reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny otrzymałam dziś wynik badania genetycznego płodu po poronieniu. Wynik wskazuje na monosomie chromosomu x czyli zespół Turnera. Jutro mam rozmowę z genetykiem. Żałuję że za pierwszym razem nie zrobiłam takich badań... myślicie że wtedy też mogła być taka wada?
Moja córeczka też miała zespół turnera... ta wada występuje tylko u dziewczynek
 
reklama
@Paolina111 może to dziwne ale od początku przeczuwałam że jestem w ciąży... Ale niestety oprócz senności nie miałam żadnych objawów, też zaczełam plamić na usg okazało się że pojawiły się małe torbielki które w niczym nie przeszkadzały... Profilaktycznie dostałam duphaston 2x1 ale jak widać niestety sie nie udało... Teraz znów zaczełam brać Ovarin oraz mocniejszą dawkę metformaxu.. Niby możemy się już starać za pozwoleniem lekarza bo 1@ już była ale ja tak bardzo się boję...
Życzę Tobie spokojnych 9 miesięcy w dwupaku:tak:
 
Masz na myśli wykresu z temp na kartce? Jeśli to masz na myśli to nie robiłam bo przyznam szczerze że to dla mnie czarna magia. Ale od kolejnego cyklu będę mierzylam temp robiła testy owu i we wtorek idę do gin po clo i po prosić to o monitoring owu w następnym cyklu. I również chce zbadać szczegółowo badanie nasienia mojego m.
Nie na kartce. Teraz jest dużo apek do tego
Ja zapisywałam tu
i czasem po wykresie widać ze idzie coś nie tak a tempkę mierzylam podjezykowo coby nie komplikować sprawy :) tylko w miare o stałej porze po obudzeniu. Zobaczysz że to fajna sprawa. Gdybyś bardzo chciała zobaczyć mój ciążowy to trzeba się cofnac aż do 10.2015 ;)
 
Nie na kartce. Teraz jest dużo apek do tego
Ja zapisywałam tu
i czasem po wykresie widać ze idzie coś nie tak a tempkę mierzylam podjezykowo coby nie komplikować sprawy :) tylko w miare o stałej porze po obudzeniu. Zobaczysz że to fajna sprawa. Gdybyś bardzo chciała zobaczyć mój ciążowy to trzeba się cofnac aż do 10.2015 ;)
A podjezykowo to jest jakoś skomplikowane bo trzeba mocno trzymać językiem termometr prawda? Nigdy nie mierzylam temp żeby sprawdzać czy zbliża się owu czy owu się odbyła i czy ile dni przed @ spada temp. Jestem z tego ciemna i nie mam pojęcia nawet jak odczytać taki wykres nawet w apce.
 
A to trzeba wejść na ta stronę założyć konto i dziennie wpisać temp. Przepraszam ale naprawdę się nie znam na mierzeniu temp i wprowadzaniu danych ani odczytywanie wykresu.
 
A podjezykowo to jest jakoś skomplikowane bo trzeba mocno trzymać językiem termometr prawda? Nigdy nie mierzylam temp żeby sprawdzać czy zbliża się owu czy owu się odbyła i czy ile dni przed @ spada temp. Jestem z tego ciemna i nie mam pojęcia nawet jak odczytać taki wykres nawet w apce.
Kochana jeśli bardzo chcesz to się cofnij na mnie. Przed samą owu temp. lekko spada a potem mocno rośnie od owu. Po 3 mcach zalapiesz ;) a trzymać nie trzeba specjalnie. Dla mnie lepiej niż dowcipnie bo to jakoś nie teges :)
 
Założyłam już to konto na tej apce. Ale i tak poczekam do kolejnego cyklu. Bo teraz temp mi nic nie pokaże. Ale napewno zacznę. To może również spróbuję w czerwcu mierzyć temp pod językowo. To jest bardziej takie komfortowe niż dowcipnie.
 
Powiem wam dziewczyny, że mi bardzo pomogła aplikacja Lilly Period... Zaznacza sie tam początek i koniec miesiączki a apka sama mniej więcej wylicza kiedy są dni płodne oraz owulacja
 
reklama
Powiem wam dziewczyny, że mi bardzo pomogła aplikacja Lilly Period... Zaznacza sie tam początek i koniec miesiączki a apka sama mniej więcej wylicza kiedy są dni płodne oraz owulacja
Ale przy okresach nieregularnych żadna apka nie będzie wiarygodna. Dlatego chce spróbować z mierzenie temp oraz testami owu. Bo ja z każdym miesiącem mam w innym dc okres A zwłaszcza od 5 miesięcy. Nawet teraz nie wiem kiedy będę miała @ A dzisiaj dopiero 22dc 14dc miałam plamienia brązowe i śluz różowy A 2 i 3 dc straszny ból jajników A zwłaszcza prawego w pozycji leżącej. I tak naprawdę nie wiem czy 14dc to były plamienia owulacyjne czy implatacyjne czy u mnie nie oznaczają kompletnie nic.
 
Do góry