reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej :) mam trochę stron do poczytania :p

@witch84 pozitivum sobie chwalą , ja osobiscie nic nie biore ale znam osoby , które biora i pomaga :)
@AgaB33 &&& za staranka :) @membaris dziewczyny ja biore solgar folian 1x400ug i 1x metyl B6 i metyl B12 :)
@MyMemories przynajmniej wiesz na czym stoisz , po poronieniu są zaburzenia cyklu czasami
@Olasec rozumiem tą niepewność , ale będzie tylko lepiej :* bez depresji prosze :*
@mfifi04 co to jest bromergon ? na co ? :)
@madzia0902 super beta gratulacje :) po tableteczki na spadek tsh koniecznie
@mamcia2014 witaj z powrotem :)
@zosiak zawsze tak piszą przy wit B metylowanych , można brać spokojnie wiele z nas brało i bierze kas90 brała wszystkie co i ja i urodziła więc mają pozytywny wpływ :) strasznie panikujesz z tymi witaminami a to tylko witaminy lepiej przyswajalne nic Cię nie zabije hehe :) a po metylach z ponad 10 homocysteina spadła mi do 7 w miesiąc i za kolejny do 4 :) witaminy możesz już brac aby zbić homocysteinę najwyżej odstawisz B i sam folian bedziesz brac a jak zajdziesz to dołączysz coś z B
@hona &&& za staranka czekamy na testowanie :) nie patrzcie na skutki uboczne to nie ma sensu patrzcie na pozytywy ilu kobieto pomaga :)
@Olciaj dziękuję :)) zleci do nas cyklu zobaczysz :)
@Frezja_1 nie lekarz powiedział , że bardzo ładnie mój organizm zareagował , a też nie dostałam końskiej dawki tylko na wzmocnienie jajek :) nie jade podglądac już bo jest kawałek drogi i 180zł wizyta :p pójdę w pon z ciekawości do gina na nfz tak po cichaczu :D kochana pij wino czerwone wytrawne bo zeby podbudowac do endo :) będzie dobrze :)

Ja wczoraj byłam tak wyładowana z sił , że padłam w sekundzie . Pół dnia kłóciłam się z babka bo jej
wygarnęłam co myślę , i że mi na niej nie zalezy ,ani na jej zdaniu , bo to o niej świadczy , ze jej takie słowa przechodzą przez gardło .
No i pojechaliśmy na miasto M mnie wziął na sklepy żebym troche ochłoneła i sie uspokoiła , bo u mnie nerwy i żale kończą się kłuciem w mostku i bólem głowy ... ale same wiecie weszłam do agata meble i wszystko mi przeszło hahaha i mowie o jakie to ładne o jakie to ładne a M to co bierzemy ? :D no i takim sposobem kupiliśmy resztę żyrandoli do domku :) chciałam jeszcze talerze, ale takie co mi się spodobały na ekspozycji to nie było bo poszły wszystkie i będą w następnym tyg . Później pojechałam do lekarza nie czekałam długo , bo tylko jedna kobitka była przede mną . No i wróciliśmy późno .
Przez drogę mieliśmy czas pogadać i tak mnie M postawił do pionu , że naprawdę nie wyobrażam sobie życia bez niego , taki mój promyczek w codziennym życiu :)
Aha i jeszcze kupiliśmy prezenty dla dzieci na Mikołaja i nakupiłam ozdób na choinkę :D jeszcze jej nie mam , ale w tym roku będzie żywa , pierwsza choinka pierwsze święta u siebie normalnie nie mogę się doczekać :) mam nadzieje , ze nic się nie wydarzy co by to wszystko zepsuło , i mam nadzieje ,że te święta nie będą takie jak w zeszłym roku .
Gratuluje wszystkim brzuchatkom :* ja w poniedziałek wstąpię do gina na nfz podglądnąć czy już po owulacji dla własnego spokoju :) bo mam mieć jutro czy w niedzielę sama nie wiem mam atakować M jutro :p dziś 13dc :)

Miłego dzionka :**
 
reklama
Wiecie co Ci lekarze pierwszego kontaktu to są śmieszni. Dzwonię do mojego gin że TSH lekko ponad 3 i co z tym robić, no to on mówi że trzeba te najsłabszy euthyrox włączyć, myślę sobie no spoko to pójdę do rodzinnego niech mi przepisze (bo mój gin dopiero we wtorek przyjmuje) a ten stary piernik mówi do mnie że mi nie przepisze bo mieszczę się w normie i że nie wolno truć dziecka w tak wczesnej ciąży i że ten mój gin to jakiś nie teges i że on się lepiej zna :O No wściekła wyszłam jak nie wiem, po co ja te ZUSy płacę się pytam? :( normalnie brak mi słów, nie dosyć że idę do rodzinnego raz na 10 lat to jeszcze wychodzę z niczym. Tacy starzy lekarze to już dawno na emeryturach powinni siedzieć, bo co taki 80 letni dziadek może wiedzieć co się bierze a co nie w dzisiejszych czasach jak on medycynę 60 lat temu kończył :/ Ehh musiałam się wyżalić
 
@madzia0902 trzeba było mu powiedzieć , że normy dla ciężarnych są inne niż w średniowieczu :D tabletki trzeba żeby nie szło wyżej i nie zagrażało ciąży ...ja o tarczycy w pierwszej ciąży nie wiedziałam byłam bez tabletek , bo byłam za granica za granicą bez większego dostępu do lekarzy czekałam na wizytę w 8tyg i co i tsh wybiło do 10 i było po dziecku :< ciągle twierdzę , że zawiniłam... aczkolwiek to była moja pierwsza ciążą w obcym państwie i gdzie by mi przyszło do głowy coś takiego jak poronienie ... nie wiedziałam , nawet ,że tak się da na wczesnym etapie dziecko stracić ... to się przekonałam 3 razy eh . Jakoś musisz zdobyć tabletki :/ nie martw się jeszcze tym wynikiem ale nie dopuść do wyższego buziaki :**
 
@madzia0902 Kochana to idź we wtorek do gin normalnie i niech Ci przepisze leki i poproś o skierowanie do endokrynologa żeby też miał Cię pod opieką w tym czasie :) TSH masz za wysoko w ciąży 3 to jest za dużo, a tym konowałem się nie przejmuj .... lekarze tak mają... mnie diagnozowali 5 lat dopóki nie zaszłam w ciąże wmawiali mi ,że tyję bo jem za dużo , a brak miesiączki jest spowodowany ciążą ( której oczywiście nie było) lub po prostu musiałam się zestresować... Leżałam 2 tyg w szpitalu i mi porządnych badań nie zrobili.... Dopiero jak zaszłam w ciąże okazało się ,że te TSH jest złe i trzeba je obniżyć , a później zaczeły wychodzić różne kwiatki związane ze zdrowiem , a tylko dlatego ,że zostałam za późno zdiagnozowana :/
Do tej pory może w sumie na 4 lekarzy z powołania trafiłam, reszta to jakieś porażki i pomyłki.... A nasze składni hmmm idą na premie dla urzędników :/ taka prawda :/ A eutyhrox nie truje dziecka :/ ...
 
Dziewczynki a jesli tsh w ciazy wynosi 0.474 w normach od 0.350-4.940 to wedlug Was za nisko? Czy jest okej? Pytam tak niezobowiazujaco :-)
 
Jeśli o mnie chodzi to jest ok, tylko trzeba kontrolować żeby nie było za nisko :) bo można wpaść w nadczynność :) ale jak na razie jest ok :) a ogólnie jeśli chodzi o normy to się tym za bardzo nie sugerować , bo prawda jest taka ,że każda z nas powinna mieć max 1,5 a min właśnie 0.4 :) od 2 lat jestem prowadzona przez endokrynologa , dużo czytam i interesuję się chorobami tarczycy , i te normy już dawno są inne ,a wiele lekarzy wciąż sugeruje się tym co było narzucone jakieś 20-30 lat temu. ;)
 
1337463011_by_lenka1306_600.jpg


Nic dodać nic ująć :)
 

Załączniki

  • 1337463011_by_lenka1306_600.jpg
    1337463011_by_lenka1306_600.jpg
    82 KB · Wyświetleń: 432
Jeśli o mnie chodzi to jest ok, tylko trzeba kontrolować żeby nie było za nisko :) bo można wpaść w nadczynność :) ale jak na razie jest ok :) a ogólnie jeśli chodzi o normy to się tym za bardzo nie sugerować , bo prawda jest taka ,że każda z nas powinna mieć max 1,5 a min właśnie 0.4 :) od 2 lat jestem prowadzona przez endokrynologa , dużo czytam i interesuję się chorobami tarczycy , i te normy już dawno są inne ,a wiele lekarzy wciąż sugeruje się tym co było narzucone jakieś 20-30 lat temu. ;)
Nie zebym sie jakos bardzo przejmowala, ale wiekszosci z Was, tutaj tsh wynosi wiecej a ja mam takie minimum dlatego zapytalam. Ale raczej chyba nie mam powodow do obaw.. Dzieki @MyMemories pozdrawiam i dobrej nocy dla wszystkich dziewuszek, staraczek i brzuchatek :*
 
reklama
Witajcie....
O tym że zostałam mama Aniołka dowiedziałam się we wtorek na kontrolnym usg... Ciąża przebiegała książkowo... byłam w 14 tc według ostatniej @ , okazało się jednak że rozwój zatrzymał się na 11 tc i że serduszko już nie bije... w pn idę na zabieg i jestem przerażona :((
 
Do góry