reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Lekarz rodzinny prowadzi ciążę kurcze to nieźle[emoji17] . Słuchaj jak to spojenie łonowe boli?. Ja jestem w 2 ciąży 19 tydzień , 1 ciążę straciłam kilkanaście lat temu w 19 tygodniu i boli mnie , ale bardziej taki jakby prąd przechodził po lewej stronie pępka[emoji848]jak źle wstaję. Nie mam jakiegoś ciężaru do dźwigania , bo nie przytyłam ani kilograma .
To raczej więzadła. Spojenie boli stricte na środku na dole tam gdzie jest chrząstka i promieniuje do stawów biodrowych. To taki silny ból rozciagający. I boli bardzo jak uciśniesz tę szczelinkę palcem.
Faktycznie teraz ciężej było w ciąży, ale młode dziewczyny też mają problemy, czasem nawet większe. Wszystko się zapomina , a do sierpnia już niedaleko [emoji3059][emoji4]
 
reklama
Dziewczyny, wyszedł mi żylak nad piętą. Okropnie bolał, farmaceutka dała mi Diosminę 2x 1000mg i Lioton żel. Czy któraś miała problem i co można zazywać przy kp. Chodzę w pończoch p/zylakowych, smaruję maścią z kasztanowca i trochę lepiej. Kilka lat temu miałam na tej nodze skleroterapie, w ciąży było ok a teraz mi powychodziły.
 
Hey.Napiszcue mi od którego tygodnia powinny dopaść bóle spojenia łonowego?Mnie boli juz od 19 tyg.Byłam 2dni temu u ginekologa i stwierdził ze to dziecku nie zagraża on nic nie widzi i mnie skierował do ortopedy ale zaznaczył ze z doświadczenia wie ze ortopeda i tak nic złego nie Znajdzie.A ja chodze juz jak kaczka i to kulawa i muszę co jakiś czas przerwę zrobić by odpocząć nawet ide tylko do pobliskiego sklepu.Byłam zdumiona ze pomimo tego badania on nic nie widzi to nie zagraża ciąży a boli bo się rozszerza ale grozne to nie jest i mam ćwiczyć mimo bólu.Boli z dnia na dzień jak nie wiem co a on nic nie widzi?Nawet delikatnego rozszerzenia?
Mnie spojenie boli juz od dawna, nawet nie pamietam ale 4-5 mc na pewno. Nie mogę dłużej chodzić bo strasznie boli. Ostatnio byłam na zakupach i myślałam, ze do samochodu nie dojdę. Jak w domu cos więcej porobię to tak samo. Codziennie mam mega plany co zrobię a w ostateczności wiecej leżę. Jestem na poczatku 8 mca więc jeszcze trochę przede mną. Lekarz twierdzi, że wszystko ok.Na dodatek mam bardzo ruchliwe dziecko,dużo sie rusza. Mała strasznie sie rozpycha i kopie. Czy wasze dzieciaczki "dawały już wam w kość" na poczatku 8 mca?
 
U mnie koniec 21 tygodnia a ja ledwo chodzę ,na dwór prawie nie wychodzę bo ledwo idę .Problem w tym ze w Norwegii jak nie padnę to dam radę i nawet do ortopedy nie można iść
Jestem już tak zmęczona a tu jeszcze drugie tyle .Także doskonale cię rozumiem wcześniejsze trzy ciąże byłam aktywna do ostatniego dnia ,jeździłam samochodem do Polski i innych krajów bez przerwy prawie do końca ciąży .Teraz dopiero 5 miesiąc a ja nawet na zakupy nie chodzę .Za tydzień idę na wizytę u ginekologa i niech zobaczy szyjkę macicy czy się nie skraca bo ja ledwo łażę .U mas ciąża prowadzi lekarz rodzinny który nic nie robi /mocz jeszcze ani razu nie był pobrany do badania/ a gin po wizycie w 12 tygodniu powiedział ze następna wizyta nie w zranień jak w 24 tygodniu wiec muszę czekać /choć i tak idę 2 tygodnie wcześniej/
We Francji też ciążę może prowadzić lekarz rodzinny, ale nie znam nikogo, kto by się na to zgodził. A nie możesz iść w międzyczasie do innego lekarza ginekologa zbadać się???
Ja straciłam pierwszą ciążę, drugą na początku prowadziło mi 3 różnych lekarzy, robiłam te same wyniki 2-3 razy x miesiącu.., co tydzień- 10 dni miałam gdzieś wizytę,a jak zaczęło się robič źle, to teafilam na IP, i potem już szpital i głównie 1 lekarz prowadziła moją ciążę.
 
Mnie spojenie boli juz od dawna, nawet nie pamietam ale 4-5 mc na pewno. Nie mogę dłużej chodzić bo strasznie boli. Ostatnio byłam na zakupach i myślałam, ze do samochodu nie dojdę. Jak w domu cos więcej porobię to tak samo. Codziennie mam mega plany co zrobię a w ostateczności wiecej leżę. Jestem na poczatku 8 mca więc jeszcze trochę przede mną. Lekarz twierdzi, że wszystko ok.Na dodatek mam bardzo ruchliwe dziecko,dużo sie rusza. Mała strasznie sie rozpycha i kopie. Czy wasze dzieciaczki "dawały już wam w kość" na poczatku 8 mca?
Mi dawał mały juz w 7moze 6miesiacu i urodził się z nadpobudliwości a potem zdiagnioza ADHD plus zaburzenie integracji sensorycznej i duże napięcie mięśni.
 
Ja się czuje jakby ktoś mi jakieś odważniki ponawieszal i cały czas mam ucisk także wczoraj mąż mnie zawiózł na spacer i po 7 minutach wracaliśmy bo ledwo doszłam do auta
Ja mam plus 0.5 przy czym na początku spadłam z wagi -3 5 i na razie kontroluje co jem i jak często żeby nie schudnąć
U mnie jest ciężko bo mam dietę refleksowa i nie wiele mogę jeść tylko to co super zdrowe a warzyw już mam tak serdecznie dość 😉
Jakbym tak ciężko przechodziła poprzednie ciąże to na pewno bym się nie zdecydowała
Ale wcześniej byłam dużo młodsza a lata robią swoje 😜
Nie żartuj, młoda i powabna ciągle jesteś, jak my tu wszystkie 🥰💪🤷‍♀️😜
 
Jeśli boli spojenie łonowe to czemu lekarz nic nie widzi?czy to urojony bol?przecież zawsze zmianą towarzyszy bol i na odwrót. Co oni stare podręczniki studiowali czy po prostu tak maja przez ministerstwo nakazane?
 
Nie żartuj, młoda i powabna ciągle jesteś, jak my tu wszystkie 🥰💪🤷‍♀️😜
Dzięki Kwiatek i dopiero po 40 😜 wiec jeszcze mi dużo zostało jak nam wszystkim .Ja to mówię do męża ze teraz to musimy mieć siły i czuć się jak 20 przez następne minimum 18 lat.
U mnie ginekolog jest dopiero jak lekarz pierwszego kontaktu cię skieruje a to graniczy z cudem bo przecież on wie wszystko.Noreski ginekolog nawet jak trafisz prywatnie /płacisz tyle samo co ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu/ ma zapisane harmonogram spotkań w ciąży .Wizyra 12 tydzień a następna 24 tydzień i tego nie przeskoczysz.Pomiędzy jest Usg połówkowe 18 tydzień w szpitalu i tam jest położna a na wizytę 20 minut.Także w tym czasie nie ma żadnych badań krwi moczu itp.Ja ciodze i tak częściej bo mam refluks żółciowy po chorej trzustce i lekarz rodzinny z bólem ale wystąpią mi zwolnienie. Znalazłam takiego giną co studiował w Gdańsku 100 km od domu jest super ale jego tok myślenia zbliżony do standardów .kazał mi przyjechać w 24 a ja i tak zamówiłam wizytę 22i 6 dni
Także jakby nie narzekać na Polski system to i tak jest super.👋
 
reklama
Dziewczyny, wyszedł mi żylak nad piętą. Okropnie bolał, farmaceutka dała mi Diosminę 2x 1000mg i Lioton żel. Czy któraś miała problem i co można zazywać przy kp. Chodzę w pończoch p/zylakowych, smaruję maścią z kasztanowca i trochę lepiej. Kilka lat temu miałam na tej nodze skleroterapie, w ciąży było ok a teraz mi powychodziły.
Skleroterapie miałam już dwa razy. Noga wyglądała już ładnie. Niestety w ciąży żylaki znowu powychodziły 😔. Teraz- 4 miesiące po porodzie są troche mniejsze,ale nic na razie na to nie biore.
 
Do góry