reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@roki_1991 akurat sama się do niego nie wybrałam. Miałam wizytę umówiona. Czekałam 3 miesiące. Potem mu przestałem że względu na urlop i jakoś tak nie poszłam.
Moja szwagierka się u niego męczyła długi czas wykonał jej wszystkie badania (zlecil). chwaliła go i nadal chwali. Podobno robi też świetne dokumentację medyczne. Prowadzi to bardzo dokładnie. ;) także jak teraz nie da rady u nas z mężem to też się wybiorę.
 
reklama
@roki_1991 akurat sama się do niego nie wybrałam. Miałam wizytę umówiona. Czekałam 3 miesiące. Potem mu przestałem że względu na urlop i jakoś tak nie poszłam.
Moja szwagierka się u niego męczyła długi czas wykonał jej wszystkie badania (zlecil). chwaliła go i nadal chwali. Podobno robi też świetne dokumentację medyczne. Prowadzi to bardzo dokładnie. ;) także jak teraz nie da rady u nas z mężem to też się wybiorę.

Polecam bardzo. Faktycznie, dokumentację prowadzi bardzo dokładnie. Pierwsza wizyta trwa 3h, pyta o wszystko, zapisuje wszystko i nie ma dla nieko głupich pytań. Ma wiedzę, w razie czego potrafi się przyznać że nie jest w stanie pomóc i kieruje do innych lekarzy. Mi wspominał o szczepieniach u sachy w Krk więc widać że coś tam więcej wie ;)
No i badanie faktycznie porządne bez ściemy, a koszt mniejszy niż u mojej gin :p
 
Czytałam kiedyś posta, chyba na BB, ale nie wiem, w którym wątku i był to raczej bardzo stary post, w którym ktoś pisał, że dostał skierowanie na NFZ. Ale prawie na pewno to było od genetyka i wydaje mi się, że po przebytej chorobie zakrzepowej (a nie same poronienia), możliwe, że też bez MTHFR, tylko bardziej V Leiden, mutacja protrombiny. Ja do hematologa poszłam już z tymi wynikami, które zrobiłam w TestDNA. A czemu Ty idziesz do hematologa?
Dostałam skierowanie więc idę. Szczerze mówiąc na skierowaniu mam że z powodu 2 poronień. I podejrzenia żylaków miednicy mniejszej. Ja już się pogubilam do kogo po co idę. A ile się czeka na wynik z test dna?
 
Polecam bardzo. Faktycznie, dokumentację prowadzi bardzo dokładnie. Pierwsza wizyta trwa 3h, pyta o wszystko, zapisuje wszystko i nie ma dla nieko głupich pytań. Ma wiedzę, w razie czego potrafi się przyznać że nie jest w stanie pomóc i kieruje do innych lekarzy. Mi wspominał o szczepieniach u sachy w Krk więc widać że coś tam więcej wie ;)
No i badanie faktycznie porządne bez ściemy, a koszt mniejszy niż u mojej gin :p
3h? Po godzinie miałabym dość. :)
 
Dostałam skierowanie więc idę. Szczerze mówiąc na skierowaniu mam że z powodu 2 poronień. I podejrzenia żylaków miednicy mniejszej. Ja już się pogubilam do kogo po co idę. A ile się czeka na wynik z test dna?
Z tego co pamiętam to 14dni roboczych.

3h? Po godzinie miałabym dość. :)
Uwierz mi że nie ;) jest dokładny wywiad, badanie mega porządne i jakoś to leci :)
 
Ja dostałam skierowanie na badania po dwóch nieudanych ciążach i mam tez pai 1 pozytywny ale hetero i podobno on nie miał wpływu na ciąże . Genetyczna uważa ze mthfr jest zbędne ale zrobię sobie sama . Wczoraj miałam wizytę już i w poniedziałek robimy z mężem kariotypy .
 
Dziewczyny a czy ta trombofile da się zrobić na nfz np od hematolog czy raczej nie ma szans? Mam wizyte za 3 tyg i nie wiem czy zrobić by był wynik na wizytę czy jest szansa że ona mi przepisze?

Poproś gin zeby dała skierowanie . Ja w zeszłym roku robiłam ale żałuje ze nie zamówiłam sobie do domu pakietu bo koszt chyba 330 i w tym tez mthfr. A na NFZ nie dają na mthfr i samo to badanie kosztuje ok 400. Zostało tylko to do zrobienia i niewiem w którym labo robią wiec muszę zamówić chyba do domu
 
Poproś gin zeby dała skierowanie . Ja w zeszłym roku robiłam ale żałuje ze nie zamówiłam sobie do domu pakietu bo koszt chyba 330 i w tym tez mthfr. A na NFZ nie dają na mthfr i samo to badanie kosztuje ok 400. Zostało tylko to do zrobienia i niewiem w którym labo robią wiec muszę zamówić chyba do domu
Na stronie internetowej są adresy placówek, które wykonują badanie. Zamawiając do domu, wychodzi troszkę taniej.
 
Ja dostałam skierowanie na badania po dwóch nieudanych ciążach i mam tez pai 1 pozytywny ale hetero i podobno on nie miał wpływu na ciąże . Genetyczna uważa ze mthfr jest zbędne ale zrobię sobie sama . Wczoraj miałam wizytę już i w poniedziałek robimy z mężem kariotypy .
Hej. Też mam tylko PAI-1 hetero. Miałam.ciaze na acardzie. Ginekolg mi prowadziła od genetyke usłyszałam że to właśnie nic ;)
 
reklama
Na stronie internetowej są adresy placówek, które wykonują badanie. Zamawiając do domu, wychodzi troszkę taniej.

Mi pokazuje w Opolu w sumie jeden punkt a dzwoniłam do labo gdzie robię badania różne to mówiła ze robią termolabilny wariant mthfr i wogole nie wiem co to znaczy , koszt 250 zł i mogę zrobić w poniedziałek bo wysyłają gdzieś .
 
Do góry