reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Destino mamy dobry szpital z neonatologia, to jeden z 3 na calym wschodzie anglii. Na naszym NICU sa nawet dzieciaki z waga ponizej 500g. Tak ze tym sie nie martwie. Problem w tym ze tutaj mnie nie wezma do szpitala dopuki nie zacznie sie cos dziac typu zle przeplywy itp. Narazie wszystko jest dla nich ok wiec mam sie sama kontrolowac z domu co do ruchow dziecka, do tego 2 ktg w tygodniu i dalej doppler na zmiane z usg z waga dziecka co 2 tyg. W przyszlym tyg wiec powinnam miec sprawdzanie przeplywow a za 2 tyg w 36+0 znow wazenie dziecka, chyba ze w miedzy czasie cos wyjdzie nie tak na ktg lub z przeplywami. Teraz to jest doslownie siedzenie jak na szpilkach.
A heparyne mam, robie sobie zastrzyki od 4tc.
 
reklama
@cukier.waniliowy na oddziale u Helenki bylo duzo hipotrofikow. Przewaznie szybko nadrabiaja wage i wracaja do domku. Wiem, ze jako mama martwisz sie, ale jestescie juz bezpieczni. Powiedz masz moze heparyne? Jedz duzo nabialu, to moze jeszcze nadgoni wage do rozwiazania. I badz czujna. Moim zdaniem dobrze by bylo pogadac z lekarzem prowadzacym co dalej. Musza was stale na bierzaco monitorowac, by maluszkowi nic sie nie stalo. Najlepiej jak bys byla w szpitalu o 3 stopniu referencyjnosci patologii ciazy i neonatologii.

@martakratka super bebik.
My walczymy z kazdym dniem. Im Helenka starsza tym bardziej widac wczesniactwo. Wczoraj znow uslyszalam, ze dobrze, ze Helenka samodzielnie je. Usilujemy zalatwic rehabilitacje, bo bardzo jej potrzebuje. Zreszta synek tez. W domu prawdziwy harkor. M wrocil do pracy a ja sama z maluchami caly dzien. Jest ciezko.wiec marudze duzo
A jak wczesne te twoje wczesniaczki,jak mozna spytac?
 
Destino mamy dobry szpital z neonatologia, to jeden z 3 na calym wschodzie anglii. Na naszym NICU sa nawet dzieciaki z waga ponizej 500g. Tak ze tym sie nie martwie. Problem w tym ze tutaj mnie nie wezma do szpitala dopuki nie zacznie sie cos dziac typu zle przeplywy itp. Narazie wszystko jest dla nich ok wiec mam sie sama kontrolowac z domu co do ruchow dziecka, do tego 2 ktg w tygodniu i dalej doppler na zmiane z usg z waga dziecka co 2 tyg. W przyszlym tyg wiec powinnam miec sprawdzanie przeplywow a za 2 tyg w 36+0 znow wazenie dziecka, chyba ze w miedzy czasie cos wyjdzie nie tak na ktg lub z przeplywami. Teraz to jest doslownie siedzenie jak na szpilkach.
A heparyne mam, robie sobie zastrzyki od 4tc.
Ja tez ciaze prowadzona w angli mialam,i mnie wolali do szpitala co tydzien na usg,ale tak jak mowisz u mnie przeplywy byly slabe chyba
 
Loli ja mam przeplywy ok i tez co tydzien usg, tzn co tydzien usg i w jednym tyg sprawdzaja przeplywy i lozysko a na kolejnym waza dziecko bo twierdza ze wazenie co tydzien jest niemiarodajne.
 
To u mnie jest w sumie jedna wiktoria, ale to tak nie do końca. Brat mojej mamy ożenił się z kobietą która już miała córkę. I ta jej córka ma córkę wiktorie, więc w sumie żadna rodzina :p
eee...to się nie liczy do statystyki :) Pięknie. Będzie księżniczka Wikusia.

@cukier.wanilinowy nadrobi, nadrobi, tylko niech do mleka się dorwie to zobaczysz sama jak waga się będzie uginać.:)
 
Dzis mamy 34+1
Nie jestesmy w szpitalu bo tu nie widza takiej potrzeby :( mam jechac na ktg jesli zaniepokoja mnie ruchy.
Hej ;* ze mam na sali jest dziewczyna 34t5d waga 1700 . Podają jej od 3 dni kroplowke odżywcza tj Wit C i glukoza do tego bierze Adalat plus heparyne ale to już od początku. Przeplywy ma ok też nikt nie wie od czego, ale rozważają wcześniejsze rozwiązanie jeśli leczenie nie przyniesie skutku
 
O widzisz oczekujaca, generalnie zauwazylam ze czesto jest nieznana przyczyna tj wlasnie lozysko, przeplywy dobre a hipotrofia... najgorsza teraz jest ta niewiadoma doslownie z dnia na dzien :( kurcze fajnie ze w Polsce wlasnie biora do szpitala, obserwuja i cos sie staraja poradzic na to bo tutaj to jak zwykle milion lat za murzynami i "wszystko jest ok"...
 
reklama
@ivvonka @martakratkastara Amelka urodziła się 26.11.2018 r. w 31 tyg., ważyła 1320 g i miała 37 cm długości. Teraz waży 4050 g i straszna z niej gaduła jest [emoji3]
 

Załączniki

  • 20190324_075347.jpeg
    20190324_075347.jpeg
    67,2 KB · Wyświetleń: 265
Ostatnia edycja:
Do góry