reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

izw to faktycznie mieliscie mega stresy:-(dobrze ze tak to sie skonczylo,faktycznie te nasze izby zdrowia jeszcze troche i czlowiek umierajacy bedzie biegal z pokoju do pokoju za nim zobacza co i jak i jeszcze trzeba czekac bo inni w kolejce.Tylko kochana staraj sie unikac stresu bo tobie i malej to nie potrzebne:tak:
 
reklama
Dziewczyny, dzieki za wsparcie. Ssabrinaa pisala do mnie. Melduje sie z powrotem - zaliczylam oddzial, bo omal nie zjechalam w domu. Krwotok - stary kumpel - sie przypaletal. Skurcze jak diabli przy okazji, ale to tez juz znamy - ciaza dosc zaawansowana i nie miala prawa "zejsc sobie po cichu". Emergency, oddzial, badanie podwozia... Po chwili pelne poronienie. Kroplowa zeby uzupelnic "kanaly" bo sie zaczely zapadac i ... w sumie to wszystko. Lekarka zaproponowala hist.pat.:szok: Poprzednim razem ani sie kto zajaknal na ten temat. Hist. pat pod katem przyczyny, wiec moze cos wniesie. I powiedziala ze to moje 3 poronienie, zatem skieruje nas na konsultacje. Poza tym mamy na 17.08 scan kontrolny i mam za 2-3tygodnie zrobic sikanca - dosc prosta metoda sprawdzenia czy sie cos hormonalnie nie pierniczy. I wypidsali grzecznie do domu bo przeciez ze mna nikt nie jest w stanie dlugo wytrzymac. Tyle by bylo u nas...

Zjolka, Tobie sie ma udac za nas obie, rozumiesz? Tobie teraz musi sie udac bo - jak by Ci to... - Twoje powodzenie teraz jest dla mnie wazne tym bardziej, ze mnie sie nie udalo.
Kessi, Clexane stosuje sie rowniez w profilaktyce zakrzepicy. To heparyna. Mnie to serwowali akurat wlasnie profilaktycznie.
Karola, ja nie mam problemow zakrzepicowych, mam ksiazkowe wyniki krwi rowniez jesli chodzi o proby koagulacyjne.
Ssabrinaa, dziekuje za przekaz informacji - nie mam jak wchodzic na net poza domem.
 
kłaczus super w koncu reagują:tak:jak dobrze ze wszystko z toba oki i nie musisz zostawac w szpitalu.A jak Karolek?
 
Klaczus jestes wielka!!! Dobrze, ze zrobia badania i ze wreszcie sie ruszyli...szkoda tylko, ze w takich okolicznosciach:-( juz z samej racji wieku ciezarnej powinni inaczej patrzec, ale systemu nie zmienimy trzeba sie nauczyc w nim funkcjonowac... Odpoczywaj kochana i nie mysl za duzo, jeszcze Wam sie uda...ja w to gleboko wierze.
 
Angel, Karol jak zawsze - lobuz. Lazi w chodziku i poluje na koty. Rajmund sobie z nim doskonale radzil, moze tylko moglby go nie ubierac a la sierota z Bangladeszu bo maly ciuchow ma pod dostatkiem, ale to w koncu facet. Grunt ze maly nakarmiony, przewiniety i zabawiony.
Myszka ze co?? Z racji wieku, to oni robia najwyzej oczy w slup. Dokladniej po urodzeniu Karola mialam pierwsza wizyte u GP i on sie spytal czy chce antykoncepcje, wiec ja ze nie bo planujemy jeszcze jedno dziecko. Lomatulu... A czy ja wiem jakie to ryzyko w moim wieku? Oczy mial jak srebrne dolce (piatka z rybakiem to przy tym grosik), wyliczal mi wszelkie zagrozenia... Ech... Moj wiek, moj problem w zasadzie. I tak jestem w szoku, ze lekarka nas kieruje na jakies konsultacje, biorac pod uwage ze my mozemy jeszcze cos probowac, zamiast nam zalecic antykoncepcje.
 
klaczus och jak to leci Karolek juz smiga w chodziku :-):-)ja nie moge tego zrozumiec to takie dziwne ze chcesz kolejne dziecko:wściekła/y: w koncu to twoja sprawa i sama wiesz ile masz lat a ci tylko antykoncepcje wciskaja.Dobrze ze w koncu zrozumieli.Bo ile trzeba sie nacierpieć żeby ktokolwiek sie ruszył.
 
Klaczus chodz do nas, oni tu za normalny wiek przyjmuja 35 na pierwsza ciaze, jak stwierdzilam, ze moje 36 to juz grupa ryzyka to mnie wysmial...ma babke 48 w ciazy, wiec wg niego to ja jeszcze mam szanse na druzyne pilkarska.
Ciesze sie, ze trafilas na lekarza z sercem i rozumem w tym chorym systemie.
 
Karol ma prawie 7 miesiecy, chodzik to przypadek - braklo mi juz pomyslu na zajecie malego, a on kocha stac, wiec znioslam chodzik. Kilka dni i opanowal sterowanie. Pol godzinki sobie polazi, potem wyjmuje bo to nie jest sprzet do upychania dziecka, ale widze ze jego to bawi. Stoi sam trzymajac sie czegos, wiec mysle ze juz moze troche powalczyc w pionie, zwlaszcza ze sie tego domaga.
Antykoncepcja tu jest za free, proponuja ja zawsze po urodzeniu dziecka, a zaczynaja juz w szpitalu po porodzie, mowiac ze jak minie polog to udaj sie do GP po "contraception". Po prostu w ten sposob probuja zapobiegac aborcjom na zyczenie - taniej zapobiegac.
 
Klaczek jestes Wielka!!
U nas babki w wieku 40 lat dopiero zaczynaja myslec o macierzynstwie (pierwsze dziecko zazwyczaj), moze tez dlatego jest tak duzo poronien :(
 
reklama
Rozumiem idee, ale to powinni do szkol wysylac pigulki... Ile kobiet dojrzalych zalicza wpadke ? bez przesady;-) to nastolatki im rankingi nabijaja

IZW wspolczuje, trzymam kciuki, ale bedzie dobrze, gdzie ta "koza" tam wlazila no i jak spadla... ech dzieciaki, male-maly problem, duze- to jeden problem goni drugi.
 
Do góry