reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Powiedzcie mi jak to jest zwolnienie mam do dzisiaj od lekarza swojego prowadzącego. Jeszcze nie urodziłam a oni w szpitalu chcą mi już wypisać macierzyńskie od jutra. Chyba nie mogą. Z tego co wiem powinny normalne zwolnienie napisać a jak urodze wtedy firma anuluje i z dniem urodzenia daje macierzyńskie.
 
reklama
Powiedzcie mi jak to jest zwolnienie mam do dzisiaj od lekarza swojego prowadzącego. Jeszcze nie urodziłam a oni w szpitalu chcą mi już wypisać macierzyńskie od jutra. Chyba nie mogą. Z tego co wiem powinny normalne zwolnienie napisać a jak urodze wtedy firma anuluje i z dniem urodzenia daje macierzyńskie.
Mi się gdzieś o uszy obilo że daja macierzyński wcześniej, ale nie daj się tak. Bo to zawsze później kilka dni dłużej w domu z maluchem. L4 normalnie anuluja od dnia kiedy urodzisz, u mnie tak bylo
 
Mi się gdzieś o uszy obilo że daja macierzyński wcześniej, ale nie daj się tak. Bo to zawsze później kilka dni dłużej w domu z maluchem. L4 normalnie anuluja od dnia kiedy urodzisz, u mnie tak bylo
Tak właśnie mi się zdawało. Że można w danej chwili anulować zwolnienie. I przejść na macierzynski.
 
Mi się gdzieś o uszy obilo że daja macierzyński wcześniej, ale nie daj się tak. Bo to zawsze później kilka dni dłużej w domu z maluchem. L4 normalnie anuluja od dnia kiedy urodzisz, u mnie tak bylo
Dokładnie, zgadzam się. Nie daj się namówić na wcześniejszy macierzyński. Niech Ci piszą L4 (albo nawet zadzwoń do lekarza prowadzącego o L4).
 
Powiedzcie mi jak to jest zwolnienie mam do dzisiaj od lekarza swojego prowadzącego. Jeszcze nie urodziłam a oni w szpitalu chcą mi już wypisać macierzyńskie od jutra. Chyba nie mogą. Z tego co wiem powinny normalne zwolnienie napisać a jak urodze wtedy firma anuluje i z dniem urodzenia daje macierzyńskie.
Właśnie mogą tak zrobić. Czesto namawiają aby tak brać wcześniej macierzyński. Chyba 2 tygodnie przed porodem nawet już można być. Jakby ktoś chciał jakas ciągłość. Ale moim zdaniem nie warto. Szkoda kasy z l4 i szkoda tych kilku dni z macierzyńskiego. ;)
Jak idzie w szpitalu? Jakieś postępy? Cos będą działać ?
 
Co do l4 to oni będą się mnie pytać czy jak. Bo nie wiem czy sama mam się upomnieć. Chodzi właśnie aby mi nie wpisali macierzyńskiego.

W nocy pojawiła się już wydzielina brązowa więc zaczął odchodzić czop. Na ktg wyszły lekkie skurcze. Czekamy aż się samo zacznie. W środę mam kolejny termin bo miałam na 22.05 lub 27.05. Więc liczę na to że jutro coś się zacznie dziać. Wolałabym aby samo bo jest mniejszy ból.
 
Co do l4 to oni będą się mnie pytać czy jak. Bo nie wiem czy sama mam się upomnieć. Chodzi właśnie aby mi nie wpisali macierzyńskiego.

W nocy pojawiła się już wydzielina brązowa więc zaczął odchodzić czop. Na ktg wyszły lekkie skurcze. Czekamy aż się samo zacznie. W środę mam kolejny termin bo miałam na 22.05 lub 27.05. Więc liczę na to że jutro coś się zacznie dziać. Wolałabym aby samo bo jest mniejszy ból.
U mnie był większy ból na partych póki nie dali oxytocyny bo skurcze się wyciszaly i macica nie pomagala wyprzeć małej 🙂👶 także różnie bywa.
Trzymam kciuki aby poszło sprawnie!
 
Tak właśnie mi się zdawało. Że można w danej chwili anulować zwolnienie. I przejść na macierzynski.
Ja miałam l4 do 2.02 a urodziłam 20.01 i anulowali mi te dni l4 i wpisali macierzyński od 20.01 czyli od dnia porodu. Zadzwoń do swojego lekarza niech wystawi ci l4 jeszcze na tydzień. A później zus ci anuluje te resztę dni
 
Dziewczyny gin mam 2.06 a klinika 4.06 i zastanawiam się czy jechać do gin jak po 2 dniach mam klinikę. Jak myślicie?
 
reklama
Dziewczyny gin mam 2.06 a klinika 4.06 i zastanawiam się czy jechać do gin jak po 2 dniach mam klinikę. Jak myślicie?
Ja bym pojechała bo nie wiadomo czy w klinice zrobią Ci USG czy tylko wywiad. A tym bardziej, że nie chcesz mówić że byłaś już w ciążach.

Wczoraj zrobiłam test i jest pozytywny. Cieszę się ale jednak strach jest góra. Byłam na będzie i czekam na wyniki.
Brała któraś z was insulinę w ciąży od samego początku? Jak tam to czy od II kresek czy później?
 
Do góry