reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny, a tak mi teraz przyszło do głowy - czy któraś z Was miała histeroskopię i wie ile potem trzeba odczekać ze staraniami?
 
reklama
Z tymi forami mamusiowymi to ja na początku się udzielalam, ale tak jak piszesz, tyle osob... To jest często nie do przerobienia.
Trzymam kciuki za wizytę, to już lada dzień... :)
Ja czekam chwilkę dłużej, bo do 18 listopada :)



Cudownosci! [emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji3590]
Duże już Robaczki, Staś jaki śmieszek [emoji3590]



Kochana, może jakieś podstawowe badania, TSH, morfologia, mocz, glukoza?

A dostaniesz umowę o pracę, czy nadal zlecenie?



No i słusznie, daj znać jak wyniki i co lekarz powie :*
@Dzoana88 miło, że ktoś pamięta ten mój nieszczęsny czas ;p i to tak szczegółowo! ;* A co U Ciebie?

@Jivka dziękuję;* co U Ciebie?

@Takaja123 dobrze się zastanów nad synami heh ;p u mnie sprawdza się to co mówią czyli, że syn bardziej wymagający;p ale może u innych jest inaczej
A co do pracy, to kolejna będzie umowa o pracę ?


@nnat. No maly śmieszek zreszta Amelka też , ale Staś cieszy się "całym sobą " ale tak samo też płacze więc jak niektórzy widzą go w złym humorze jak płacze to są przerażeni.. taki typ [emoji14]
 
Skarbnico moja wiedzy, czy ten test owulacyjny jest już pozytywny? Jeśli tak to kiedy powinna wystąpić owulka? Z objawów tzn. ból podbrzusza i nastrój wydaje mi się, że to już ten czas. Dzień cyklu też by się zgadzał. No ale ten test to ja nie wiem czy jest pozytywny czy nie.
 

Załączniki

  • 2019-11-05 13.29.55.jpg
    2019-11-05 13.29.55.jpg
    368 KB · Wyświetleń: 69
Skarbnico moja wiedzy, czy ten test owulacyjny jest już pozytywny? Jeśli tak to kiedy powinna wystąpić owulka? Z objawów tzn. ból podbrzusza i nastrój wydaje mi się, że to już ten czas. Dzień cyklu też by się zgadzał. No ale ten test to ja nie wiem czy jest pozytywny czy nie.
Wiesz co ja widzę różnice między kreskami i ja na wszelki wypadek zrobiłabym jeszcze jutro test sprawdzić czy kreska będzie mocniejsza od dzisiejszej.

A co do owu to przeważnie od testu owu pozytywnego występuje między 24-48h po pozytywnym teście. Można zacząć już przytulanki od dzisiaj. Życzę owocnych starań. [emoji3590]
 
@Takaja123 Jeśli jesteś zgłoszona do dobrowolnego chorobowego, a umowa o pracę będzie kontynuacją pracy, to możesz iść na zwolnienie od 1 dnia pracy (bo okres podlegania pod chorobowe będzie dłuższy niż 30 dni).
Zresztą - okres wyczekiwania nie dotyczy kobiet w ciąży, więc jeśli zwolnienie będzie z kodem B, to na zwolnienie można iść od pierwszego dnia podlegania chorobowemu.
 
Wiesz co ja widzę różnice między kreskami i ja na wszelki wypadek zrobiłabym jeszcze jutro test sprawdzić czy kreska będzie mocniejsza od dzisiejszej.

A co do owu to przeważnie od testu owu pozytywnego występuje między 24-48h po pozytywnym teście. Można zacząć już przytulanki od dzisiaj. Życzę owocnych starań. [emoji3590]
Też widzę tą różnicę.
@młoda1994 niestety nie ma żadnych starań. Dla własnego spokoju ducha chcę sprawdzić czy owu jest czy nie ma. Chociaż wiadomo, testy to żaden pewnik. Tylko monitoring mógłby coś wnieść.
 
@nnat. Raczej o pracę, pierwsza też mogła być o pracę ale nie chciałam. Teraz zastanawiam się co zrobić bo też nie chce podpisać umowy i iść zaraz na zwolnienie. Choć nie ukrywam, że waham się z podpisaniem umowy ze względu na odległość i dojazdy.

Powiem Ci tak... Zawsze warto mieć jakies zaplecze. Jeśli umowa o pracę, to super.
Ja, będąc na Twoim miejscu, chyba bym brała umowę bo ja z moimi czarnymi scenariusza i zastanawialabym się ile mi zejdzie że staraniami, a co jeśli od razu nie zaskoczy...... Ale to ja, typowa pierdoła :D

A nie ma szans na pracę bliżej domu?? Albo dogadać się z nimi na pracę zdalna? Nie wiem jaki mas z charakter pracy, więc strzelam :)

@Dzoana88 miło, że ktoś pamięta ten mój nieszczęsny czas ;p i to tak szczegółowo! ;* A co U Ciebie?

@Jivka dziękuję;* co U Ciebie?

@Takaja123 dobrze się zastanów nad synami heh ;p u mnie sprawdza się to co mówią czyli, że syn bardziej wymagający;p ale może u innych jest inaczej
A co do pracy, to kolejna będzie umowa o pracę ?


@nnat. No maly śmieszek zreszta Amelka też , ale Staś cieszy się "całym sobą " ale tak samo też płacze więc jak niektórzy widzą go w złym humorze jak płacze to są przerażeni.. taki typ [emoji14]

Hahaha, czyli ze Stasia typowy mężczyzna :D


Skarbnico moja wiedzy, czy ten test owulacyjny jest już pozytywny? Jeśli tak to kiedy powinna wystąpić owulka? Z objawów tzn. ból podbrzusza i nastrój wydaje mi się, że to już ten czas. Dzień cyklu też by się zgadzał. No ale ten test to ja nie wiem czy jest pozytywny czy nie.

Sprawdzilabym jeszcze na wieczór czy będzie kreska ciemniec czy jaśnieć, jeśli masz jeszcze testy ;) ale można założyć że pozytyw i w przeciągu 24-36 h będzie owulacja :)
 
Też widzę tą różnicę.
@młoda1994 niestety nie ma żadnych starań. Dla własnego spokoju ducha chcę sprawdzić czy owu jest czy nie ma. Chociaż wiadomo, testy to żaden pewnik. Tylko monitoring mógłby coś wnieść.
Rozumiem. Czyli ty tak samo jak ja. Nie ma żadnych starań ale mimo wszystko sprawdzamy czy owu jest czy organizm pracuje prawidłowo.
 
reklama
@Oczekujaca123 jeju jeju sama słodycz ❤❤❤ duże dzieciaczki już. :)
Eh czyli faceci od urodzenia maja takie nastawienie, chciałam samych synów ale chyba zmienię zdanie haha, jeden mi wystarczy :D


@Aneczka85_01 ja czekałam ok 2 tyg na zespół antyfosfolipidowy. Tak miałam podane natomiast wyniki były w ciągu 7 lub 10 dni już nie pamiętam dokładnie.


@gigi_ cieszę się, że tak leci Ci ten czas i podchodzisz na spokojnie do tego. Trzymam kciuki za najbliższą wizytę.


Dziewczyny podpowiedzcie mi czy powinnam przed staraniami powtórzyć jakieś badania? Ostatnie badania robiłam w marcu i wszystko było ok. Przyjmuje już witaminy i Acard, mąż też zacząl suplementacja.

Jeszcze mam dylemat czy przedłużać umowę, którą kończy mi się 15 grudnia. Jak jest z ewentualnym zwolnieniem ile muszę mieć przepracowane? Teraz jestem na umowie zlecenie.
30 dni musisz pracować. Jeśli dostaniesz na minimum 3 msc to zostanie przedłużona do dnia porodu jest ma się skończyć przed.
 
Do góry