reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Dziewczyny powiedzcie mi która na NFZ robiła kariotypy ? Ja dostałam skierowanie i genetyczka napisała ze mąż tez potrzebuje skierowanie bo inaczej za jego trzeba będzie zapłacić . Jak długo czeka się na badanie na NFZ ? Kurka ciagle coś
Hej. Miałam ta sama sytuację. Rodzinny wpisał skierowanie. Do genetyka umówiliśmy się i zadzwonili za kilka dni i w sumie wyszło na to , że w ciągu 3 tygodni będziemy mieć badanie:)
 
Witajcie, nie wiem czy mnie pamiętacie, jakiś czas temu pisałam o swoim poronieniu w 12tc. Tak jak radziłyście zrobiłam badania w kierunku trombofilii. Dziś otrzymałam wyniki i nie mam pojęcia co dalej.. Te wszystkie nieprawidłowości wyglądają przerażająco. Czy któraś z Was ma podobne wyniki? Co dalej? Jak wygląda leczenie w kolejnej ciąży?
20190802_145121.jpeg
 
Witajcie, nie wiem czy mnie pamiętacie, jakiś czas temu pisałam o swoim poronieniu w 12tc. Tak jak radziłyście zrobiłam badania w kierunku trombofilii. Dziś otrzymałam wyniki i nie mam pojęcia co dalej.. Te wszystkie nieprawidłowości wyglądają przerażająco. Czy któraś z Was ma podobne wyniki? Co dalej? Jak wygląda leczenie w kolejnej ciąży?Zobacz załącznik 1005456
Może podobnych nie mam ale już trochę o tym wiem. Napewno witaminy w formie metylowanej, zbadaj poziom + homocysteine. Ciąża na heparynie i jeśli lekarz zadecyduje to acard. Dobrze by było żebyś poszła do genetyka i hematologa żeby ustalić dawki heparyny i mieć refundacje.
 
@roki_1991 czy chodzisz do Kuźnika ? Wydaje mi się że na terenie Śląska jest najbardziej znany ;)
Dokładnie :) koleżanka mi go poleciła, trafiła jak sama nie mogła zajść w ciążę. Lekarz na prawdę z powołania, z mega wiedzą i super podejściem. Będę go polecać zawsze ;) bo mimo iż trafiłam do niego już z ogromną wiedzą, to on miał pojęcie jak mnie leczyć, co zbadać itp :)

Witajcie, nie wiem czy mnie pamiętacie, jakiś czas temu pisałam o swoim poronieniu w 12tc. Tak jak radziłyście zrobiłam badania w kierunku trombofilii. Dziś otrzymałam wyniki i nie mam pojęcia co dalej.. Te wszystkie nieprawidłowości wyglądają przerażająco. Czy któraś z Was ma podobne wyniki? Co dalej? Jak wygląda leczenie w kolejnej ciąży?Zobacz załącznik 1005456

Dokładnie tak jak napisała @Lu_cy witaminy w formie metylowanej a w ciąży heparyna koniecznie. Warto się udać do genetyka żeby mieć dla gina podkładkę na tą heparyne w ciąży. Chyba że twój gin chce ci dać heparyne mimo wszystko :)
 
Dziewczyny a czy ta trombofile da się zrobić na nfz np od hematolog czy raczej nie ma szans? Mam wizyte za 3 tyg i nie wiem czy zrobić by był wynik na wizytę czy jest szansa że ona mi przepisze?
 
Dziewczyny a czy ta trombofile da się zrobić na nfz np od hematolog czy raczej nie ma szans? Mam wizyte za 3 tyg i nie wiem czy zrobić by był wynik na wizytę czy jest szansa że ona mi przepisze?
Czytałam kiedyś posta, chyba na BB, ale nie wiem, w którym wątku i był to raczej bardzo stary post, w którym ktoś pisał, że dostał skierowanie na NFZ. Ale prawie na pewno to było od genetyka i wydaje mi się, że po przebytej chorobie zakrzepowej (a nie same poronienia), możliwe, że też bez MTHFR, tylko bardziej V Leiden, mutacja protrombiny. Ja do hematologa poszłam już z tymi wynikami, które zrobiłam w TestDNA. A czemu Ty idziesz do hematologa?
 
reklama
Dziewczyny a czy ta trombofile da się zrobić na nfz np od hematolog czy raczej nie ma szans? Mam wizyte za 3 tyg i nie wiem czy zrobić by był wynik na wizytę czy jest szansa że ona mi przepisze?
Po 2 lub 3 poronieniach można dostać od genetyka skierowanie z tego co wiem. Dlatego większość z nas robiła przez testdna
 
Do góry