reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Nisiao, to idz do lekarzy! I do gina, niech sprawdzi, co z brzuchem/macicą, a inny niech Cie w koncu wyleczy. Moja gin powiedziala, ze jesli jest potrzeba, tonie trzeba sie bac brania antybiotyku. Przeciez Ty juz ktorąś noc z kolei nie spisz!
 
reklama
Loi spie po
parę nocy,ale ta to bylo przegiecie nic a nic.nie wiem czy teraz zasne ale musze bo padne ze zmeczenia....
Loi a jak myslisz te skorcze co opisuje to moga byc niepokojace??to tak jakby mi brzuch tylko podskoczyl i tyle,chwila moment,bez dluzszego napiecia miesni nawet na parenascie sec.
 
Nisiao, skurcze braxtona hicksa kazda odczuwa inaczej, niektóre nie czują wcale, inne maja bolesne skurcze. Ale to, co Ty opisujesz to wygląda bardziej na kopniaka id małej niż na skurcz. Ja mam dość wyraźne, ale brzuch mi nie 'podskakuje', po prostu nagle się spina macica, sprawiając mi lekki dyskomfort i jak sie nie rusze to tak trzyma kilkanaście sekund i odpuszcza a jak zmienię pozycje to w zasadzie odpuszcza w zasadzie natychmiast - i to jest podobno bardzo charakterystyczne dla tego typu skurczy. A jak mi brzuch skacze to to związane jest z aktywnością mojego malucha. Także tym myślę, że nie ma co sie przejmować. W ogóle jeżeli to nie są rzeczy bolesne to nie ma sensu, zebys sie tak bardzo kazda sprawa przejmowała, bo osiwiejesz. Masz w brzuchu 'obcego', takiego kosmitę, nie spodziewaj sie, ze Twój brzuch bedzie obliczalny. Natomiast z choroba to wysuwaj do lekarza, bo to za długo juz trwa. Nie ma sensu sie męczyć jak można sobie pomoc.

Mamusia, a co to jest ten adef, bo pierwsze słyszę?
 
Witajcie :) Śnił mi sie dzisiaj zaś horror. Śniło mi się że byłam na tym usg u ginekologa i stwierdził ciąże mnogą, to na usg te dziecko było już tak jakby 30 tydzień to jeszcze miał czapeczkę, a drugie było na 7 tydzień . Potem ze te usg robił mi w jakiejś wannie z wodą i to przy studentach i innych klientach. Ja to mam ostatnio dziwne sny :-D
 
dziewczyny,horror,cala noc nie spie....
Tak mnie glowa boli na dodatek mam dziwne odczucie....
nie wiem czy ja druga noc nie mam skurczów tych braxtona Hicksa,nie wiem jak one powinny wyglądać.
Macica mnie boli podejrzewam,że z mocnego kaszlu.
Ale dodatkowo jak leżę na boku,to czuję jakby mi brzuch podskoczył i koniec,za jakis czas znowu.Juz cos takiego mialam w okolicach 20 tyg jeden raz potem za jakis czas tez,ale nie mialam tyle pod rząd,nie wiem do czego to przypisać.
To tak jakby mi brzuch podskoczyl i koniec,nawet 15 sec to nie trwa,nie wiem jak takie skurcze powinny wygdac ze brzuch sie uniesie i trzyma się i popuszcza.
jestem tak zmeczona ta chorobą i brakiem snu nie potrafie spac nic a nic ta noc wyjatkowo nie przespana wcale.
Ja sie wykoncze.
Nisiao ja jak leżałam w szpitalu odczuwałam podobne skurcze właśnie podczas kaszlu.To mogą być skurcze spowodowane kaszlem .Ten brzuch tak minimalnie się podnosił,ale jednak było to zauważalne i odczuwalne .Tyle ,że ja nie byłam przeziębiona a mała leżała mi gdzieś tam nogami w górze i jak tłukła po organach to ja dostawałam duszności i kaszlu .Kilka razy na noc stawałam dosłownie na baczność przy łóżku bo tak mnie kaszel dusił...
O ile te skurcze nie sa regularne lub bardziej bolesne to bym się zbytnio nie przejmowała ,ale z przeziębieniem to trzeba natychmiast do lekarza ,bo można sobie w ten sposób przyspieszony poród wywołać .
Trzymam kciuki za wyciszenie wszystkich niepokojących objawów .Zdrówka
 
As ma rację, trzeba sprawę z tym kaszlem ogarnąć. Mnie przy kaszlu i przy kichaniu często też pobolewa macica, w moim przypadku szczególnie przy kichaniu bo przez tę przeklętą alergię kichać zdarza mi się baaaardzo często, nieraz po kilkanaście razy z rzędu i wtedy czuję, że sobie wszystko ponadwyrężałam. Tyle tylko, że z tym nic nie mogę zrobić :( natomiast ciągły kaszel na pewno nie pozostaje bez wpływu na wszystkie mięśnie, więc może lepiej faktycznie pójść do lekarza znowu i tym razem już zaaplikować jakiś antybiotyk? Po co masz się męczyć i ciągle denerwować...
 
katherinne wpisz sobie w wyszukiwarkę AEDF w tętnicy pępowinowej, jest duzo materiałów, mozna sie wystraszyc :-(

U mnie ok, ładna pogoda, slonko swieci :-)
A chwalilam się juz, ze wybraliśmy imie?
 
mamusia synka wydaje mi się że nie chwaliłaś się jakie wybraliście imię :) Chyba że przeoczyłam jakiś post :)

Nie mogę doczekać się już wizyty :) mam nadzieje że wszystko bedzie ok :)
 
Ostatnia edycja:
Przecieram oczy ze zdumienia. Chciałam sobie tę glukozę sama zrobić dla świętego spokoju prywatnie. I co? Gdzie nie zadzwonię, to nawet za pieniążki tylko ze skierowaniem. "Żeby nie było, że ja tak sobie pani podaję glukozę bo mam takie widzimisię, przecież pani może być cukrzykiem". Ciekawe, co się zmieniło, bo na początku tego roku na pewno robiłam bez żadnego skierowania i było ok.
 
reklama
To jest śmieszne co sie teraz dzieje. Tak samo jak u mnie, płaciłam za badania 222 zł a tylko dlatego że na skierowaniu pisało Prywatny gabinet ginekologiczno - położniczy. Chodzi się prywatnie to i prywatnie sie płaci. Ale dziwne że bez skierowania i to prywatnie a nie przyjęli .
 
Do góry