reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

kobietko a czemu musi być wymaz?Posiew nie wystarczy?
A czy te globulki lactovaginalu nie zafałszują wyniku? Kurde,teraz dopiero sobie to uświadomiłam...
 
reklama
Karola i kobietka , super że maluchy fikają koziołki i mają się dobrze :)
edyta , juz zaraz wskoczy ci 1/4 ciąży :szok: ależ spieszy ten twój suwak :)

słodziutka , ależ miło zobaczyć naszą guru :-) Nic nie napisałas jak się ma twoja pociecha ?
 
anty - może źle napisałam ,albo ja źle zrozumiałam ,ale posiew z pochwy chyba się robi na podstawie wymazu i chyba wymaz to pobranie próbki z pochwy ,ale może ja źle zakumałam bo mi gin przez telefon powiedział ,że mam przyjechać to pobierze wymaz do badania ....czy wymaz ,a posiew to dwa różne badania ?Nie znam się za bardzo bo miałam takie badania tylko dwa razy w życiu jeśli pomyliłam pojęcia to sorry ;) Chodziło mi , o to kiedy lekarz pobiera próbkę z szyjki lu b pochwy ;)
 
anty2 moj gin tak zakladal ze bede musiala czekac 6-8 tyg na okres, ale sie pomyli na szczescie, bo...

Dziewczyny mam dzis OWULACJE :-D:-D:-D:-D sprawdzilam testem owulacyjnym i zgadzaja się objawy przed owu :tak: w życiu bym nie pomyślala ze tak się uciesze z owulacyji i z myślą o zbliżajacym sie okresie, najpewnie za 2 tyg bo u mnie wszystko jak w zegarku szlo :tak: yupii! ciesze sie jak glupia :-p bo myslalam że bede czekac w nieskonczoność...


anty2 jak chodzi o grzybice to mnie ratowala tylko nystatyna albo natamycyna przepisana na recepte od gina albo taka masc pimafucort. Clotrimazol pomagal tylko na moment. Może probuj jeszcze tantum Rosa? czasem wydaje sie ze to grzybki a jest zwykla infekcja bakteryjna. Na bakteryjne mozna uzywac Lactibios femina w tabletkach i w zelu, Multi gyn Acti gel (na bakteryjne ale Multi gyn chyba ma tez odpowiednik na grzybicze infekcje musialabys srawdzic w necie)
 
kobietko ja jeszcze bardziej zielona jestem,bo jak dotąd miałam jedynie robione ogólne badanie moczu.Na stronie labo przeczytałam,że posiew robi się z próbki moczu,stąd moje pytanie.Może wymaz daje pewniejsze wyniki?Nie mam bladego pojęcia:-) Szkoda,że pleni tu tak rzadko teraz zagląda,ona by na pewno dokładnie wiedziała...
nimfii cieszę się,że tak szybko masz owu,po pierwszej @ jakoś tak z górki;-). Dzięki za rady,mąż ma wstąpić po pracy do apteki to każę mu kupić jeszcze to
 
Ostatnia edycja:
anty, kobietka
posiew z moczu robi się normalnie z próbki moczu pobranej w domu, wymazu się nie pobiera
a posiew z pochwy robi się z wymazu (pobranej próbki) z pochwy/szyjki który pobiera lekarz albo pielęgniarka
to są dwie odrębne sprawy bo jedna dotyczy moczu a druga pochwy albo szyjki macicy :))
anty myśli o moczu a kobietka miała posiew z pochwy i wszystko się zgadza ;) tylko tak się zastanawiam czy posiew z moczu może wykazać że masz grzybicę pochwy? na pewno coś może wykazać ale nie wiem dokładnie jak się ma do tej sprawy, to już pytanie do bardziej wtajemniczonych ;)
 
edyta a widzisz...to tak się sprawy mają... no widzisz jakie potrzebne to forum,tyle się można tu dowiedzieć od mądrych głów:tak:Zapytam w labo co i jak z tym posiewem,czy warto go robić czy nie.Pójdę też jutro do tej starej ginki,zobaczę co mi powie.Najwyzej jak nic mi nie pomoże to we wtorek pójdę prywatnie do tego co chodziłam wcześniej.
 
anty2 w moim labolatorium w Krakowie mozna zrobic posiew z pochwy za ok 40zl, po prostu sie idzie i pobieraja :) no u gina takze mozna oczywiscie :) natomiast posiew z moczu pobiera sie do pojemniczna tylko jalowego (u nas) koszta badania to ok 30zl jak dobrze pamietam ale to raczej przy infekcjach pecherza sie robi, przy zapaleniu ukladu moczowego
 
anty o badaniu moczu na posiew możesz sobie poczytać np tu Pobranie moczu do badania ogólnego i na posiew|Synevo Polska
a tutaj o wymazie z pochwy Pobranie wymazów z narządów płciowych|Synevo Polska
cieszę się że mogłam coś rozjaśnić, ale też wydaje mi się że posiew z moczu nie jest konieczny w twojej sytuacji, może być pomocny bo infekcje układy moczowego również mogą objawiać się swędzeniem i dyskomfortem w okolicach intymnych ale jeżeli miałaś białą serowatą wydzielinę z pochwy to bardziej bym obstawiała przy "tradycyjnej" grzybicy ;) ale zobaczysz co ci powie lekarka, tylko nie daj się zbyć że to ci samo przejdzie albo że to co masz wystarczy ci, powiedz że nie chcesz mieć nawrotu i zależy ci na konkretnym leczeniu :)
 
reklama
edytko Problem w tym,ze do tej baby chodziła jeszcze moja mama ze swoją pierwszą ciążą (43 lata temu:-)),więc nie obiecuję sobie zbyt wiele po tej wizycie:-)Raczej obawiam się,ze zastanę tam jakiegoś skamieniałego dinozaura:rofl2:
 
Do góry