reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
a to nie wychodzi takie coś na połówkowym ewentualnie?
Nie do końca... Mogą nie muszą. Np. Zespół Downa rozpoznaje się na podstawie obecności kości nosowej i przeziernosci karku.... W późniejszych tygodniach nie da rady tego sprawdzić bo pomiary te są niewiarygodne.
ale nadal nie wiem, czy warto robić prenatalne, czy czekać na połówkowe... eh, coś dzisiaj nie trybie za szybko..
Zacytuję Ci mamaginekolog a zrobisz jak uważasz....

Szczegółowe badanie USG w ciąży- ….”prenatalne USG w ciąży” – nie polega na tym aby sprawdzić czy bije serce i … jaka jest płeć.

Badanie USG w ciąży robi się po to, aby SZCZEGÓŁOWO – ocenić anatomię i dobrostan płodu.

A aby to zrobić takie badanie musi wykonać lekarz – który się w diagnostyce płodu specjalizuje. Bo są to jedne z najtrudniejszych technicznie badań w całej medycynie.


NIE po to, aby ocenić „czy dziecko ma wysokie ryzyko zespołu Downa czy nie” dla jednych to może być bardzo ważne, dla innych nie – ale PO TO, aby mieć solidnie wykonane USG w pierwszym trymestrze. Po to, aby osoba, która ocenia dzieciątko potrafiła rozpoznać setki innych możliwych wad wrodzonych.
 
@Paulinax podobno do konca 13 tyg wiec chyba bedzie ok:) mi akurat lekarz mowil ze najlepiej w 10 tyg zrobic pappa i bete i z tym pod koniec 12 tyg ide do niego, badanie trwa poltorej godz, wszystko patrzy i analizuje:)
 
Nie do końca... Mogą nie muszą. Np. Zespół Downa rozpoznaje się na podstawie obecności kości nosowej i przeziernosci karku.... W późniejszych tygodniach nie da rady tego sprawdzić bo pomiary te są niewiarygodne. Zacytuję Ci mamaginekolog a zrobisz jak uważasz....

Szczegółowe badanie USG w ciąży- ….”prenatalne USG w ciąży” – nie polega na tym aby sprawdzić czy bije serce i … jaka jest płeć.

Badanie USG w ciąży robi się po to, aby SZCZEGÓŁOWO – ocenić anatomię i dobrostan płodu.

A aby to zrobić takie badanie musi wykonać lekarz – który się w diagnostyce płodu specjalizuje. Bo są to jedne z najtrudniejszych technicznie badań w całej medycynie.


NIE po to, aby ocenić „czy dziecko ma wysokie ryzyko zespołu Downa czy nie” dla jednych to może być bardzo ważne, dla innych nie – ale PO TO, aby mieć solidnie wykonane USG w pierwszym trymestrze. Po to, aby osoba, która ocenia dzieciątko potrafiła rozpoznać setki innych możliwych wad wrodzonych.
Lekarz na moja prośbę obliczył mi NT teraz na wizycie w 12 tyg 1 dniu i wyszło 0,98 mowil ze jest dobry . Tylko teraz tak mysle czy taki wynik w 12 tygodniu juz jest w miarę wiarygodny i można liczyć ze nie ma żadnych wad ?
 
Witam
Ja dzis się wybieram do lekarza zeby mnie przebadal i chciala bym monitoring cyklu ale czy na NFZ też robią czy tylko prywatnie ?
 
reklama
Dziewczyny - proszę Was o zdanie... Mam dziś wizytę u gina z nfz. Zapisałam się do niego jakieś 4 tyg temu, tylko po to, żeby mieć skierowanie na badania za free. Mam zamiar chodzić prywatnie (o ile w końcu trafie na normalnego lekarza). Mam założoną kartę ciąży (ale bez pieczątki- bo ta moja gin powiedziała, żebym ją podbiła u tego lekarza, który będzie mnie prowadził). Czy mam ją pokazywać temu dzisiejszemu ginekologowi, czy udawać, że jej nie mam? Czy pokazywać mu też wyniki badań na toxo i różyczkę i progesteron- bo takie mam? Mam wątpliwości jak z nim gadać...
 
Do góry