reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Gin Endo neurolog tutaj w DE wie. Jak rozmawiałam tutaj to powiedzieli że o porodzie zadecyduje okulista i endokrynolog i jeśli nadal nie będę miała ataków i wogule I będę miała pozwolenie na SN to nie będzie mi bronił. Ataki miałam na tle nerwowym i zmęczenia. Dlatego aby nie powróciły ataki nie chodzę na basen ani na siłownię nie jeżdżę na rowerze rolkach. Tak minęły te ataki na szczęście i bóle głowy też. Hormony w porządku teraz udaje mi się spadać z wagi. Jeszcze wizyta mnie czeka u dietetyka no i we wtorek jadę do swojego gin pogadać z nim na temat tego że podejrzewam brak owu u mnie lub niedroznosc jajowodow i prosić to o monitoring w czerwcu clo i dupfaston. I jeszcze w czerwcu mam zamiar robić testy owu mierzyć temp zacznę brać agnus castus i mój m zazywa fertil man witaminy typowo na poprawę nasienia ale nasienie też chcemy zbadać tylko muszę się dostać do lekarza aby przepisał skierowanie. Bo tu za to się nie płaci tylko na kasę chorych robią te badania w DE.
No to w kwestii finansowej badań w DE masz super. Jak znasz powód to dobrze bo wiesz jak sobie z nim radzić
 
reklama
No to w kwestii finansowej badań w DE masz super. Jak znasz powód to dobrze bo wiesz jak sobie z nim radzić
Tak tylko kwestia tego czy gin zgodzi się zrobić mi monitoring owu w czerwcu przepisze mi dupfaston clo i czy przepisze skierowanie na badanie nasienia. Tu nawet clo jest darmowe A jak już coś płatne to przeważnie się płaci tylko 5euro
 
Tak tylko kwestia tego czy gin zgodzi się zrobić mi monitoring owu w czerwcu przepisze mi dupfaston clo i czy przepisze skierowanie na badanie nasienia. Tu nawet clo jest darmowe A jak już coś płatne to przeważnie się płaci tylko 5euro
Szkoda ze u nas tak nie ma :/
 
Szkoda ze u nas tak nie ma :/
Dla każdej kobiety która poronila już lub ma problem z zajściem w ciążę powinna mieć badania na NFZ A leki darmowe lub naprawdę bardzo tanie. Ale to jest marzenie że tak by zrobili w Polsce. Dla mnie to jest strasznie nie sprawiedliwie. Jak ja czytam ile wydalyscie kasy na badania leki witaminy to aż się przykro robi ze kobieta która marzy o macierzyństwie musi najpierw sporo kasy wydać A później jak już się uda to też na wyprawkę kasa jest potrzebna i to nie mała.
 
Czy może ktoś się orientuje :D jeśli 12.05 byłam 5+5 i ciąża była młodsza o 6 dni i był na usg tylko pęcherzyk 7 mm, to jak może sprawa wyglądać po 9 dniach? To będzie 7+0. O ile rośnie pęcherzyk w ciągu 9 dni? I czy powinien już być zarodek, czy nadal może być sam pęcherzyk?
 
@mohaaa Pamiętaj, że na tym etapie bardzo ciężko jest dokładnie zmierzyć. Wystarczy, że lekarz tylko kawałeczek obok postawi znacznik pomiarowy, a pomiary wychodzą bardzo różnie. U mnie w 6tc też lekarz powiedział, że ciąża wygląda na młodszą - do tego brak serduszka w 7tc, a na wizycie na przełomie 7/8tc pomiary wyszły idealnie z wiekiem z OM i serduszko pięknie biło. Także po tych 9 dniach wszystko ze wszystkim może się zgadzać.
 
@mohaaa Pamiętaj, że na tym etapie bardzo ciężko jest dokładnie zmierzyć. Wystarczy, że lekarz tylko kawałeczek obok postawi znacznik pomiarowy, a pomiary wychodzą bardzo różnie. U mnie w 6tc też lekarz powiedział, że ciąża wygląda na młodszą - do tego brak serduszka w 7tc, a na wizycie na przełomie 7/8tc pomiary wyszły idealnie z wiekiem z OM i serduszko pięknie biło. Także po tych 9 dniach wszystko ze wszystkim może się zgadzać.
Rozumiem :) po prostu po pustym jaju strasznie się boje, ze znów będzie tylko sam pęcherzyk na usg i znów się zacznie oczekiwanie na kolejna wizytę, czyli codzienny stres
 
reklama
Do góry