reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Te witaminy są okej. Mi akurat właśnie takie polecam lekarz, choć w efekcie brałam prenatal ;)


Myślę że lekkie plamienie nie jest powodem żeby odwoływać wizytę ;) lekarz sobie da radę A warto sprawdzić czy okej. Takie moje zdanie
Myślisz? :) to się jeszcze zastanowię. Rano zrobię betę i zobaczę czy spadła do 0
 
reklama
A czemu taka dawka 150? Bralas ja w ciąży czy już przed ciąża? Ja się zastanawiam ale nad dawka 75mg lub 100mg
Teraz coraz częściej po poronieniu lekarze przepisuja acard 150 właśnie. Myślę że kwestia czasu i wszystkie kobiety po przejściach będą brać 150 A kobiety bez złych doświadczeń 75 profilaktycznie
 
Teraz coraz częściej po poronieniu lekarze przepisuja acard 150 właśnie. Myślę że kwestia czasu i wszystkie kobiety po przejściach będą brać 150 A kobiety bez złych doświadczeń 75 profilaktycznie
Kurcze to mnie zaskoczyłaś. Zastanawiam się teraz jaka faktycznie dawkę zamówić czy 75mg czy 150 mg
 
A ja chyba muszę odwołać moje wizyty, a przynajmniej jutrzejsza, bo wczoraj znów zaczęłam plamić. Mało bo mało, ale jednak :/ dziwne to dla mnie, nigdy tak nie miałam. Ale przedwczoraj wspolzylismy i sie zastanawiam czy to nie od tego
Ja byłam tydzień po zabiegu i lekarka mówiła, żeby przyjść nawet jak plamie/krwawię. Tak też było i nie było problemu.
 
Kurcze to mnie zaskoczyłaś. Zastanawiam się teraz jaka faktycznie dawkę zamówić czy 75mg czy 150 mg
Ja biorę 150 od lipca. Z uwagi na wcześniejsze poronienia. Ale ja zaczęłam brać po badaniach 75mg po konsultacji z ginem 150.

Ps.Mam problem. Okres spóźnia mi się 6 dni. Zrobiłam chyba z 5 testów ostatni dziś rano i biel vizira, Czuję się jakbym była w czasie owulacji, a nie w okresie około okresowym. Nie plamie, od soboty biorę dupka na wywołanie (nie mogę się dostać do gina) starczy mina 2-3 dni jeszcze. Co jest dziwne jedynie po stosunku a dokładnie w czasie dostaje "okresu" (niedziela, poniedziałek) a potem w ciagu dnia 2-3 plamki na wkładce i brak okresu,
Myślicie że mogło się coś przytkać? Obawiam się że nawet jakby mi się udało dostać do jakiegoś gina to podczas badania znów "zaleje" mnie okres a potem znów nic.
 
@Lu_cy: niestety przy hashimoto nie mogę brać selenu zwłaszcza że nie wiem jaki jest jego poziom. Przed sumpletowaniem selenu trzeba sprawdzić poziom selenu w krwi i jak jest nie dobór to brać a jak jest w normie to nie brać

Hej @mloda1994. :)

Mam na imie Magda i sledze forum od polowy 2018 roku. Nie udzielalam sie, ale czytalam Was i wiele z Was zapadlo mi w pamiec.

Sledzilam Twoja historie i pozwole sobie cos od siebie napisac. :)

Wiec mieszkam w Niemczech i wiem, jakie to trudne zyc w obcym kraju, zwlaszcza, gdy twoj niemiecki nie jest zbyt dobry i masz wrazenie, ze nikt nie traktuje cie powaznie. Ale do rzeczy.

Zaszlam w ciaze po roku i 3 mcach staran, niestety poronilam w 12 tyg. Kazda moja konsulatacja odbyla sie w Niemczech i jestem z tej opieki medycznej generalnie zadowolona.

Chetnie pomoge Ci w Twojej drodze do upragnionej ciazy przez niemiecki system zdrowotny.

Jednak zanim to wszystko, zapytaj siebie: jaki jest moj niemiecki? Jesli boisz sie, ze nie zrozumiesz, sprobuj zalatwic sobie tlumacza (nawet jak nie masz polskich znajomych z dobrym niemieckim to jest pelno grup na facebooku: Polacy w Bayern, Polacy w Hessen, albo w innych Landach - niestety nie pamietam, w ktorym ty mieszkasz, i tam oglaszaja sie Polacy, ktorzy chetnie - oczywiscie za oplata - pojda z toba w roli tlumacza).

Jesli chodzi i Twoje potyczki z ginekologami to niestety ciezko jest w kazdym kraju znalezc dobrego. Ja mojej pani ginekolog szukalam 3 lata :) dzwonilam do niej co pol roku, bo chcialam zostac jej pacjetka (w Niemczech pelne gabinety nie przyjmuja nowych pacjentow, jest to norma, zwlaszcza w Landach z duza iloscia ludnosci, jak np. u mnie). Po ktoryms telefonie w koncu mi sie udalo i opiekuje sie mna juz kilka lat - jest SWIETNA! Czuje sie u niej wspaniale. Dlatego polecam udac sie na szukanie ginekologa (mysle ze po calej akcji z korona), mysle ze po pierwszej wizycie juz wiesz, czy ten ginekolog jest odpowiedni dla ciebie. Ja szukalam ginekologa do prowadzenia ciazy i po prostu rutynowych badan. Polecam takiego znalezc, ktory sie dobrze toba zaopiekuje.

Jesli chodzi o zakres zleconych (lub niezleconych) badan to mozesz je zrobic na wlasna reke. Wiele razy robilam panel hormonalny lub tsh lub krew bez zalecen mojego lekarza (oczywscie niektore odplatnie – koszt PODSTAWOWYCH badan hormonalnych kosztowal mnie 170 €…). Jesli chodzi o krew i tsh to robilam albo u mojej Pani ginekolog, albo u Hausarzt na moja Krankenkasse. Jest prawda, ze nie chca robic za duzo badan, bez argumentacji (DOBREJ!) nie zrobia ich na Twoje zyczenie, bo po prostu nie widza takiej potrzeby. Dlatego wazna jest osoba, ktora Twoja sytuacje moze dobrze po niemiecku przedstawic i uzyskasz badania jakie potrzebujesz (mowie od podstawowych badaniach). Ja nie mialam nigdy z tym problemu, ale zawsze robilam temin do Hausarzt i przedstawialam moja sytuacje – wtedy brali mnie na powaznie.

Jesli chodzi o zakres kompetencji ginekologa to niestety, ale pewnie rozczaruje Cie jak Ci powiem, ze Twoj ginekolog RACZEJ (na 100% nie jestem pewna, jak zrobi kazdy lekarz w Niemczech) nie zrobi Ci tych badan, ani nie da na nie skierowania, bo po prostu NIE WIE, jakich badan potrzebujesz i jakie choroby przebylas badz masz nadal. Ginekolodzy w Niemczech NIE ZAJMUJA SIE DIAGNOSTYKA I LECZENIEM NIEPLODNOSCI. Prowadza ciaze, badaja macice, dbaja o Twoje ginekologiczne zdrowie (i zdrowie Twoich piersi – inaczej niz np. w Polsce!), ale nie lecza nieplodnosci. Jesli starasz sie o dziecko podad rok bez powodzenia, lub lekarz ginekolog wykryje nieprawidlowosci np. w budowie macicy, albo problemy hormonalne, albo endometrioze, albo albo albo to jedyne co robi to WYSTAWIA SKIEROWANIE DO KLINIKI LECZENIA NIEPLODNOSCI (Überweisung zur Kinderwunschklinik).

Teraz przechodzimy do meritum. KINDERWUNSCHKLINIK to kompleksowe placowki ktore specjalizuja sie w leczeniu i diagnostyce nieplodnosci (ROWNIEZ NA KRANKENKASSE!!!!!). Jakie wymogi musisz spelnic, zeby otrzymac leczenie za darmo moge ci wygooglowac i przetlumaczyc (sama nie wiem dokladnie bo ja nie spelniam tych wymogow – nie mam meza, tylko niemeza 😊😊😊), ale rowniez kazda klinika ma taka liste i jesli dostaniesz termin, na pewno ci to wytlumacza!

Wygoogluj klinike w Twojej okolicy, wpisz Kinderwunschklinik i duze miasto w Twojej okolicy i na pewno znajdziesz jakas (chetnie moge pomoc w wyborze dobrej – wiele ma negatywne opinie).

Prawie kazda klinika organizuje Infoabend. Rejestrujesz sie (w mojej mozna online) i idziesz na spotkanie. Sa tez tam inne pary zmagajace sie z nieplodnoscia. Specjalisci z tej kliniki opwiadaja jak lecza nieplodnosc, jakie metody stosuja, co to jest in vitro i inseminacja i jak u nich to wyglada. Mozesz isc na Infoabend sama lub z mezem (ja bylam sama). Opowiadaja tez o kosztach (niestety sa wysokie), ale tez o mozliwosciach pokrycia kosztow przez Krankenkasse 50 lub 100%.

Oczywiscie te kliniki sa ostro nastawione na in vitro, bo to przynosi im najwiecej kasy, ale zeby zostac dopuszczonym do in vitro MUSISZ odbyc (i twoj maz) PELNA DIAGNOSTYKE i/lub leczenie! Sprawdzaja Cie od stop do glow, hormony, immunologie, kariotypy itp itd. Meza rowniez! I dobieraja dopasowana do was odpowiednia metode leczenia.

Niestety nawet mi bylo ciezko zrozumiec ich lekarski slang (mowie bardzo dobrze po niemiecku, po Infoabend tlumaczylam sobie to, czego nie zrozumialam), dlatego tak wazny jest tlumacz! Nie beda traktowac cie powaznie jak sie nie przygotujesz: siebie, twojej historii z DOWODAMI na poronione ciaze i chorobami wplywajacymi na plodnosc…

Nie wiem czy masz dowody na twoje poronienia (po niemiecku, wiec jesli sa po polsku, radzilabym przetlumaczyc, zapytaj w klinice czy potrzebuja tlumacza przysieglego, czasem wystarczy zwykly, a jest o wiele tanszy)! Po 3 poronieniach przysluguje ci diagnostyka na Krankenkasse. Jesli masz np karte ciazy po niemiecku albo kartoteke u niemieckiego lekarza, to powinno wystarczyc. W klinice podpisujesz, ze zgadzasz sie na udostepnienie informacji klinice od lekarza ginekologa.

Warto by bylo zmienic Krankenkasse na taka, ktora wpiera pary z problemem nieplodnosci (w klinice chetnie wam powiedza jakie to sa). Nie wszystkie Krankenkasse placa za leczenie nieplodnosci.

Terminy w Kinderwunschklinik sa odlegle – minimum miesiac… Zalezy jaka klinika. Musicie byc przygotowani na wiele terminow i wiele wyrzeczen, ale czego sie nie robi dla pragnienia posiadania dziecka.

Nie wiem czy wszystko dokladnie napsialam, dam znac jakby mi sie cos przypomnialo.

Chetnie ci odpowiem na Twoje pytania! Jesli chcesz, napisz do mnie. To ciezki i karkolomny proces, zwlaszcza ze jestes w obcym kraju… Niemcy slyna ze swojej biurokracji. Moze cie to przeraza, ale klinika niepodnosci Wami i pokieruje i na pewno uzyskasz odpwiedzi na nurtujace Cie pytania.

Pozdrawiam i zycze powodzenia!

P.S. sorki za brak polskich znakow...
 
Dziewczyny, nie wiem czy to dotyczy całej Polski czy tylko Trojmiasta. Moja znajoma pracuje w invicta i dowiedziałam się, ze robią teraz bezpłatnie kariotypy. Umawiają wizytę video z onkologiem, potem on daje skierowanie na wizytę video z genetykiem, następnie idziesz na badanie krwi. Wszystko za free na NFZ. Ja już się umówiłam z mężem :)
 
reklama
Dziewczyny, nie wiem czy to dotyczy całej Polski czy tylko Trojmiasta. Moja znajoma pracuje w invicta i dowiedziałam się, ze robią teraz bezpłatnie kariotypy. Umawiają wizytę video z onkologiem, potem on daje skierowanie na wizytę video z genetykiem, następnie idziesz na badanie krwi. Wszystko za free na NFZ. Ja już się umówiłam z mężem :)

w Wawie robią na nfz, ale terminy odległe do genetyka. może coś zmienili teraz w związku z koroną...
 
Do góry