reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Mój w piątek skończył 15 tygodni i od kilku dni dopiero łączy rączki w linii środkowej ciała. Bardzo mnie to ucieszyło bo walczyłam z asymetrią, długo odwracał główkę w lewą stronę i lewą rączką się bawił, wkładał do buzi i sięgał po coś, na szczęście już to opanowaliśmy. Na brzuszku dobrze sobie radzi, długo wytrzymuje, ale głównie ogląda otoczenie. Jeszcze się nie obraca, ale próbuje zawzięcie, wygina się na boki - najchętniej na przewijaku takie akrobacje, aż boję się że spadnie. Czytałam że co do obrotów to ramy czasowe są bardzo szerokie, a mój synek jest pulpetem wiec spokojnie czekam. Zresztą mój najstarszy rozwijał się ekspresowo motorycznie - chodził samodzielnie nie mając 10 miesięcy i okazuje się że to nie jest najlepsze dla kręgosłupa w późniejszym wieku.
Teredka Ignaś urodził się 4 grudnia😊 cieszę się że tyle tu dzieciaczków w podobnym wieku. Ja się nie spieszę do rozszerzania, musiałam się nieźle nagimnastykować przy starszych żeby jedli

Dziękuję za informacje, jak wiesz ja z tych przewrażliwionych więc będę porównywać ;)
Mój też asymetryczny był trochę i teraz jest ok choć jak się wkurzy to ta lewa strona nadal dominuje. Ma trochę problemów z obracaniem tzn górę z rączkami obraca a tyłek zostaje. Tak, tak na obroty jeszcze jest czas. Tylko, że on leniwy bardzo i trzeba go zachęcać do aktywności :( Masz rację wczesne siadanie i wstawanie nie jest dobre, u mnie jedna bliźniaczka wstała a druga jeszcze nie siedziała, no i ta bardziej wyrywana później się dłużej rehabilitowała.
 
reklama
Wiesz ja to rozumiem, u mnie był taki dramat z ząbkami. KP, mycie od pierwszego ząbka, nie dawałam słodyczy, dbałam jak mogłam a córce ząbki mleczne zrobiły się czarne! Dentyści tu nie bardzo umieli pomoc, dziecko cierpiało a my z nim. U męża w rodzinie sporo tak miało a dla mnie to była porażka.... Znałam takich co uważali, że po co myć i leczyć mleczaki, dzieciak wiecznie na śmieciowym zarciu a żeby dobre!!!!
Bardzo to przeżyłam, na szczęście stałe wyszły piękne i odpukać nie psują się zbytnio.
Czasem tak jest, że dbamy i sie staramy a nic z tego nie wychodzi. Niestety dużo siedzi w genach i nic na to nie poradzimy.
Mamsko a z którego grudnia jest
malenstwo ? Moja dziś skończyła 3 msc. Ja w książeczce ze szpitala mam że: od 5 msc kaszka, warzywa i owoce gotowane. Więcej tematu nie zgłębiałam, o foteliku nawet nie myślałam jeszcze.
Jaś jest z 26listopada 🙂, za 4 dni skończy 4 miesiące 😀. Nie obraca sie, na brzuszku też nie chce być. Ale on ma stomie i to go troche spowalnia.
Hey.Napiszcue mi od którego tygodnia powinny dopaść bóle spojenia łonowego?Mnie boli juz od 19 tyg.Byłam 2dni temu u ginekologa i stwierdził ze to dziecku nie zagraża on nic nie widzi i mnie skierowała do ortopedy ale zaznaczył ze z doświadczenia wie ze ortopeda i tak nic złego nie Znajdzie.A ja chodze juz jak kaczka i to kulawa i muszę co jakiś czas przerwę zrobić by odpocząć nawet ide tylko do pobliskiego sklepu.Byłam zdumiona ze pomimo tego badania on nic nie widzi to nie zagraża ciąży a boli bo się rozszerza ale grozne to nie jest i mam ćwiczyć mimo bólu.Boli z dnia na dzień jak nie wiem co a on nic nie widzi?Nawet delikatnego rozszerzenia?
To jest chyba kwestia indywidualna. W tej ciąży bolało najmocniej....
 
Kwiatku jeśli myślisz o drugim to Arona dobrze kombinuje😃 Ja na swoim przykładzie bardzo polecam.
Fajnie że piszecie o rozszerzaniu diety bo już niedługo nas to czeka. Przy chłopakach wprowadzałam wszystko zgodnie z tabelką, teraz jest większy luz i dobrze. Ja pewnie poczekam do 6 miesiąca, chociaż zobaczę co powie pediatra- w środę mam drugie szczepienia, ciekawa jestem ile waży mój smok bo wydaje się dość spory. A jakie krzesełka do karmienia polecacie?
Ja polecam krzesełka na kółkach. Wtedy jeździsz nim po całym mieszkaniu. My mamy po starszej córce krzesełko z kólkami i blokadą.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210322-095613_Chrome.jpg
    Screenshot_20210322-095613_Chrome.jpg
    113,9 KB · Wyświetleń: 36
We Francji jest tylko 10 tygodni po ciąży i powrót do pracy.
Tylko 10 tygodni 😞 współczuję. W Polsce jest rok.
Ja po roku biorę zaległy urlop wypoczynkowy i pół roku wychowawczego. Wrócę do pracy od września 2022 kiedy starsza córka pójdzie do przedszkola a młodszą daję do żłobka.
 
Hey.Napiszcue mi od którego tygodnia powinny dopaść bóle spojenia łonowego?Mnie boli juz od 19 tyg.Byłam 2dni temu u ginekologa i stwierdził ze to dziecku nie zagraża on nic nie widzi i mnie skierował do ortopedy ale zaznaczył ze z doświadczenia wie ze ortopeda i tak nic złego nie Znajdzie.A ja chodze juz jak kaczka i to kulawa i muszę co jakiś czas przerwę zrobić by odpocząć nawet ide tylko do pobliskiego sklepu.Byłam zdumiona ze pomimo tego badania on nic nie widzi to nie zagraża ciąży a boli bo się rozszerza ale grozne to nie jest i mam ćwiczyć mimo bólu.Boli z dnia na dzień jak nie wiem co a on nic nie widzi?Nawet delikatnego rozszerzenia?
U mnie koniec 21 tygodnia a ja ledwo chodzę ,na dwór prawie nie wychodzę bo ledwo idę .Problem w tym ze w Norwegii jak nie padnę to dam radę i nawet do ortopedy nie można iść
Jestem już tak zmęczona a tu jeszcze drugie tyle .Także doskonale cię rozumiem wcześniejsze trzy ciąże byłam aktywna do ostatniego dnia ,jeździłam samochodem do Polski i innych krajów bez przerwy prawie do końca ciąży .Teraz dopiero 5 miesiąc a ja nawet na zakupy nie chodzę .Za tydzień idę na wizytę u ginekologa i niech zobaczy szyjkę macicy czy się nie skraca bo ja ledwo łażę .U mas ciąża prowadzi lekarz rodzinny który nic nie robi /mocz jeszcze ani razu nie był pobrany do badania/ a gin po wizycie w 12 tygodniu powiedział ze następna wizyta nie w zranień jak w 24 tygodniu wiec muszę czekać /choć i tak idę 2 tygodnie wcześniej/
 
U mnie koniec 21 tygodnia a ja ledwo chodzę ,na dwór prawie nie wychodzę bo ledwo idę .Problem w tym ze w Norwegii jak nie padnę to dam radę i nawet do ortopedy nie można iść
Jestem już tak zmęczona a tu jeszcze drugie tyle .Także doskonale cię rozumiem wcześniejsze trzy ciąże byłam aktywna do ostatniego dnia ,jeździłam samochodem do Polski i innych krajów bez przerwy prawie do końca ciąży .Teraz dopiero 5 miesiąc a ja nawet na zakupy nie chodzę .Za tydzień idę na wizytę u ginekologa i niech zobaczy szyjkę macicy czy się nie skraca bo ja ledwo łażę .U mas ciąża prowadzi lekarz rodzinny który nic nie robi /mocz jeszcze ani razu nie był pobrany do badania/ a gin po wizycie w 12 tygodniu powiedział ze następna wizyta nie w zranień jak w 24 tygodniu wiec muszę czekać /choć i tak idę 2 tygodnie wcześniej/
Lekarz rodzinny prowadzi ciążę kurcze to nieźle😔 . Słuchaj jak to spojenie łonowe boli?. Ja jestem w 2 ciąży 19 tydzień , 1 ciążę straciłam kilkanaście lat temu w 19 tygodniu i boli mnie , ale bardziej taki jakby prąd przechodził po lewej stronie pępka🤔jak źle wstaję. Nie mam jakiegoś ciężaru do dźwigania , bo nie przytyłam ani kilograma .
 
Lekarz rodzinny prowadzi ciążę kurcze to nieźle😔 . Słuchaj jak to spojenie łonowe boli?. Ja jestem w 2 ciąży 19 tydzień , 1 ciążę straciłam kilkanaście lat temu w 19 tygodniu i boli mnie , ale bardziej taki jakby prąd przechodził po lewej stronie pępka🤔jak źle wstaję. Nie mam jakiegoś ciężaru do dźwigania , bo nie przytyłam ani kilograma .
Ja się czuje jakby ktoś mi jakieś odważniki ponawieszal i cały czas mam ucisk także wczoraj mąż mnie zawiózł na spacer i po 7 minutach wracaliśmy bo ledwo doszłam do auta
Ja mam plus 0.5 przy czym na początku spadłam z wagi -3 5 i na razie kontroluje co jem i jak często żeby nie schudnąć
U mnie jest ciężko bo mam dietę refleksowa i nie wiele mogę jeść tylko to co super zdrowe a warzyw już mam tak serdecznie dość 😉
Jakbym tak ciężko przechodziła poprzednie ciąże to na pewno bym się nie zdecydowała
Ale wcześniej byłam dużo młodsza a lata robią swoje 😜
 
Ja się czuje jakby ktoś mi jakieś odważniki ponawieszal i cały czas mam ucisk także wczoraj mąż mnie zawiózł na spacer i po 7 minutach wracaliśmy bo ledwo doszłam do auta
Ja mam plus 0.5 przy czym na początku spadłam z wagi -3 5 i na razie kontroluje co jem i jak często żeby nie schudnąć
U mnie jest ciężko bo mam dietę refleksowa i nie wiele mogę jeść tylko to co super zdrowe a warzyw już mam tak serdecznie dość 😉
Jakbym tak ciężko przechodziła poprzednie ciąże to na pewno bym się nie zdecydowała
Ale wcześniej byłam dużo młodsza a lata robią swoje 😜
A tam gadasz , młode laski z nas. Mi wyszła cukrzyca ciążowa i też pilnuję jedzenia. Ah te dolegliwości byle do sierpnia, ja to najbardziej boję się wielkiego brzucha i upałów pod koniec ciąży 😖
 
A tam gadasz , młode laski z nas. Mi wyszła cukrzyca ciążowa i też pilnuję jedzenia. Ah te dolegliwości byle do sierpnia, ja to najbardziej boję się wielkiego brzucha i upałów pod koniec ciąży 😖
Mnie upały nie groza 😜max 25 stopni w Norwegii także dam radę z pogoda .Ja mam krzywa cukrowa po świętach o ile uda mi się wypić to paskudztwo 😉
Ja tak narzekam bo ja jestem bardzo ruchliwa nie usiedzę normalnie 5 minut ,pracuje na magazynie i ruszam się cały dzień ,a po powrocie z moim 12 latkiem na rower narty itp.A tu teraz od początku leżę i zdycham jak nie wymioty to teraz inne bóle 🤗
 
reklama
U mnie koniec 21 tygodnia a ja ledwo chodzę ,na dwór prawie nie wychodzę bo ledwo idę .Problem w tym ze w Norwegii jak nie padnę to dam radę i nawet do ortopedy nie można iść
Jestem już tak zmęczona a tu jeszcze drugie tyle .Także doskonale cię rozumiem wcześniejsze trzy ciąże byłam aktywna do ostatniego dnia ,jeździłam samochodem do Polski i innych krajów bez przerwy prawie do końca ciąży .Teraz dopiero 5 miesiąc a ja nawet na zakupy nie chodzę .Za tydzień idę na wizytę u ginekologa i niech zobaczy szyjkę macicy czy się nie skraca bo ja ledwo łażę .U mas ciąża prowadzi lekarz rodzinny który nic nie robi /mocz jeszcze ani razu nie był pobrany do badania/ a gin po wizycie w 12 tygodniu powiedział ze następna wizyta nie w zranień jak w 24 tygodniu wiec muszę czekać /choć i tak idę 2 tygodnie wcześniej/
Dziewczyny z tym spojeniem naprawdę nic się nie da zrobić w ciąży, tylko odpoczynek. Ja też tak miałam, popuściło mnie dopiero jak poleżałam plackiem 3 dni w szpitalu z zupełnie innego powodu, potem już polegiwałam kiedy mogłam żeby nie obciążać. Lekarka zabroniła mi też ćwiczyć. Ocenia się na usg dopiero w 34 tyg i robi cc jeśli się rozchodzi. U mnie przestało boleć jakoś tak w 8 msc
 
Do góry