reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
hej powiedzcie mi, bo cały czas się zastanawiam nad badaniami prenatalnymi.
Czy robić, czy poczekać na połowkowe usg .
Dalszego warto robić wcześniej prenatalne i nie czekać na połowkowe?
do którego tyg ciazy robi się badania prenatalne?
co wchodzi w skład tych badań?
Znacie jakieś kliniki, które robią takie badania ?
Duży jest to koszt ?
Chyba to wszystko, o co chciałam zapytać :p
 
@martakratka 25.05..:) @Paulinax sama nie wiem jak to z tym czekaniem na polowkowe mi gin polecal zrobic i w sumie chcialabym wiedziec czy wszystko ok, koszt u mnie 400 zl trzeba znalezc miejsce gdzie robia te badanie nazywane prwnatalnym w 1 trym. Czasem samemu sie robi pappa i bete z krwi i zanosi na badanie a czasem jest pakiet i jakos razem to robia ale ja robilam osobno. Mama ginekolog pisala duzo o prenatalnych jak wpiszesz badania prenatalne mama ginekolog w google to na pewno duzo sie dowiesz:) ja coa moge przekrecic o czyms waznym nie wspomniec;) jak sie czujesz?:)
 
@Paulinax wg mnie badania prenatalne są jak najbardziej na plus.. Zarówno pierwsze prenatalne jak i drugie są ważne. Podczas każdego z tych badań brane pod uwagę jest coś innego. Bo jak wiadomo później dzidziuś jest już większy więc patrzą też na narządy i ich budowę i to czy dobrze działają u maluszka. w pierwszej ciąży to właśnie na I prenatalnych dowiedziałam się że obraz USG jest nieprawidłowy... Nie wiem co byłoby gdybym ich nie robiła i czekała sobie do połówkowych. Wg mnie każde z tych badań I II i III prenatalne są ważne :)
 
Mam pytanie do dziewczyn, ktore miały prenatalne. Mam je 5.06 o 18:40. Wiem, ze ma to byc usg i badanie krwi. Mialyscie to badanie krwi w tym samym dniu? Kiedy były wyniki? A moze musialyscie przyjść na badanie krwi wczesniej, moze na czczo? Jutro tam zadzwonie i pewnie sie dowiem, ale że jestem w gorącej wodzie kąpana to wolalabym wiedziec już, a ze na Was zawsze mozna polegac to pytam ;)
Ja miałam najpierw usg później pobrana krew i wynik za 2 tygodnie.
hej powiedzcie mi, bo cały czas się zastanawiam nad badaniami prenatalnymi.
Czy robić, czy poczekać na połowkowe usg .
Dalszego warto robić wcześniej prenatalne i nie czekać na połowkowe?
do którego tyg ciazy robi się badania prenatalne?
co wchodzi w skład tych badań?
Znacie jakieś kliniki, które robią takie badania ?
Duży jest to koszt ?
Chyba to wszystko, o co chciałam zapytać :p
Jak najbardziej robić!!! Wychodzi na nich czy Maluch jest zdrowy, czy nie ma jakiś nieprawidłowości mogących oznaczać wady genetyczne. Ja miałam za darmo ale wiem już od około 250 zł mi na je zrobić (samo usg).
 
@Paulinax wg mnie badania prenatalne są jak najbardziej na plus.. Zarówno pierwsze prenatalne jak i drugie są ważne. Podczas każdego z tych badań brane pod uwagę jest coś innego. Bo jak wiadomo później dzidziuś jest już większy więc patrzą też na narządy i ich budowę i to czy dobrze działają u maluszka. w pierwszej ciąży to właśnie na I prenatalnych dowiedziałam się że obraz USG jest nieprawidłowy... Nie wiem co byłoby gdybym ich nie robiła i czekała sobie do połówkowych. Wg mnie każde z tych badań I II i III prenatalne są ważne :)
Było coś nie tak?;/ i co dalej się stało ?:(
Właśnie tak czytam, i rozumiem, że te połówkowe nie daje takiej pewności jak prenatalne ?
Czytam, że poradnia ma 1 taki pakiet zintegrowany FMF,- Test zintegrowany łączy w sobie tak naprawdę 2 badania (stąd też jego nazwa). Pierwszym z nich jest realizowany między 10. a 14. tygodniem ciąży test PAPP-A. Obejmuje on analizę białka ciążowego PAPP-A i wolnej podjednostki gonadotropiny kosmówkowej – beta hCG. Drugim jest badanie ultrasonograficzne – tzw. „USG genetyczne”, wykonywane między 11 a 14 tygodniem ciąży. Wybrać ta opcje ?
 
Ja miałam najpierw usg później pobrana krew i wynik za 2 tygodnie. Jak najbardziej robić!!! Wychodzi na nich czy Maluch jest zdrowy, czy nie ma jakiś nieprawidłowości mogących oznaczać wady genetyczne. Ja miałam za darmo ale wiem już od około 250 zł mi na je zrobić (samo usg).
a to nie wychodzi takie coś na połówkowym ewentualnie?
 
reklama
Jeśli chodzi o I prenatalne robiłam i usg i test pappa.

A jeśli chodzi o twoje pytanie czy w poprzedniej ciąży było coś nie tak to niestety ale było.. Ciąża zakończona w 19t
.. Obecnie jestem w 32 tygodniu i jest wszystko dobrze :)
 
Do góry