reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Mam już wszystkie wyniki. Czekałam, żeby nie pisać osobno o każdym, tylko zawrzeć wszystko w jednym poście. Nie piszę wyników w normie, bo strasznie tego dużo.

I tu gdzie wyszły problemy:

antykoagulant toczniowy
LA1 - 32,9 , a norma to 31-44, więc dolna granica

Trombofilia wordzona wykryto mutację czynnik V Leiden

Mutacja genu MTHFR A1298C

Białko S 43%, a norma zaczyna się od 64%

Czy któraś z Was miała podobne wyniki? Czy są wskazania do acardu i heparyny? Czy witaminy z grupy B?
Jeśli masz leiden to heparyna na 100%. I przy mthfr aktywny kwas foliowy, b12 też metyl najlepiej. Sprawdź jeszcze homocysteine
 
Mam już wszystkie wyniki. Czekałam, żeby nie pisać osobno o każdym, tylko zawrzeć wszystko w jednym poście. Nie piszę wyników w normie, bo strasznie tego dużo.

I tu gdzie wyszły problemy:

antykoagulant toczniowy
LA1 - 32,9 , a norma to 31-44, więc dolna granica

Trombofilia wordzona wykryto mutację czynnik V Leiden

Mutacja genu MTHFR A1298C

Białko S 43%, a norma zaczyna się od 64%

Czy któraś z Was miała podobne wyniki? Czy są wskazania do acardu i heparyny? Czy witaminy z grupy B?
Tak jak dziewczyny piszą, przy vLeiden heparyna. Do tego obniżone białko s to też wskazanie do niej. Przy mthfr teoretycznie powinnaś brać metylowane Wit z grupy B (b6,b12, kwas foliowy). Natomiast piszesz że homocysteine robiłaś i jest w normie. Tylko nie patrz tu na normy laby, bo nie są wysokie :p powinna być w okolicach 6 najlepiej, chociaż i 8 nie jest jeszcze tragedia. Polecam co zbadać poziom kwasu foliowego w organizmie. Jeśli będzie przekroczona norma, zmień na foliany. Jeśli będzie okej, to bym się zastanowiła nad tym czy zmieniać. Ja osobiście jestem przykładem gdzie na zwykłym klasie foliowym jego stężenie było trochę za wysokie, ale homocysteina 6. Przy metylach homocysteina urosła do 8.24 (poziom kwasu lekko spadł ale dalej ponad normę chyba byl). Dopiero branie obu form (W tym przypadku prenatal uno) dało najlepszy efekt ;) także tu bym przyjrzala się tej homocysteinie i poziomowi kwasu foliowego :)
 
Tak jak dziewczyny piszą, przy vLeiden heparyna. Do tego obniżone białko s to też wskazanie do niej. Przy mthfr teoretycznie powinnaś brać metylowane Wit z grupy B (b6,b12, kwas foliowy). Natomiast piszesz że homocysteine robiłaś i jest w normie. Tylko nie patrz tu na normy laby, bo nie są wysokie :p powinna być w okolicach 6 najlepiej, chociaż i 8 nie jest jeszcze tragedia. Polecam co zbadać poziom kwasu foliowego w organizmie. Jeśli będzie przekroczona norma, zmień na foliany. Jeśli będzie okej, to bym się zastanowiła nad tym czy zmieniać. Ja osobiście jestem przykładem gdzie na zwykłym klasie foliowym jego stężenie było trochę za wysokie, ale homocysteina 6. Przy metylach homocysteina urosła do 8.24 (poziom kwasu lekko spadł ale dalej ponad normę chyba byl). Dopiero branie obu form (W tym przypadku prenatal uno) dało najlepszy efekt ;) także tu bym przyjrzala się tej homocysteinie i poziomowi kwasu foliowego :)
Ale wiedza, dzięki. <3
 
Trzymam kciuki za wizytę. Oby lekarz pomógł. @ też jeszcze nie przyszła?

@maeria jeśli masz w normie to Oki ale warto posłuchać @roki_1991 ona jak widac na wiedzę a tym temacie ❤️
Kiedy idziesz na wizytę z wynikami? 😘


@monika1708 jak tam się czujesz? 😘

@Charlotte21 jeszcze Malutką w brzuszku? ❤️
Idę na wizytę najpewniej 22.05. Postaram się przepisać na 18.05. Pierwszy raz do tej lekarki. Została mi polecona właśnie na babyboom. Dr Ewa Dądalska (warszawa). Dam znać:)
 
Tak jak dziewczyny piszą, przy vLeiden heparyna. Do tego obniżone białko s to też wskazanie do niej. Przy mthfr teoretycznie powinnaś brać metylowane Wit z grupy B (b6,b12, kwas foliowy). Natomiast piszesz że homocysteine robiłaś i jest w normie. Tylko nie patrz tu na normy laby, bo nie są wysokie :p powinna być w okolicach 6 najlepiej, chociaż i 8 nie jest jeszcze tragedia. Polecam co zbadać poziom kwasu foliowego w organizmie. Jeśli będzie przekroczona norma, zmień na foliany. Jeśli będzie okej, to bym się zastanowiła nad tym czy zmieniać. Ja osobiście jestem przykładem gdzie na zwykłym klasie foliowym jego stężenie było trochę za wysokie, ale homocysteina 6. Przy metylach homocysteina urosła do 8.24 (poziom kwasu lekko spadł ale dalej ponad normę chyba byl). Dopiero branie obu form (W tym przypadku prenatal uno) dało najlepszy efekt ;) także tu bym przyjrzala się tej homocysteinie i poziomowi kwasu foliowego :)
Czytałam wcześniej w necie, że to że wyjdzie dobrze kwas foliowy to z krwi to nie znaczy, że jest przyswajany na dobrym poziomie. Biorę od 3 mscy folian, ale może faktycznie brać coś z dwiema formami... Ty polecalas prenatal uno?

Homocysteine mam 8,55.
 
reklama
Trzymam kciuki za wizytę. Oby lekarz pomógł. @ też jeszcze nie przyszła?

@maeria jeśli masz w normie to Oki ale warto posłuchać @roki_1991 ona jak widac na wiedzę a tym temacie ❤
Kiedy idziesz na wizytę z wynikami? 😘


@monika1708 jak tam się czujesz? 😘

@Charlotte21 jeszcze Malutką w brzuszku? ❤
Jeszcze 🤭🤭 Malutka chce mnie wykończyć i cała rodzinę :) ciągle pytają i dzwonią. Jutro zaczynam 40t0d więc zaczynam się stresować że tak długo to trwa. Do 8 maja mam czekać. Potem chyba kontaktować się ze szpitalem 😀
 
Do góry