reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Priija- kochana tak mi przykro nie mam słów.....przytulam(*) dla Aniołka
Ani@k - witaj zapalam światełko (*) dla Aniołka i przytulam cieplutko:-(
Boże dlaczego tak się dzieje.....?
a ja po pogrzebie cioci wczoraj się odbył , bardzo ją choroba zmieniła nie poznałabym jej gdyby mi ktoś pokazał tę kobietę i powiedział ,że to ciocia, nie widziałam jej 3 miesiące i tak się zmieniła nadal nie mogę sobie darować ,że jej nie odwiedziłam:-(
dlaczego Bóg zabiera do siebie naszych bliskich i nasze Aniołki tak wcześnie nie mogę tego zrozumieć.
 
reklama
witajcie kochane.bylam dzis u ginki i genetyka.u genetyka kariotypy mamy prawidłowe oboje i w mutacji v-leiden nic nie znaleziono:-) u ginekologa troche gorzej jesli chodzi o wyniki,bo w moczu mam za duzo leukocytów i białko widnieje...nie dowiedzialam sie co to znaczy i skad to sie wzielo...o dziwo mialam malutko bakterii...:szok: toxo mam podwojnie ujemne nigdy nie przechodziłam i glukoza w normie...niestety bede musiala znalezc lekarza u siebie w miescie,bo zjedza nas dojazdy...a pozatym jestem zalezna od meza a on na 4 zmiany pracuje i musze sie tak umwiac zeby mogl mnie zaiwiezc.teraz musze jechac 7,8,9go lutego...7 zeby wypisali mi zwolnienie,8go zeby zrobic badania,bo wczesniej sie nie da,a 9 go na wizyte...i niestety nie da rady bo maz pracuje od 5 do 13...a lekarz od 8 do 13 a labolatorium od 8 do 10...niestety to jest nie wykonalne,a dojazd komunikacja miejska jest meczacy i czasochlonny,bo musze sie 3 razy przesiadac:no: ale dzwonilam do swojej przychodni i okazalo sie,ze jest 4 nowych lekarzy ginekologow na nfz z łodzi wlasnie i na 31go jestem do jednego zapisana.to jest nowa przychodnia,maja nowy sprzet i usg,swoje labolatorium juz w tam tym roq walczyli o to zeby miec ginekologow na nfz i teraz im sie udało.LIL bedzie dobrze.nie stresuj sie.
 
Lilii limit nieszczęść wyczerpany....będzie dobrze!!!:-) Ja wierzę że wszystko będzie OK, tak jak wierzę w to że mnie się może udało - nie chcę sie napalać bo jestem dopiero w trakcie owu ale tli się nadzieja....;-)
 
Czy każdy doczytał, że mamy kolejny Mały Wielki Cud? EwelinaK26 wczoraj się rozpakowała i Szymonek jest już z nami. Szczegóły tutaj:
https://www.babyboom.pl/forum/poron...rzuszku-slychac-47835/index4.html#post8099533

A ja nie po wizycie, bo okazało się, że poradnia jets na zapisy i nie udało mi się wcisnąć, czekam do poniedziałku. Normalnie będę najdłużej nic-nie-wiedzącą-ciężarówką, a wcale nie chcę tego tytułu :confused2:

enya81 - mocno zaciskam kciuki. :yes:
 
nie wierze co tu sie dzieje do cholery!!!!
prija0 Kochana strasznie mi przykro,zapalam (*) dla Aniłeczka

enya81 napisałam Ci na pvi pod wykresem,ale chyba juz sobie poradziłaś ;):-D

karolinko co do lekarza to popytaj dziewczyn na forum ,przeciez duzo jest z Łodzi i moze któras podpowie ,a najlepiej jakbys znała nazwiska tych co mają być u Ciebie w przychodni,ja tez w Płocku chodze do pani Doktor co z Łodzi sie tu przeprowadziła :)


co do mojego wykresu ....same widzicie ,czekam jeszcze 6 dni
 
ewelinko GRATULACJE!!!!!!!!! malami123 nio ten do ktorego sie zapisałam na 31go nazywa sie Owczarek...szukałam opinii o nim w necie,ale nie znalazłam takiego lekarza...w szpitalu u nas jest taki mlody chlopak nie wiem czy on jest stazysta czy rezydentem,bo wykonuje usg i jest przy porodach i tez sie nazywa Owczarek.ci lekarze w tej przychodni sa wlasnie z łodzi.niestety nie spamietałam nazwisk:-(.Lili nio ale do poniedzialku juz duzo czasu nie zostało wiec zleci,a pozatym tytuł jak tytuł tutaj ich nie nadajemy bedzie dobrze nic innego nie usłyszysz napewno.trzymam &&.
za to ja do wizyty a do jakiegos usg wreszcie to zgłupieje,bo wydaje mi sie,ze mniej mnie mdli...:-( nie odczuwam juz zadnych kłuc za bardzo w podbrzuszu ani tego napiecia...wogole martwie sie tymi wynikami moczu i dziwie sie,ze nie dostalam lekow tylko mam powtorzyc mocz za 2 tyg...dobrze ze tu do siebie ide 31go...dziewczyny na wardze wyskoczyło mi tzw" zimno".czy to jest niebezpiecze w ciazy???? i czy moge to smarowac jakas mascia czy nie???
 
Cześć;) trochę mnie tu nie było. Zapalam światełko dla nowych aniołków (*).
Wczoraj byłam u ginki i powiedziała mi żeby odczekać dwa cykle, brać folik i witaminę E x2 dziennie. Ja i mąż. Boje się trochę tej witaminy E czy nie jest jej za dużo. Jak mi się "zatrzyma" okres to powiedziała żeby sie dopiero wtedy do niej zgłosić. Ale jak przeczytałam ulotkę to tam pisze że kobieta w ciąży może zażywać tylko 15mg, a jedna kapsułka ma 100 mg a mam ja jeść dwa razy dziennie. Nie zapytałam ginki o to, bo witaminy kupiłam po wizycie. Co o tym sądzicie? Czy któraś z Was brała w ciąży witaminę E?
 
Kwiatuszku wyczytałam coś takiego o witaminie E:

Skutki niedoboru


Witamina E występuje powszechnie, praktycznie nie spotykamy się z jej niedoborem. Jednakże awitaminoza może powodować: rozdrażnienie, osłabienie zdolności koncentracji, zaburzenia funkcjonowania i osłabienie mięśni szkieletowych, rogowacenie i wczesne starzenie się skóry, gorsze gojenie się ran, pogorszenie wzroku, niedokrwistość, bezpłodność, zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Skutki nadmiaru


Hiperwitaminoza witaminy E jest niemalże niemożliwa[SUP][potrzebne źródło][/SUP]. W przypadku spożywania codziennie przez dłuższy okres dawki większej niż 1000 mg mogą wystąpić następujące objawy: zmęczenie, bóle głowy, osłabienie mięśni, zaburzenia widzenia[SUP][potrzebne źródło][/SUP]. W świetle opublikowanych w 2007 w Journal of the American Medical Association, wyników badań polegających na na przeglądnięciu baz danych (do badania włączono 68 randomizowanych badań, obejmujących 232 606 osób) stosowanie witaminy E (podobnie jak witaminy A, beta-karotenu) może zwiększać śmiertelność wśród osób je stosujących[SUP][6][/SUP].
Stosowanie wyższych niż zalecane dawek witaminy E w czasie ciąży może być szkodliwe dla płodu. Wysokie dawki tej witaminy, według klasyfikacji FDA ryzyka stosowania leków w czasie ciąży, należą do kategorii C. Oznacza to, że w badaniach na zwierzętach wykazano działanie niepożądane na płód, jednak jej wpływ na ciążę człowieka nie jest potwierdzony w badaniach klinicznych.

Poza tym okres płodny masz mniej więcej w połowie cyklu. Po zapłodnieniu zarodek implantuje się po około tygodniu a potm jeszcze przez tydzień żywi go ciałko żółte. Wynika z tego, ze zarodek nie ma połączenia z organizmem matki dwa tygodnie od zapłodnienia. Przyroda zabezpieczyła się więc przed niekorzystnymi czynnikami, mogącymi uszkodzić zarodek. Zarodek ma łącznosć z oragnizmam matki wtedy, kiedy ona wie, że jest w ciąży i może zapobiegać niebezpieczeństwu zwiazanemu ze spożywaniem przez nią alkoholu, paleniu papierosów, braniem leków itp.
Jak zajdziesz w ciążę, to możesz zmniejszyćdawkęwitaminy na dopuszczalnąw ciąży lub przerwać jej branie i skonsultowacsię w tej sprawie z ginem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
alez tu dzis na naszym forum cichutko...wiadomosc od priji nie tylko na mnie chyba odcisnela pietno...wogole zaczynam sobie juz cos wkrecac,ze mam objawy mniejsze niz pare tyg temu itd...:no: moj maz juz zdenerwowany na mnie,ze wymyslam,ze nie potrzebnie sie nakrecam,ale nie wiem kiedy bede miala usg a do tego czasu poprostu włosy z nerw mi chyba wypadna:no:.dziewczyny moze ktoras z was bedzie umiała w sposob normalny wytłumaczyc mi co oznacza HETEROMORFIZM CHROMOSOMU 15;15ph+????? pytam bo moj maz wlasnie ma tak napisane w wyniku kariotypu oprocz tego,ze jest prawidłowy.lekarz nam tłumaczył,ale po swojemu i tylko tyle zrozumialam,ze nasze dziecko w 50% odziedziczy cechy ojca...nie wiem dokladnie jak mam to rozumiec.takze jesli ktoras z was bardziej to ogarnia to prosze o odpowiedz.
 
Do góry