reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Nafoczka myslalam,ze jest lepiej,ale Ty napewno lepiej sie znasz niz ja.Czyli musze sie zaopatrzyc w metyle,no i ten nieszczesny progesteron.Czy juz na etapie staran trzeba go uzupelniac?Jakas jestem niedouczona w tej kwestii.
A ty MTHFR robilas? Wyszła jakas mutacja? Sok z burakow, brokuly i pestki z dyni mizesz juz :) az mi zbrzydly :) Progesteron dopiero w cyklu staraniowym od ok 3 dni po owu. Wcześniej nie ma co
 
reklama
@nafoczka to prawda wszystko jakoś wpływa na nasz organizm , z reszta zawsze tak jest że jedno leczy drugie kaleczy ;/ ja ostatnio mojej teściowej powiedziałam że jeśli uda nam się mieć chociaż to jedno wyczekane dzieciątko to nie wiem czy będę podejmować kolejne próby ... a ona , że gdzie tam , że nabieram sobie do głowy ...
ja biorę te metyle B12 B6 i folian do tego D z witaminą K ... ciekawe co mój lekarz na to powie , pewnie stwierdzi że przy tej odmianie mutacji nie muszę aż tak cudować znając życie ale no ja robię swoje
 
@nafoczka to prawda wszystko jakoś wpływa na nasz organizm , z reszta zawsze tak jest że jedno leczy drugie kaleczy ;/ ja ostatnio mojej teściowej powiedziałam że jeśli uda nam się mieć chociaż to jedno wyczekane dzieciątko to nie wiem czy będę podejmować kolejne próby ... a ona , że gdzie tam , że nabieram sobie do głowy ...
ja biorę te metyle B12 B6 i folian do tego D z witaminą K ... ciekawe co mój lekarz na to powie , pewnie stwierdzi że przy tej odmianie mutacji nie muszę aż tak cudować znając życie ale no ja robię swoje
Ty chyba masz ta co i ja o ile pamiętam wiec sądzę że na pewno tak powie.
Moja teściowa tez nie pozwala mi mówić że już nie podejmę się próby wiec nawet się więcej nie wypowiadam :) szkoda marmowac energię :)
 
Nafoczka nie robilam MTHFR,czy po takim wyniku homocysteiny cos moze wskazywac na mutacje?Kurcze zupelnie sie na tym nie znam.
 
@nafoczka dokładnie szkoda sie tłumaczyć , to są nasze decyzje ...
Ja mam MTHFR A1298 C w układzie heterozygotycznym , niby witamine B mam ok teraz czekam na wyniki z homocysteiny i kwasu foliowego także zobaczymy jakie tam sa normy, a jaka powinna być homocysteina przy planowaniu ?
 
Nafoczka nie robilam MTHFR,czy po takim wyniku homocysteiny cos moze wskazywac na mutacje?Kurcze zupelnie sie na tym nie znam.
@nafoczka dokładnie szkoda sie tłumaczyć , to są nasze decyzje ...
Ja mam MTHFR A1298 C w układzie heterozygotycznym , niby witamine B mam ok teraz czekam na wyniki z homocysteiny i kwasu foliowego także zobaczymy jakie tam sa normy, a jaka powinna być homocysteina przy planowaniu ?
Wysoka homocysteina często wynika z mutacji. Przy planowaniu dobrze jeśli jest w okolicach 5 ale oczywiście większość lekarzy wam powie ze jeśli jest w noramie to jest ok. Roxie kwas może ci wyjść ponad normę jeśli przy muracji go nie przyswajasz tylko odkładasz zaś wit b poziomu nie badalam. Tak mutacje masz ta co ja w sumie najłagodniejsza.
 
@nafoczka dzięki , hm koło czwartku będę miała wynik dopiero ;/ jak jest wysoka długo zajmuje zbicie jej ? coś czuję ,że pewnie planowanie za szybko nie nastąpi :<
 
@nafoczka dzięki , hm koło czwartku będę miała wynik dopiero ;/ jak jest wysoka długo zajmuje zbicie jej ? coś czuję ,że pewnie planowanie za szybko nie nastąpi :<
Ja robiłam badanie w styczniu, zbijałam od lutego zanim temat rozgryzłam a powtarzałam w kwietniu i było już 5,.. z 12,6 wiec 2-3 miesiące później. Chciałam mieć tym razem witaminy ma 3 mce przed tak zeby juz nie móc nic sobie zarzucić :*
 
Dziewczyny a to homocysteina spada pod wpływem brania wit B metylowanych? Chyba tez ja zbadam...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
@hona z jednej strony masz racje ,M jest zmeczony i inaczej wszystko przezywa i owszem ma prawo,ale mimo wszystko uwazam ,ze zwiazek powinien byc partnerski,przynajmniej ja chce taki miec i on tez powinien mnie wspierac i rozumiec a nie tylko ja jego[emoji4]
W koncu jakby nie patrzec to ja wiecej przechodze,psychicznie bardziej ,juz nie wspomne ,ze fizycznie to wszystko znosze.
Nie ma co ukrywac ,ze fizycznie kobieta na tym cierpi,to nie jest obojetne dla nas.
Rozumiem ,ze on potrzebuje czasu,w zwiazku z czym dzialam sama ,bo nie bede czekac az on sie otrzasnie.
Ale szczerze powiem ,ze wsparcie z jedo strony byloby dla mnie mile[emoji4]
Na szczescie ja sobie poradze ,dam rade ,dla dzidzi ,dla Nas i moze kiedys doceni moje starania.

@Roxie o 16 bede siedziala z zacisnietymi kciukasami.
Lekarze niestety blacho podchodza do badan po dwoch stratach,czego kompletnie nie moge zrozumiec chociazby dlatego ,ze same za nie placimy.
Mi tez lekarz powiedzial ,ze mam sobie kupic kwas foliowy i tyle,bo do niczego wiecej po dwoch staratach sie nie kwalifikuje.
Oni sami nic nie wiedza.
Jedynie skierowanie jakie wyzebralam to hormony i na moje pytanie kiedy mam je zbadac odpowiedzial ,ze w dowolnym dniu cyklu.
Zglupiec mozna.
Zbadalam dzis.13 dc ,widze sladowe ilosci sluzu plodnego wiec wynik bede oceniac w strefie okolowulacyjnej.
Ciekawa jestem ile mi wyjdzie
Ty @hona masz 10.72 a ja ostatnio w 18dc milam 0.2 to dopiero malo[emoji5]
@katarina tego niestety nie wiem,ale dziewczyny moze odpowiedza ,dzis badalam homocysteine wiec jakby cos kosztuje tylko 50zl [emoji5]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry