Niestety by sprawdzić czy działa trzeba stosować ok tydzień. Jeśli są baczki to można podawać sineticon. Są w Polsce do kupienia najczęściej w formie Espumisan, esputicon, a z neta i w niektórych aptekach sabsimplex. I teraz trzeba próbować co zadziała na jakie dziecko. Mój synek miał sabusia ( sabsimplex) córka Espumisan. Skąd taka różnica? Ano w nośniku. Są różne składy i zależy co jakie dziecko będzie tolerowało. 5 kropli Espumisan u to nie dużo. Sabuś pozwala dać do max 16 kropli. Nie trzeba od razu zaczynać od maksa. Trzeba próbować. Jak stolce są kwaśne, śluzowe pieniste to polecam wizytę u alergologa, bo to będzie nietolerancja mleka krowiego. Przy karmieniu piersią można najpierw wejść na nabial bezlaktozowy lub nabiał usunąć z diety i zobaczyć czy pomoże. Przy mm trochę trudniej bo trzeba szukać innego mleka, a to nie jest proste, ale do zrobienia. Nie polecam probiotyków (najłagodniejszy biogaja, dicoflor, najlepszy vivomix) bo mogą powodować przerost flory bakteryjnej co trudno wyłapać i zdiagnozować, a już najtrudniej leczyć. Helenka ciągle ma z tym problem, dlatego ja przestrzegam przed probiotykami. Spróbuj. Widzisz poprawę stosuj. Jak jest gorzej natychmiast odstaw. Trzeba być bardzo czujnym i znać dobrze dziecko, bo lekarze w tym temacie rzadko pomagają i wiedza jak pomóc. Trzeba naprawdę dobrego lekarza, który nie zwali na niedojrzały układ pokarmowy. I mówię tu także o gastrologach. My coś nie mamy szczęścia do lekarzy.
Kupę jest codziennie a nawet dwie lub trzy. Pierdki z pupy też wychodzą. Mała przeważnie wieczorem lub po południu się złości.
Krzyk i płacz był jak tylko do łóżeczka była odlozona. Ale wczoraj jak była kapiel taka spokojna. Jak tylko została przebrana to pisk. Opatuliłam w kocyk pobawiłam na rękach i poszła spać.
Tak się zastanawiam czy to brzuszek czy ona po prostu wymusza usypianie na rękach.
My dicoflor stosujemy bo położna poleciła. U lekarza jeszcze nie byliśmy dopiero przed samym szczepieniem zobacza ja. I wtedy może coś lekarz doradzi. Bo tak się zastanawiam czy dalej podawac dicoflor czy zmienić właśnie na coś innego.q
 
@josiaaa
@Olaxxx
Dziewczyny przykro mi z powodu waszych strat. Mnie zawsze przykro jak kogoś to spotyka. Macie wadę macicy, która nie jest mi znana. Myślę, że może mieć wpływ na straty. Nie dajcie jednak sobie wmówić, że to z powodu wady. Z tego co kojarzę, to wady macicy dają straty na późniejszym etapie. Porobcie badania z krzepliwością krwi, bo na początku ciąży to często one lub immunologia jest przyczyną strat. Poczytajcie ten watek
 
Kupę jest codziennie a nawet dwie lub trzy. Pierdki z pupy też wychodzą. Mała przeważnie wieczorem lub po południu się złości.
Krzyk i płacz był jak tylko do łóżeczka była odlozona. Ale wczoraj jak była kapiel taka spokojna. Jak tylko została przebrana to pisk. Opatuliłam w kocyk pobawiłam na rękach i poszła spać.
Tak się zastanawiam czy to brzuszek czy ona po prostu wymusza usypianie na rękach.
My dicoflor stosujemy bo położna poleciła. U lekarza jeszcze nie byliśmy dopiero przed samym szczepieniem zobacza ja. I wtedy może coś lekarz doradzi. Bo tak się zastanawiam czy dalej podawac dicoflor czy zmienić właśnie na coś innego.q
Wiesz osobiście nie jestem zwolennikiem probio5ykow. Moje dzieci nie dostąja, choć Helenka jest po CC. Natomiast jeśli to wam wystarcza, to nie zmieniaj. Zwróć też uwagę, że mm często w składzie ma probiotyk, dlatego uważaj z podawaniem, by nie było za dużo.
A dziecka uczyć się będziesz całe życie. Tak może się zmieniać i będzie. Znajduje sposoby na rozmowę z tobą. Jednym z niewielu sposobów komunikacji na tym etapie jest płacz. Ona nie wymusza, nie potrafi tego robić. Coś jest dla niej bardziej lub mniej mile. I tego co przyjemne chce i szuka sposobów by ci to pokazać. Marudzenie jest jednym z nich. Może po prostu bardzo lubi się tulić. Nie ma powodów, by tego dziecku odmawiać lub zabraniać. To jest czasochłonne i dla dorosłego może niewygodne. Ja ci powiem tul, nos, kołysz ile wlezie. Jeszcze trochę będziesz chciała dziecko przytulić, a ono powie mama puść i pobiegnie do swoich spraw. Ten czas bardzo szybko mija. Mówi ci to mama 2,5 latka i 17 miesięcznego dzieciaka. Tul, kołysz lulaj. Jeszcze za tym zatęsknisz [emoji6]
 
Hej, hej... czy Wasi mężowie / partnerzy mieli robione badanie nasienia?
Mąż dziś robił i wszystko pięknie, poza morfologią - min. 4%, u niego 2%. Największe odchylenia są w główce i wstawce. Co z tym robić? Macie jakąś wiedzę w temacie?
W środę dostaniemy wyniki fragmentacji.

Mój mąż miał słabe nasienie. Bral profertil. Poza tym miał tez zylaka powrózka. Nie wiem czy pomógł zabieg czy profertil, ale polepszyły się. Teraz bierze EXTRA sperm, bo któras z dziewczyn tu polecała. Ale generalnie kupujemy na zmianę. Profertil są bardzo drogie


W piątek idziemy do mojej gin. Mi dietetyczka dała zielone światło, więc lekarka może też się przychyli do tego i dostanę heparynę i ruszymy. Pytanie co dalej z mężem. Wiemy, że ma żylaki, ale boi się operacji, a poza tym nie wiem czy to konieczne... to spora ingerencja. Jesteśmy otwarci na inseminację. Zobaczymy co powie gin w piątek.

A jak pomyślę sobie o naszym pierwszym synu... począł się na zasadzie "to co, chcesz? chcę" i podjeliśmy taką tylko jedną próbę, bez testów owu, bez kalendarzyka, nie dbaliśmy o dietę i styl życia i bach! złoty strzał... tym bardziej doceniam, że się nam udało przez pryzmat tego co teraz przechodzimy. Nie miałam tak złego roku w swoim życiu jak ten.

Rozumiem, ze chodzi o żylaki powrózka nasiennego? nie ma się czego bac :) zabieg usunięcia żylaków naprawdę pomaga. Mojemu mężowi poprawiły się bardzo wyniki


Mi lekarz zarówno po histeroskopii jak i teraz po zabiegu w ogóle zalecał wstrzymać sie od przytulanek do kolejnej @. Ale tu chyba były takie przypadki, a coś u Ciebie na rzeczy? 😉

Hej, z jakiego powodu miałaś histeroskopie?

U nas delicol nie pomógł. Espumisan i bobotic też nie. Dopiero sąsiad dał mi krople sabsimplex. I tak później koleżanka mamy przysyłała nam je z Niemiec, bo tylko tam były dostępne. Niestety dobre pół roku młody miał jak jeszcze podawałam po kilka kropelek. U nas była typowa kolka przez niedojrzały układ trawienny. Nawet zmiana mleka na nutramigen przy kolce nie pomogła. Tylko zaparcia zniknęły i ulewanie.

@mohaaa co u Ciebie? Wróciliście do gry?

Wracamy w zasadzie. Dzis idę na kontrole do gina po histeroskopii. Niestety jest powtórka z rozrywki z plamieniami, bo teraz przed miesiączka znów je miałam ;( Także zabieg na to nie pomógł. Nie wiem już co myśleć o tym. Najlepsze jest to, ze kompletnie nie rozumiem wypisu ze szpitala i opisu wyniku badania histo. Tu i tu jest napisane, ze był polip i polipowate fałdy błony śluzowej, a mi lekarz 2 razy mowil, ze polipa nie było. Były tylko te fałdy, które on usunął. Mam nadzieje, ze dziś na wizycie wszystko nam wyjaśni.
 
Mój mąż miał słabe nasienie. Bral profertil. Poza tym miał tez zylaka powrózka. Nie wiem czy pomógł zabieg czy profertil, ale polepszyły się. Teraz bierze EXTRA sperm, bo któras z dziewczyn tu polecała. Ale generalnie kupujemy na zmianę. Profertil są bardzo drogie




Rozumiem, ze chodzi o żylaki powrózka nasiennego? nie ma się czego bac :) zabieg usunięcia żylaków naprawdę pomaga. Mojemu mężowi poprawiły się bardzo wyniki




Hej, z jakiego powodu miałaś histeroskopie?



Wracamy w zasadzie. Dzis idę na kontrole do gina po histeroskopii. Niestety jest powtórka z rozrywki z plamieniami, bo teraz przed miesiączka znów je miałam ;( Także zabieg na to nie pomógł. Nie wiem już co myśleć o tym. Najlepsze jest to, ze kompletnie nie rozumiem wypisu ze szpitala i opisu wyniku badania histo. Tu i tu jest napisane, ze był polip i polipowate fałdy błony śluzowej, a mi lekarz 2 razy mowil, ze polipa nie było. Były tylko te fałdy, które on usunął. Mam nadzieje, ze dziś na wizycie wszystko nam wyjaśni.

Na usg podejrzenie polipa było, ale byłam akurat przed @ i sam lekarz nie wiedział czy jest czy nie ma. (zmieniałam lekarz i ten 1 niby widział). Okazało się, że nie było i tak też napisali na wypisie. I tym też bym się sugerowała bo u mnie jeden widział drugi nie
Nie wiem czy to coś miało wspólnego, ale zaszłam w ciążę w 1 cyklu po zabiegu 😉
 
Mój mąż miał słabe nasienie. Bral profertil. Poza tym miał tez zylaka powrózka. Nie wiem czy pomógł zabieg czy profertil, ale polepszyły się. Teraz bierze EXTRA sperm, bo któras z dziewczyn tu polecała. Ale generalnie kupujemy na zmianę. Profertil są bardzo drogie




Rozumiem, ze chodzi o żylaki powrózka nasiennego? nie ma się czego bac :) zabieg usunięcia żylaków naprawdę pomaga. Mojemu mężowi poprawiły się bardzo wyniki




Hej, z jakiego powodu miałaś histeroskopie?



Wracamy w zasadzie. Dzis idę na kontrole do gina po histeroskopii. Niestety jest powtórka z rozrywki z plamieniami, bo teraz przed miesiączka znów je miałam ;( Także zabieg na to nie pomógł. Nie wiem już co myśleć o tym. Najlepsze jest to, ze kompletnie nie rozumiem wypisu ze szpitala i opisu wyniku badania histo. Tu i tu jest napisane, ze był polip i polipowate fałdy błony śluzowej, a mi lekarz 2 razy mowil, ze polipa nie było. Były tylko te fałdy, które on usunął. Mam nadzieje, ze dziś na wizycie wszystko nam wyjaśni.
Mąż obawia się, że straci płodność zupełnie przez taki zabieg/operację(?) Mogłabyś przybliżyć realia takiego zabiegu?
 
Pytanie do biorących acard - właśnie mam @ i czy teraz na ten czas odstawić acard? Trwa drugi dzień i strasznie ze mnie "płynie"... nie wiem czy nie odstawić go na chwilę?
 
Pytanie do biorących acard - właśnie mam @ i czy teraz na ten czas odstawić acard? Trwa drugi dzień i strasznie ze mnie "płynie"... nie wiem czy nie odstawić go na chwilę?
Jeśli masz miesiączkę obfita to lepiej odstawić. Z tego co tu dziewczyny pisały acard i tak się w organizmie utrzymuje do 7 dni ale nie jestem pewna bo nie pamiętam.
 
reklama
Mąż obawia się, że straci płodność zupełnie przez taki zabieg/operację(?) Mogłabyś przybliżyć realia takiego zabiegu?
Nie ma się czego bac. To prosty zabieg, na drugi dzień wychodzi się do domu. Efekty są na plus, także nie wiem jak można pomyśleć, ze straci się po tym płodność. Żylaki powodują problemy z płodnością. Polecam pójść do urologa

Pytanie do biorących acard - właśnie mam @ i czy teraz na ten czas odstawić acard? Trwa drugi dzień i strasznie ze mnie "płynie"... nie wiem czy nie odstawić go na chwilę?
ja biore acard tylko 6-16 dc
 
Do góry