reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Tyle ci lekarz kazał brać? Ja biorę 3x2 tez 50 to całkiem sporo w porównaniu do ciebie ..
Dziewczyny! Jest 22 a u mnie obecnie 25 stopni i zero wiatru. Masakra jakaś, nie da się oddychać :( :no:
U nas to samo ,jak iść spać skoro nie umiem zasnąć przy takiej temperaturze ,a dzięki mojemu kota nie zostawię okna otwartego ,bo boję się że go podkusi i pójdzie w las ;)a nie dorobiłam się jeszcze moskitier
 
U nas to samo ,jak iść spać skoro nie umiem zasnąć przy takiej temperaturze ,a dzięki mojemu kota nie zostawię okna otwartego ,bo boję się że go podkusi i pójdzie w las ;)a nie dorobiłam się jeszcze moskitier
Oj to współczuje :hmm: Ja mam okna pootwierane w każdym pomieszaniu .. a w sypialni na oścież, ale cóż z tego jak i tak było tak duszno. W każdym razie jakoś udało mi się zasnąć a w nocy obudziłam się bo mi było zimno:p tez musimy w końcu te siatki zamówić

Dziewczynki miłego dnia wam życzę☺️ U mnie będzie mega ciężki weekend, bo nie dość ze teściowa przyjeżdża dziś, to my idziemy z mężem na noc do siostry pilnować dzieci, bo oni się dziś bawią na weselu :rolleyes2: chrześniak ma 7 miesięcy i pierwszy raz zostanę z tak małym dzieckiem na cała noc i pół dnia:o mam stresa i pewnie pospane w nocy. W dodatku jak to przystało na jej dzieci, są od niej uzależnione. O ile starsza prześpi pięknie cała noc, to młody budzi się na cyca w nocy:oops: I pewnie zmierzę się z jego szokiem jak rano po wybudzeniu nie zobaczy mamusi :errr:
Możecie trzymać kciuki żebym dała radę;):p
 
@Paraply witaj. Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty. Zostań tu z nami na pewno dostaniesz wiele wiedzy i wsparcia od dziewczyn. To Twoja pierwsza ciąża? W którym tygodniu poronilas? Badania to indywidualna sprawa inne robią inne nie. Ja jestem po jednym poronieniu i zrobiłam badania dla swojego spokoju i żeby mieć zabezpieczenie w postaci leków przy następnej ciąży. Wszystkie badania robiłam prywatnie tu mi dużo dziewczyny podpowiedzialy jakie badania warto zrobić. Badania, które zrobiłam to:
Wskaźniki krzepnięcia krwi czyli czas potrombinowy PT czas PT wskaźnik PT INR czas kaolinowo-kefalinowy APTT
Antykoagulant toczniowy LA
Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej ATPO
Zespół antyfosfolipidowy czyli przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM
beta 2-glikoproteinie IgG i IgM
TSH
Toksoplazmoze
Cytomegalie
Listerioze
Trombofilia wrodzona- mutacje genetyczne


@mohaaa brałam cały czas zestaw witamin. Czytałam o wynikach Twojego męża ale nie martw się tak jak dziewczyny piszą kilka przytulnek i po 3dniach powtórzcie badania. Trzymam za Was kciuki :) a suplementacja dla męża nie zaszkodzi :)
 
Czytałam że często przyczyną poronienia jest niski poziom progesteronu i żelaza więc może warto sprawdzić?
Przykro mi :( ja tez niedawno poroniłam - 2 tyg temu. Czy jeszcze krwawisz? Możliwe, ze pierwsza miesiączka po poronieniu będzie mocniejsza niż zwykle. U mnie zostało trochę endometrium, ale nie chciałam łyżeczkowania. Beta hcg może spadać nawet do 1 miesiączki - ja tak miałam przy pierwszym poronieniu. Jak się podnieść po takiej stracie - tego chyba nikt Ci nie powie. Postaraj się zająć czyms czas i jak to mówi mama ginekolog - sprawić zeby ta strata Ciebie tylko umocniła i uświadomiła Tobie jak bardzo jesteś silna i ile jesteś w stanie znieść
Mohaaa w którym tygodniu ciąży poronilas? Nie krwawie już, tylko jeszcze delikatnie plamię a Ty?
Teraz pewnie miesiączka się przesunie...a jak z kolejnymi próbami? Są różne opinie. Niektórzy mówią że powinno się co najmniej 3 miesiące zrobić przerwy a inni, że nie ma przeciwwskazań żeby starać się szybciej bo jest większa szansa w ciągu tych 3 miesięcy niż po.
 
@Paraply jeśli poronienie jest samoistne i wszystko samo się oczyści to mozesz starać się po pierwszej @. Ale wiadomo wcześniej najlepiej pójść na kontrolę do gina.
 
reklama
Dziękuję Wam za wsparcie dziewczyny. To była moja pierwsza ciąża i jest mi źle z tym, głównie przed mężem wstyd i głupio. Czuję się winna :( ale nie będę Wam tu marudzić. Lekarz mówił, że była to wczesna ciąża. Prawdopodobnie 5 tydzień.
Takaja123 ile prób miałaś? Sporo tych badań. Lekarz stwierdził, że żadne nie są na razie potrzebne ale chyba wolę dla świętego spokoju zrobić.
 
Do góry