reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja już po wizycie, ginekolog powiedział,że dobrze się wszystko oczyściło, beta HCG 16, więc jakbym się zdecydowała to po miesiączce mogę myśleć o dzidzi. A Wy chcialyscie od razu? Ja naradzie muszę dojść do tego czy jestem gotowa psychicznie na tą by próbować. Poza tym po 1 miesiączce zrobię USG.

Odnośnie progesteronu to też mi lekarz kazał brać jak będę podejrzewać że jestem w ciąży. Może te mogłam się spytać czy nie powinnam wcześniej po owulacji juz brać.

Ja bym odpuściła i dała sobie czas conajmniej do kolejnego cyklu bo organizm może szybko zalapac bo hormony świeżo wszystko itd. ale jest tez teraz osłabiony i mimo że jest czysto to się regeneruje jeszcze,
więc w razie ciazy nie koniecznie moze ja utrzymać ... moze a nie musi , to Twoja decyzja oczywiscie[emoji4]
No i ta beta 16 to niby nie dużo ale jeszcze chwilę do @ [emoji4] taka tylko moja porada lepiej ten jeden odpuscic niech cykl wróci i się ureguluje

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@roxie123 ten cykl to w ogóle nie chodzi w grę. Balabym się tak od razu,choć na szczęście dużo osobom się udaje :)
Zastanawiam się czy w drugim cyklu próbować,czy np nie czekać kilka miesiecy. Beta HCG po dwóch tygodniach również sprawdzę, zmczy zmierza do zera . Jak.pironilam to od razu myślałam.kuefy będę mogła się starać,a teraz myślę,że wszystko na spokojnie.
 
@ZoryaX77 nie ma reguły w zasadzie bo moja kolezanka zaszła przed pierwszą @ i urodziła tylko mała ma trochę problemów ze zdrowiem , ale ma... to jej 3 dziecko bo pierwsze bez problemu drugie poroniła i 3 urodziła ale tak jest jesli poronienie było przypadkiem faktycznie , to kolejna szybka ciąża ma szansę się utrzymać , gorzej kiedy jakiś powód jest to wiesz osłabiony organizm tylko pogorszy sprawę... musisz sobie zadać pytanie czy jesteś gotowa na wszystko , każda z nas nastawia się , że będzie dobrze ale nikt nam tego nie zagwarantuje ...dlatego przy kolejnych staraniach trzeba być gotowym psychicznie to podstawa... ja zaszłam w drugim cyklu po poronieniu i w lutym poroniłam znowu...ale u mnie jakiś problem jest "jakiś " w zasadzie nic nie wyszło oprócz mutacji i niedoczynności tarczycy , a byłam pewna , że się uda bo kazdy mi wmawiał , że to był przypadek ... teraz we wrzesniu niby ciąża biochemiczna bo coś było ale zaraz poszło wraz z okresem bo tylko test pozytywny i beta która spadła z dnia na dzień ... no i teraz za tydzień testuje coś czuję , że będzie pozytyw ale nie nakręcam się bo wiem jak się może zakończyć na nic nie mamy wpływu jestem obstawiona lekami zastrzykami itd ...trzeba mieć mocna głowę , żeby popłakać i dać radę zebrać się w sobie w razie W , bo czasami starania ciągną się latami czego ani sobie ani żadnej z Was nie życzę... aczkolwiek trzeba miec na uwadze , że psychika gra tutaj główna rolę
 
@roxie123 liczę że u mnie to byl przypadek oby ... Ja już mam dwuletnia córeczkę i poprzednia ciąża była ok, musiałam brać od 9 tygodnia luteinę, bo miałam niski progesteron i tyle. Ja ogólnie psychicznie czuje się nie najgorzej , pierwsze kilka dni było.koszmarne, teraz staram się głównie ze względu na moja córeczkę trzymać, nie chce żeby ona wiedziała,że jest coś nie tak. Trzymam kciuki za testowanie ✊
 
Destinka mądrze pisze :) w miesiącu kiedy planujecie dzidzie najlepiej dupka brać po owulacji i tak do 10dni , a jak @ będzie miała przyjść to i tak przylezie a jak nie przyjdzie to ciąża jest w jakiś sposób zabezpieczona
@roxie123 mam pytanie ja teraz jak sie staram i jestem po owulacji powinnam brac duphaston w razie co ? Od ktorego dnia po owu? I czy ewentualnie duphaston nie przesunie mi okresu?
@anja93 dzieki za wsparcie :)
 
@membaris bierzesz tak z 2dni po ow dla pewności że była i się nie przesunela , bierzesz 7-10dni @ zazwyczaj przychodzi sama a jak coś to po odstawieniu . Ja brałam dupka a @ i tak przylazla

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
To jak owulacje miałam 17 to dzis powinnam wziąść. Dziewczyny jakos nie jestem przekonana :/ moja gin kazala po pozytywnym tesie dopiero brać. Nie che tez sobie cyklow rozregulowacjak nie zajde.
 
reklama
@membaris progesteron jest potrzebny szczególnie po owulacji. Musisz sama zadecydować...
Ja biorę wszystkie leki od owulacji zastrzyki sterydy itd a jak @ ma być to i tak jest

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry