reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@młoda1994 ręce mi do Ciebie opadają... Wiem, że liczysz na ciążę. Mi także testy wychodziły tak jak Tobie i ciąża była, więc wiem że to możliwe. Ale do cholery czemu Ty na dupie siedzisz z takimi dolegliwościami. Nie ten szpital, to jedź do innego miasta, nie do miasta to do landu, do lekarza nikt nie broni Ci się przemieszczać nawet w obecnej sytuacji. Jak jest ciąża to trzeba o nią zadbać, jak doszło do obumarcia ciąży to trzeba jak najszybciej pomóc Twojemu organizmowi się oczyścić, a trzecia opcja to może być nowotwór. I nie nie żartuję, u kobiet także i u mężczyzn niektóre nowotwory powodują wydzielanie HCG i może dlatego testy wychodzą Ci nieraz fałszywie pozytywne. Weź się za siebie dziewczyno, masz poważne problemy zdrowotne i jesteś moim zdaniem źle zdiagnozowana. Wykończysz się i nawet nie będziesz wiedziała dlaczego.
 
reklama
@młoda1994 ręce mi do Ciebie opadają... Wiem, że liczysz na ciążę. Mi także testy wychodziły tak jak Tobie i ciąża była, więc wiem że to możliwe. Ale do cholery czemu Ty na dupie siedzisz z takimi dolegliwościami. Nie ten szpital, to jedź do innego miasta, nie do miasta to do landu, do lekarza nikt nie broni Ci się przemieszczać nawet w obecnej sytuacji. Jak jest ciąża to trzeba o nią zadbać, jak doszło do obumarcia ciąży to trzeba jak najszybciej pomóc Twojemu organizmowi się oczyścić, a trzecia opcja to może być nowotwór. I nie nie żartuję, u kobiet także i u mężczyzn niektóre nowotwory powodują wydzielanie HCG i może dlatego testy wychodzą Ci nieraz fałszywie pozytywne. Weź się za siebie dziewczyno, masz poważne problemy zdrowotne i jesteś moim zdaniem źle zdiagnozowana. Wykończysz się i nawet nie będziesz wiedziała dlaczego.
Są różne opcje albo może być ciąża mogą być testy felerne może być nowotwór. Wszystko jest możliwe i nie mówię że nie. W końcu jesteśmy tylko ludźmi. Znalazłam jednego gin do którego będę dzwonić jutro i zapytam się czy mnie przyjmie jeśli tak to żeby mi wysłał na e-maila info ze mam wizytę w razie wu jak policja by do kontroli zatrzymała bo to jest 70km ode mnie. Będę jutro dzwonić z nadzieją że mnie przyjmie. To jest ostatnia deska ratunku.
 
@młoda1994 A przyjmujesz obecnie jakieś leki? Jest bowiem grupa leków, które mogą powodować fałszywie dodatni wynik testu. A to by tłumaczyło np. że kreska wciąż jest ledwo widoczna.
Biorę leki te co zawsze. Ale też słyszałam że test wykryje jak się bierze leki z gonatropinami albo zastrzyki ovitrelle pregnyl ale nic nie biorę leków antydepresyjnych też nie biorę.
 
Na szybko w necie znalazłam:
1. substancje przeciwdepresyjne (diazepam, alprazolam)
2. przeciwpsychotycznne (chlorpromazyna, klo zapina)
3. przeciwkonwulsyjne czyli przeciwpadaczkowe (barbiturany, w tym fenobarnital)
4. przeciwhistaminowe (prometazyna), moczopędne (furosemid).
 
Na szybko w necie znalazłam:
1. substancje przeciwdepresyjne (diazepam, alprazolam)
2. przeciwpsychotycznne (chlorpromazyna, klo zapina)
3. przeciwkonwulsyjne czyli przeciwpadaczkowe (barbiturany, w tym fenobarnital)
4. przeciwhistaminowe (prometazyna), moczopędne (furosemid).
Dziękuję za informację. Ale nie biorę żadnych z tych leków. Owszem epilepsje mam od 2011 roku ale leków nie biorę od 3 lat ponieważ nie mam ataków. Biorę komplex wit z grupy B biorę wit c e kwas foliowy magnez wit d3 i euthyrox (od 2011roku)
A i jeszcze metformine mam IO
 
Jeszcze znalazłam taką ciekawostkę, ale nie wiem na ile to prawda:
Fałszywie dodatni wynik testu ciążowego może być skutkiem zbyt wczesnego wykonania testu ciążowego. Jeżeli zostanie użyty bezpośrednio po owulacji, to pomimo tego, że nie doszło do zapłodnienia, wynik będzie pozytywny z uwagi na obecność w organizmie hormonu przypominającego hCG.
 
Jeszcze znalazłam taką ciekawostkę, ale nie wiem na ile to prawda:
Fałszywie dodatni wynik testu ciążowego może być skutkiem zbyt wczesnego wykonania testu ciążowego. Jeżeli zostanie użyty bezpośrednio po owulacji, to pomimo tego, że nie doszło do zapłodnienia, wynik będzie pozytywny z uwagi na obecność w organizmie hormonu przypominającego hCG.
No co do owu to nie mam pojęcia. Ostatni okres 24.01 więc nie wiem kiedy by mogła być owu jeśli ciąży nie ma i by właśnie pokazał ten hormon przypominający hcg. I powiem szczerze że nigdy nie słyszałam ale z drugiej strony ludzki organizm jest nie przewidywalny więc wszystko jest możliwe. [emoji846]
 
Masz rację. Ale jeśli chodzi o Pl a de to jest wielka różnica. Macie możliwość iść prywatnie również jeśli na NFZ jakiś lekarz ma gdzieś. Tu niestety nie ma takiej możliwości. I tego wam w Pl zazdroszczę.

A Ty masz dalej te plamienia? Czy już ustały?
Plamien odpukać nie ma, czasami tylko brzuch pobolewa.
 
reklama
Mam pytanie odnośnie Acardu.
Ginekolog kazała włączyć Acard 75 przy staraniach. Niestety w tym miesiącu się nie udało i musimy zawiesić starania z powodu zmniejszenia etatu przez tego cholernego wirusa na pewnie conajmniej trzy miesiące jak nie więcej [emoji24][emoji24]

Brać Acard przez te miesiące czy odstawić ? Jeśli odstawić kiedy zacząć znów brać ?
 
Do góry