reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

anty2 byc moze milo sie rozczarujesz :) ja mialam takie same obawy co do "wiekowego" lekarza ale okazalo sie ze gin naprawde na maxa empatyczny i z ogrona wiedza :tak:
 
reklama
Dziewczynki prosze Was o rade i pomoc.
Odebralam dzis wyniki morfologii,moczu i bety. Ogolnie wszystko w normie tylko w badaniu moczu wyszly b.liczne pasma sluzu - czy powinno mnie to zaniepokoic? I robic jakies dalsze badania?
No i drugie co mnie martwi to beta. Tydzien od zabiegu mam 486mlU/ml. Jak szybko powinna spadac ,?myslicie,ze to dobry wynik po tyg. Wg usg ciaza obumarla w 6tyg.
 
Lumia a masz jakieś niepokojące objawy przy oddawaniu moczu? Te pasma śluzu mogą nic nie oznaczać, ale może też być jakiś stan zapalny. Warto to sprawdzić, zrobić jakieś badanie przesiewowe. A co do bety, jaki miałaś poprzedni wynik? Spróbuj powtórzyć badanie za kilka dni, a zawsze najlepiej poradzić się lekarza. Mi beta spadła ekspresowo, ale każdy organizm jest inny.
 
NAALA fizycznie po samym zabiegu czuje sie juz dobrze. Nie mam zadnych dziwnych i niepokojacych objawow przy oddawaniu moczu.
Jesli chodzi o bete robilam ja tylko raz, na potwierdzenie ciazy. Dokladnie 23.01. I wtedy byla 26726.
Do tej pory nie umiem zrozumiec dlaczego nie wykonali mi bety jeszcze przed zabiegiem:-/
W ogole jak przyjechalam do szpitala to od razu "zakwalifikowali"mnie do zabiegu,co mnie przerazilo, az w pewnym momencie zapytalam....a czy nikt nie sprawdzi, potwierdzi diagnozy....bylam przerazona....
Ale juz nie chce do tego wracac...
Teraz jestem juz madrzejsza...ale mam nadzieje,ze ta wiedza nie bedzie mi wiecej potrzebna....
A wracajac do bety to martwi mnie to ze wzgledu na fakt,ze po zabiegu, poza pierwszym dniem, malo co krwawilam. Wrecz tego nie mozna nazwac krwawieniem, tylko plamienie, wystarczyly mi wkladki. Jest tydzien po zabiegu,a ja od wczoraj jyz w ogole nawet nie plamie...
Za tydzien jade po wyniki histo, a za 3 tyg mam wizyte u swojego gin...ale Mimo,ze dzis nie przyjmuje, zadzwonie do niego dzisiaj...dobrze,ze dal swoja kom:p
 
Ostatnia edycja:
Lumia ja nie miałam zabiegu, sama się oczyściłam, ale wydaje mi się, że po zabiegu chyba mniej i krócej się krwawi. A betę miałaś wysoką, a organizm potrzebuję trochę czasu, co by wrócić do normy. Także dzwoń do gina, na pewno Cię uspokoi:-)

Dziewczyny, któraś z was badała sobie może poziom kwasu foliowego? Bo ja właśnie odebrałam wyniki i mam 19,09 ng/mL przy normie do 17,5:baffled: Niby niewiele ponad normę, ale się zastanawiam skąd to się bierze. Łykam codziennie ten kwas od dłuższego czasu może dlatego taki wynik. Szkoda, że nie ma z czym porównać. Poza tym tsh mi pięknie spadło. Miałam 2,62 a teraz po tabsach 1,53 także super:-)
 
Naala dzieki . A tak jak juz piszesz o tsh, to jak z tym poziomem w koncu jest? Przegladnalam badania z ostatnich dwoch lat i mam na poziomie 2,2. W ciazy robiac badania rowniez 2,28. Poczytalam troche forum i niektore dziwczyny pisza, ze aby zajsc w ogole w ciaze trzeba miec na poziomie 1,5. Na innych stronach pisza,ze norma w ciazy to do 2,5.
Chyba za duzo czytam-musze wyluzowac:p
 
Dziewczyny wy badacie tylko tsh? W zeszlym roku obilo mi sie o uszy ze aby miec pelny obraz lepiej zrobic pakiet tarczycowy i wtedy własnie taki wzielam. Tym razem tez chce: tsh, ft4, antyTPO a teraz się zastanawiam czy czekac z tym badaniem czy nie? Jak jestem 2 tyg po porodnieniu, mialam wczoraj owulacje to dobrze byloby już iść na to badanie czy np po naturalnej miesiączce?

Jak chodzi o krwawienia to ja mialam praktycznie cale 2 tyg krew na zmiane z plamieniem , wlasnie po zabiegu łyżeczkowania.
 
Nimfii a Tobie jak spada beta?
Ja bym na Twoim miejscu zapytala gin kiedy masz zrobic. Bo niestety troche kosztuja...
Ja zamierzam o to wszystko wlasnie zapytac na wizycie;-) Ale na bank je zrobie i to pelny pakiet:-)
A kiedy masz wizyte?

Przed ciaza robilam pakiet tarczycowy. W ciazy bez ATPO

NAALA
Jestem po rozmowie z dr kazal mi bete powtorzyc w pon i zadzwonic we wtorek:-) kurde i za kazdym razem 30 zl:-!
Tak na marginesie - Dla kobiet w ciazy powinny byc darmowe badania. Niezaleznie czy skierowanie od prywatnego czy panstwowego lekarza!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Melduję się po wizycie;-) Skamieniałego dinozaura nie było,ale wszelkie skojarzenia z "mumifikacją" jak najbardziej na miejscu:-) Po samym badaniu stwierdziła zakażenie na tle grzybiczym, dostałam maść Pimafucort,tabletki Flumykon i Gynazol do aplikacji wewnętrznej i cytuję "będzie wyleczone".O zadnym posiewie nie wspomniała,o wizycie kontrolnej również...Oczywiście "pałeczka szczęścia" ( jak to pięknie ujęła kaira :-D) również ma być przesmarowana;-). Nie wiem czy ten zestaw wyleczy mnie,ale mój portfel wyleczył na pewno:wściekła/y::-) No kurde,ceny tych rzeczy kosmiczne...
 
Do góry