reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny, które miały bądź mają IO w ciąży lub cukrzycę ciążowa: jak utrzymać zdrową zbilansowana dieta gdy odrzuca od wiekszosci produktów,ktore powinnam jeść??? Pisałam Wam ostatnio o miłościach,w dalszym ciągu są i pomaga trochę bardzo często jedzienie(co 2,3h muszę coś zjeść). Ale też nie zjem wszystkie bo mnie odrzuca od warzyw( tylko pomidor jakoś przechodzi póki co ), od mięsa wszelakiego,no ogolnie moje menu jest bardzo ograniczone i nie będę ukrywać niezbyt zdrowe. Jem głównie ciemny chleb z masłem,serem i pomidorem,jak już ciemnego nie daje rady to białe ale póki co rzadko, słone paluszki, czasem makaron durum ale sam bez dodatków, jakieś jajko czasem ujdzie...wodę jak na samym początku piłam b.duzo tak teraz muszę sie zmuszać, tak to herbata no i mirinda czasem bo pomaga mi trochę na mdłości(przed ciążą w ogóle nie piłam gazowanych napoi)...nie jest to zbyt urozmaicona dieta,a że mam IO i biorę glucophage to zastanawiam się czy tylko ja mam taki problem? Jak sobie radzić?
Myślę, że musisz odczekać ten czas. Nic innego nie zrobisz. Ja mam stwierdzoną cukrzycę ciążową, ale tylko cukry na czczo czasami były lekko podwyższone a po posiłkach wszystkie wyniki ok. Także narazie sobie testuję i po wszystkim mam wyniki dobre. Ja nie mam mdłości także mi łatwiej.
 
reklama
Dziewczyny A miała może któraś z Was problem z płytkami krwi ?? Norma 150-400 Ja z 5 tyg temu mialam 114 A tydzień temu już 82, martwi mnie to co mogę zastac za jakieś 3-5 tyg przy porodzie. W środę wizyta zobacze co powie, ale myślę o tym, moze miala ktora nisko ?

A mi coś swita ze to ma związek z heparyna, że właśnie trzeba kontrolować płytki, Ale nie pamiętam o co to chodzilo
 
Karola, @roki_1991, wy dwie przecież w kwietniu urodzilyscie, dopiero jakoś to do mnie dotarło [emoji85][emoji23] podpowiedzcie mi coś jeśli chodzi o ubranie maluszków co wam się przydało, a co nie... Czy jakaś listę mialyscie do skompletowania wyprawki dla dzieciaczkow? Wczoraj szukałam czegokolwiek, jakiejkolwiek podpowiedzi i sama nie wiem co kupić [emoji23]
Karola miałaś mało ubranek w rozmiarze 56, ale co dla Ciebie znaczy malo? [emoji16] Żebym jakiś punkt odniesienia miała [emoji16]
Dla mnoe takie minimum to 5xbody dlugi rękaw dla mnie niekoniecznie kopertowe, 5x polspiochy, 5x pajace na noc do spania i 2-3 dresiki np na wyjście ze szpitala. Do tego jakieś czapeczki, ewentualnie kombinezon ale z tym to trudno trafic bo zalezy jaka pogoda. Wiesz poten można cos dokupic ale kupowanie takie ba szybko zazwyczaj pochłania duuuuzo hajsu.
 
Dokładnie 38 tc :)


Najlepsze są bodziaki i spiochy/polspiochy przynajmniej dla nas, bo skarpetki to było zło konieczne [emoji14] Na noc zakładałam pajacyka, to też w sumie wygodne było. Jeśli masz body kopertowe czyli takie rozpoznane z przodu to są fajne, wtedy nie trzeba przez głowę ubierać ;) i myślę że po 5-7 sztuk dość ;)
Nie kupuj koszulek bo to jest masakra
Dziękuję [emoji3590]
Czyli nie macie tam mamuś, które spodziewają się już drugiego bądź trzeciego dzieciątka? Wszystkie pierworódki?[emoji2960][emoji28] oczywiście rozumiem, ze trzeba się dobrze czuć na jakiejś grupie ;) u nas na lutowkach dziewczyny są bardzo pomocne i można dużo fajnych rzeczy się dowiedzieć ;) ale masz racje... trzeba dać z siebie sporo, żeby nadążyć [emoji28][emoji51][emoji85]
Mamy, ale chodzi mi konkretnie o doświadczenie z tą konkretną pora roku [emoji16] totalnie nie wiem na co się szykować a boję się że coś mnie zaskoczy i będzie panika.
Dla mnoe takie minimum to 5xbody dlugi rękaw dla mnie niekoniecznie kopertowe, 5x polspiochy, 5x pajace na noc do spania i 2-3 dresiki np na wyjście ze szpitala. Do tego jakieś czapeczki, ewentualnie kombinezon ale z tym to trudno trafic bo zalezy jaka pogoda. Wiesz poten można cos dokupic ale kupowanie takie ba szybko zazwyczaj pochłania duuuuzo hajsu.
Dziękuję [emoji3590]
Problem właśnie jest z tą pogoda... Mąż mój się śmieje że skoro w połowie grudnia było 10-15 stopni na plusie to nas zasypie jak trzeba będzie na porodowke jechać.... [emoji23]
 
@nnat. Ja rodziłam 21.03.2011 i jak 2 dni później wychodziłam ze szpitala, to padał drobny śnieg. A potem przez miesiąc była dość wietrzna pogoda. Ja bym kupiła jakiś polarowy kombinezon, w razie czego i tak dodatkowo przykryjesz kocykiem/kolderka. A w domu masz pewnie ciepło. Ja bym przygotowała ok 8-9 kompletów, tak by pranie robić co 2/3 dni.
 
Dziękuję [emoji3590]Mamy, ale chodzi mi konkretnie o doświadczenie z tą konkretną pora roku [emoji16] totalnie nie wiem na co się szykować a boję się że coś mnie zaskoczy i będzie panika.Dziękuję [emoji3590]
Problem właśnie jest z tą pogoda... Mąż mój się śmieje że skoro w połowie grudnia było 10-15 stopni na plusie to nas zasypie jak trzeba będzie na porodowke jechać.... [emoji23]
Wiki się urodziła 20.04, pierwszy spacer był po ponad 2tyg bo było po 7-8 stopni plus wiatr i deszcz.... I pierwszy miesiąc była taka masakryczna pogoda. Cieszyłam się wtedy że dostałam gruby kombinezon dla Wiki, to na szybko to spałam, bo wcześniej stwierdziłam że i tak to nie ubierze

IMG_20190523_153105.jpg

Jak eskimos na zimę....
 
reklama
Witam
Trochę mnie nie było u was ciężko nadrobić wszystko
Ja aktualnie 9+3 i czekam na wizytę w czwartek która potwierdzi lub zaprzeczy diagnozie i może zobaczę w końcu serduszko bo według lekarza jest o 2 tyg za mała i jego sprzęt nie widzi serca oby to była wina sprzętu [emoji17]
 
Do góry